Moja biblioteka

Henkel-Logo am Standort in Düsseldorf (Deutschland)

O firmie

Henkel działa na całym świecie, oferując innowacyjne marki i technologie w trzech obszarach biznesowych: Adhesive Technologies (Klejów i Technologii), Beauty Care (Kosmetyków) i Laundry & Home Care (Środków Piorących i Czystości).

Henkel 2020+

Strategia

Nasze priorytety strategiczne wyznaczają kierunek działań na przyszłość.

Kultura korporacyjna

"Tworzenie zrównoważonej wartości” jest naszym celem i zobowiązaniem, które łączy nas wszystkich, pracowników firmy Henkel.

Henkel działa na całym świecie, oferując zrównoważony i różnorodny portfel marek. Zajmuje wiodące pozycje rynkowe zarówno w sektorze dóbr konsumenckich jak i w sektorze przemysłowym dzięki silnym markom i innowacyjnym technologiom. Henkel Adhesives Technologies (dział Klejów i Technologii) to światowy producent klejów – dla wszystkich gałęzi światowego przemysłu. Działy Beauty Care (Kosmetyków) oraz Laundry & Home Care (Środków Piorących i Czystości) odgrywają kluczowe role na licznych rynkach i w wielu światowych kategoriach produktów. Firma założona w 1876 roku szczyci się przeszło 140-letnią historią sukcesów. Henkel zatrudnia blisko 50 tysięcy pracowników na całym świecie – to zróżnicowany i zaangażowany zespół, zjednoczony wspólną kulturą organizacyjną, wspólnym celem kreowania zrównoważonej wartości oraz wspólnymi wartościami. Jako jeden z liderów zrównoważonego rozwoju Henkel szczyci się wysokimi pozycjami w wielu międzynarodowych zestawieniach i rankingach. Preferowane akcje Henkla są notowane na niemieckiej giełdzie, w zestawieniu DAX.

Henkel Polska

W Polsce firma Henkel działa od 1990 roku i jest obecna we wszystkich trzech sektorach biznesowych: środków piorących i czystości, kosmetyków (rynkowych i profesjonalnych dla salonów fryzjerskich) oraz klejów konsumenckich, budowlanych i dla przemysłu.

Wiodące marki Henkla w Polsce to Persil, E, Perwoll, Silan, Pur, Somat, Bref, Clin, Palette, Taft, Schauma, Gliss Kur, Fa, Syoss, Bac, Denivit, Vademecum, Igora Royal, Bonacure, Pattex, Metylan, Pritt, Ceresit, Cimsec, Thomsit, Teroson, Bonderite i Loctite.

Firma posiada w Polsce 6 centrów produkcyjnych:

  • zakład produkcyjny proszków do prania i półproduktów do produkcji detergentów w Raciborzu (woj. śląskie)
  • zakład produkcji materiałów chemii budowlanej marki CERESIT w Stąporkowie (woj. świętokrzyskie)
  • zakład produkcji materiałów chemii budowlanej marki CERESIT we Wrzącej (woj. wielkopolskie)
  • zakład produkcji materiałów chemii budowlanej marki CERESIT w Dzierżoniowie (woj. dolnośląskie)
  • Centrum Impregnacji Próżniowej w Bielsku-Białej (woj. śląskie)
  • Centrum Impregnacji Próżniowej w Tychach (woj. śląskie)

Siedziba główna firmy w Polsce znajduje się w Warszawie.

W Polsce, w Stąporkowie działa także jedno z centrów badań i rozwoju firmy. Międzynarodowe Centrum Innowacyjnych Technologii Budowlanych Ceresit zainaugurowało swoją działalność w 2014 roku. Centrum jest jednym z kluczowych światowych ośrodków badawczo-rozwojowych firmy w dziedzinie produktów dla przemysłu budowlanego, w którym najwyższej klasy specjaliści rozwijają innowacyjne, zrównoważone technologie i systemy budowlane, wprowadzane następnie na rynki w Europie, Azji i na Bliskim Wschodzie.

W Żernikach pod Poznaniem znajduje się Centrum Logistyki Kosmetyków.

  • Henkel Polska zatrudnia ponad 950 osób.
  • W 2016 roku przychody firmy w Polsce wyniosły ponad 2,2 miliarda zł.

3:04 Min.

Film korporacyjny

Henkel w pigułce

20.05.15

Odsłony:

Nasze działy biznesowe w skrócie