Modele biznesowe oparte na technologii

Od elektromobilności i druku 3D do cyfrowego bliźniaka: rozwiązania i procesy oparte na technologii Henkla czynią nas liderami rynku i pomagają nam kształtować rynki przyszłości.

W Henklu stosujemy najlepsze rozwiązania technologiczne do opracowania innowacyjnych produktów i usług dla konsumentów, klientów przemysłowych i partnerów. Wykorzystujemy cyfryzację, aby zwiększyć wydajność i efektywność naszych procesów, produkcji i usług. Nasze aplikacje odgrywają istotną rolę w kluczowych obszarach cyfrowej rewolucji:

ROZWIĄZANIA DLAPRZEMYSŁU


Consumer

Jako eksperci w dziedzinie przemysłu i zastosowań w sektorze produkcyjnym, wykorzystujemy naszą wiedzę na całym świecie, aby współpracować z klientami i partnerami branżowymi w celu opracowywania przyszłych technologii.

Mobilność Jutra

Nasze doświadczenie i wiedza odgrywają kluczową rolę w produkcji samochodów od ponad 50 lat i będą odgrywać ją również w przyszłości: pomagamy rozwijać mobilność jutra. Nasi eksperci współpracują z klientami z branży, aby produkować samochody elektryczne, które spełniają oczekiwania konsumentów - pod względem wydajności, bezpieczeństwa akumulatorów i przystępności cenowej. Dzięki ponad 300 zastosowaniom w dziedzinie klejów, uszczelniaczy i powłok Henkel sprawia, że pojazdy elektryczne są bezpieczniejsze, bardziej zrównoważone i wygodniejsze.

Druk 3D

Technologie druku 3D rewolucjonizują produkcję przemysłową. Henkel pomaga w rozwoju tej technologii - dzięki szerokiej wiedzy na temat materiałów oraz wieloletniemu doświadczeniu w transformacji procesów produkcyjnych w wielu różnych sektorach. Nasze zespoły współpracują z wiodącymi producentami, aby przyspieszyć wprowadzenie druku 3D, od prototypów do produkcji komponentów przemysłowych. Produkujemy również innowacyjne materiały do zastosowań w druku 3D, oparte na naszej żywicy Loctite.

ROZWIĄZANIA DLAKONSUMENTÓW 


Consumer

Rewolucja cyfrowa zmienia przyzwyczajenia i styl życia konsumentów. Reagujemy na te zmiany i pomagamy je kształtować z pomocą naszych technologii. Naszym celem jest uczynienie życia łatwiejszym, bezpieczniejszym i bardziej zrównoważonym.

Inteligentne technologie

Henkel nieustannie rozwija inteligentne technologie dla konsumentów. Na przykład dzięki Somat Smart oferujemy inteligentne urządzenie dozujące do zmywarek, które automatycznie uwalnia optymalną ilość detergentu w najlepszym momencie cyklu. Henkel wprowadził w 2017 roku HomeControl - pierwsze na świecie urządzenie odstraszające komary w ramach Internetu Rzeczy, które również wykorzystuje Sztuczną Inteligencję. Nasze Make-over-Mirror umożliwia konsumentom interaktywne wypróbowanie kolorów włosów za pomocą rzeczywistości rozszerzonej w naszym House of Schwarzkopf w Berlinie.

Bezpośrednio do konsumenta (D2C)

Bezpośrednio od producenta do drzwi klienta: Dzięki sprzedaży bezpośredniej konsumentom (D2C), konsumenci kupują produkty bezpośrednio od producenta. Ten megatrend ma strategiczne znaczenie dla Henkla, dlatego chcemy jeszcze bardziej przyspieszyć rozwój naszej działalności w obszarze D2C i tworzyć wartość dla konsumentów. Przykładowo od 2019 r. kierujemy nasze działania bezpośrednio do konsumentów końcowych za pośrednictwem naszej spółki joint venture eSalon, oferującej internetowe porady dotyczące odpowiednich spersonalizowanych produktów do koloryzacji i pielęgnacji włosów. M:ID - skrót od Men ID - to pierwsza samodzielnie opracowana marka D2C Henkla. Powstała ona w ciągu zaledwie sześciu miesięcy - od pomysłu do wprowadzenia na rynek. Zasada działania: Klienci wypełniają ankietę online, a algorytm rekomenduje spersonalizowany produkt lub zabieg pielęgnacyjny, który można zamówić bezpośrednio przez Internet.

ROZWIĄZANIA DLAPRODUKCJI I LOGISTYKI


Consumer

Henkel wykorzystuje technologie cyfrowe charakterystyczne dla Przemysłu 4.0 do optymalizacji procesów. Tysiące czujników w ponad 170 fabrykach rejestruje w czasie rzeczywistym informacje dotyczące zrównoważonego rozwoju, wydajności, jakości i bezpieczeństwa, umożliwiając analizę opartą na chmurze w celu diagnostyki, prognozowania i optymalizacji. Ponadto cyfryzacja logistyki łańcucha dostaw pomaga podnieść poziom usług, zapewnić lepsze wykorzystanie zakładów produkcyjnych, usprawnić przepływ materiałów i zmniejszyć nasz ślad ekologiczny.

Cyfrowy szkielet

Kluczowym elementem cyfryzacji naszej globalnej sieci produkcyjnej jest Cyfrowy Szkielet - oparta na chmurze platforma danych, która łączy w czasie rzeczywistym ponad 30 fabryk na całym świecie. Technologia ta umożliwia nam analizę każdego zakładu i dostarcza cennych informacji o tym, jak możemy podnieść jakość i wydajność. System Cyfrowy Szkielet pomaga nam także w osiąganiu celów zrównoważonego rozwoju, ponieważ w czasie rzeczywistym mierzy zużycie energii i mediów w każdym zakładzie.

Cyfrowe Bliźniaki

Kolejnym istotnym elementem naszej transformacji w kierunku Przemysłu 4.0 są Cyfrowe Bliźniaki. Są to cyfrowe kopie wielu zakładów produkcyjnych Henkla. Czujniki umieszczone na urządzeniach w tych fabrykach rejestrują kluczowe parametry, tworząc punkty danych, które mogą być wykorzystane do dalszej optymalizacji procesów i wczesnego wykrywania potencjalnych uszkodzeń lub usterek. Otrzymaliśmy już kilka nagród od Światowego Forum Ekonomicznego za nasze działania w zakresie cyfryzacji produkcji, podkreślających naszą rolę jako pioniera Przemysłu 4.0.