3-erbild-webseite-1640x514px

O FIRMIE

 Czerpiąc ze 145-letniej tradycji naszej firmy, podejmujemy działania, by życie czynić lepszym i pełniejszym. Dziś i dla przyszłych pokoleń. Dzięki naszym innowacyjnym i zrównoważonym markom i technologiom, przy udziale naszych zespołów na całym świecie.

Henkel zajmuje wiodące pozycje zarówno w branży przemysłowej, jak i konsumenckiej: nasze portfolio oferuje znane produkty do pielęgnacji włosów, środki piorące, środki do zmiękczania tkanin, a także kleje, uszczelniacze i powłoki funkcjonalne.

KIM JESTEŚMY I JAK DZIAŁAMY

YouTube Thumbnail This is Henkel (Thumbnail)

HENKEL POLSKA

W Polsce firma Henkel działa od 1990 roku i jest obecna w dwóch obszarach biznesowych: Consumer Brands i Adhesive Technologies. Consumer Brands to dział oferujący środki piorące i czystości oraz kosmetyki do włosów (konsumenckie i profesjonalne dla salonów fryzjerskich). Dział Adhesive Technologies oferuje kleje, uszczelniacze i produkty zabezpieczania powierzchni.

Wiodące marki Henkla w Polsce to PersilSilan, Somat, SchwarzkopfSyoss, Nature BoxLoctite i Ceresit.

Firma posiada w Polsce 3 centra produkcyjne:

  • zakład produkcyjny proszków i płynów do prania i półproduktów do produkcji detergentów w Raciborzu (woj. śląskie)
  • zakład produkcji materiałów chemii budowlanej marki Ceresit w Stąporkowie (woj. świętokrzyskie)
  • zakład produkcji materiałów chemii budowlanej marki Ceresit w Dzierżoniowie (woj. dolnośląskie)

Siedziba główna firmy w Polsce znajduje się w Warszawie.
W Polsce, w Stąporkowie działa także jedno z centrów badań i rozwoju firmy. Międzynarodowe Centrum Innowacyjnych Technologii Budowlanych Ceresit zainaugurowało swoją działalność w 2014 roku. Centrum jest jednym z kluczowych światowych ośrodków badawczo-rozwojowych firmy w dziedzinie produktów dla przemysłu budowlanego, w którym najwyższej klasy specjaliści rozwijają innowacyjne, zrównoważone technologie i systemy budowlane, wprowadzane następnie na rynki w Europie, Azji i na Bliskim Wschodzie.

W Robakowie znajduje się Centrum Logistyki.
Firma Henkel Polska zatrudnia ponad 870 osób.

NASZ STRATEGIA

W Henklu kształtujemy naszą przyszłość kierując się długofalową strategią, wyrastającą z naszego celu i naszych wartości. Przy jej pomocy i koncentrując nasze wysiłki na ukierunkowanym wzroście, odniesiemy sukces w latach 20-tych XXI wieku.

NASZ OBSZARY BIZNESOWE

ADHESIVE TECHNO­LO­GIES

adhesive-foliage

Henkel jest światowym liderem na rynku klejów, uszczelniaczy i produktów zabezpieczania powierzchni. W Polsce dział Adhesive Technologies jest jednym z wiodących producentów chemii budowlanej i klejów konsumenckich, a także producentem nr 1 w technologiach klejenia i zabezpieczania powierzchni dla przemysłu.

CONSUMER BRANDS

Abstrakcyjny obraz przedstawiający biznesową markę konsumencka Henkel, która reprezentuje włosy oraz środki do prania i pielęgnacji domu.

Consumer Brands to sektor biznesowy oferujący marki konsumenckie w dwóch obszarach środków piorących i czystości oraz kosmetyków do włosów.

Informacje prasowe

Więcej komunikatów prasowych