Opis firmy

Henkel prowadzi działalność na całym świecie, w oparciu o dobrze zrównoważone i zróżnicowane portfolio. Przedsiębiorstwo, działające w trzech sektorach biznesu, zajmuje wiodące pozycje zarówno na rynku produktów przemysłowych jak i konsumenckich, co zawdzięcza swoim silnym markom, innowacjom i technologiom. Założona w 1876 roku firma, ma za sobą ponad 140-letnią historię sukcesów. Akcje uprzywilejowane Henkla wchodzą w skład niemieckiego indeksu giełdowego DAX. Siedziba główna firmy znajduje się w Düsseldorfie. Henkel zatrudnia około 53 tysięcy pracowników na całym świecie, z czego około 85 procent pracuje poza granicami Niemiec. Jako uznany lider zrównoważonego rozwoju, Henkel zajmuje wiodące pozycje w wielu międzynarodowych rankingach i ratingach.

W roku podatkowym 2020 firma odnotowała sprzedaż o wartości ponad 20 mld euro oraz zysk operacyjny około 3,2 mld euro (skorygowany o jednorazowe zyski i opłaty oraz koszty restrukturyzacyjne).

Henkel Polska

W Polsce firma Henkel działa od 1990 roku i jest obecna we wszystkich trzech sektorach biznesowych: środków piorących i czystości, kosmetyków (rynkowych i profesjonalnych dla salonów fryzjerskich) oraz klejów konsumenckich, budowlanych i dla przemysłu.

Firma posiada w Polsce 6 centrów produkcyjnych:

  • zakład produkcyjny proszków i płynów do prania i półproduktów do produkcji detergentów w Raciborzu (woj. śląskie)
  • zakład produkcji materiałów chemii budowlanej marki Ceresit w Stąporkowie (woj. świętokrzyskie)
  • zakład produkcji materiałów chemii budowlanej marki Ceresit we Wrzącej (woj. wielkopolskie)
  • zakład produkcji materiałów chemii budowlanej marki Ceresit w Dzierżoniowie (woj. dolnośląskie)
  • Centrum Impregnacji Próżniowej w Bielsku-Białej (woj. śląskie)
  • Centrum Impregnacji Próżniowej w Tychach (woj. śląskie)

Siedziba główna firmy w Polsce znajduje się w Warszawie.
W Polsce, w Stąporkowie działa także jedno z centrów badań i rozwoju firmy. Międzynarodowe Centrum Innowacyjnych Technologii Budowlanych Ceresit zainaugurowało swoją działalność w 2014 roku. Centrum jest jednym z kluczowych światowych ośrodków badawczo-rozwojowych firmy w dziedzinie produktów dla przemysłu budowlanego, w którym najwyższej klasy specjaliści rozwijają innowacyjne, zrównoważone technologie i systemy budowlane, wprowadzane następnie na rynki w Europie, Azji i na Bliskim Wschodzie.

W Robakowie znajduje się Centrum Logistyki.

Firma Henkel Polska zatrudnia ponad 950 osób.

Nasza kultura organizacyjna

Nasz korporacyjny cel definiuje to, co łączy nas wszystkich w Henklu: Pioneers at heart for the good of generations. Jesteśmy zróżnicowanym zespołem około 53 tysięcy pracowników na całym świecie, każdego dnia chcemy go wzbogacać i ulepszać dzięki naszym produktom, usługom i rozwiązaniom. Innowacyjność, odpowiedzialność i zrównoważony rozwój są zakorzenione w naszej długiej historii i są równocześnie naszą przyszłością. W naszych codziennych decyzjach i działaniach kierujemy się wspólnymi wartościami i zbiorem zasad Leadership Commitments (Zobowiązania Przywódcze).

Strategia

W Henklu kształtujemy naszą przyszłość kierując się długofalową strategią, wyrastającą z naszego celu i naszych wartości.

Przy jej pomocy i koncentrując nasze wysiłki na ukierunkowanym wzroście, odniesiemy sukces w latach 20-tych XXI wieku. W szczególności zapewnimy znaczący wzrost wartości dodanej dla klientów i konsumentów, dzięki czemu będziemy rozwijać się szybciej niż rynki, na których działamy, wzmocnimy naszą pozycję lidera zrównoważonego rozwoju oraz zapewnimy środowisko pracy, które pozwoli naszym pracownikom na wszechstronny rozwój zawodowy i osobisty.

Główne założenia tej strategii to mocno konkurencyjne portfolio, przewaga konkurencyjna w obszarach innowacji, zrównoważonego rozwoju i cyfryzacji, modele operacyjne odpowiadające na wyzwania przyszłości oraz kultura współpracy i zaangażowanie pracowników.

Więcej informacji na temat https://www.henkel.pl/firma/strategia

Informacje prasowe

Więcej komunikatów prasowych