Modele biznesowe oparte na technologii

Od elektromobilności i druku 3D do cyfrowego bliźniaka: rozwiązania i procesy oparte na technologii Henkla czynią nas liderami rynku i pomagają nam kształtować rynki przyszłości.

W Henklu stosujemy najlepsze rozwiązania technologiczne do opracowania innowacyjnych produktów i usług dla konsumentów, klientów przemysłowych i partnerów. Wykorzystujemy cyfryzację, aby zwiększyć wydajność i efektywność naszych procesów, produkcji i usług. Nasze aplikacje odgrywają istotną rolę w kluczowych obszarach cyfrowej rewolucji.

ROZWIĄZANIA DLAPRZEMYSŁU


Consumer

Jako eksperci w dziedzinie przemysłu i zastosowań w sektorze produkcyjnym, wykorzystujemy naszą wiedzę na całym świecie, aby współpracować z klientami i partnerami branżowymi w celu opracowywania przyszłych technologii.

Mobilność Jutra

Nasze doświadczenie i wiedza odgrywają kluczową rolę w produkcji samochodów od ponad 50 lat i będą kluczowe w przyszłości. Pomagamy rozwijać mobilność jutra. Nasi eksperci współpracują z klientami z branży, aby wspierać produkcję samochodów elektrycznych, które będą spełniały oczekiwania konsumentów - pod względem wydajności, bezpieczeństwa akumulatorów i przystępności cenowej. Dzięki ponad 300 zastosowaniom Henkla w obszarze klejów, uszczelniaczy i powłok pojazdy elektryczne są bezpieczniejsze, bardziej zrównoważone i wygodniejsze.

Druk 3D

Technologie druku 3D rewolucjonizują produkcję przemysłową. Henkel pomaga w rozwoju tej technologii - dzięki szerokiej wiedzy na temat materiałów oraz wieloletniemu doświadczeniu w transformacji procesów produkcyjnych w wielu różnych sektorach. Nasze zespoły współpracują z wiodącymi producentami, aby przyspieszyć wprowadzenie druku 3D, od prototypów do produkcji komponentów przemysłowych. Produkujemy również innowacyjne materiały do zastosowań w druku 3D, oparte na naszej żywicy Loctite.

ROZWIĄZANIA DLAKONSUMENTÓW 


Consumer

Rewolucja cyfrowa zmienia przyzwyczajenia i styl życia konsumentów. Reagujemy na te zmiany i pomagamy je kształtować z pomocą naszych technologii. Naszym celem jest uczynienie życia łatwiejszym, bezpieczniejszym i bardziej zrównoważonym.

Inteligentne technologie

Henkel nieustannie rozwija inteligentne technologie dla konsumentów. Na przykład dzięki Somat Smart oferujemy inteligentne urządzenie dozujące do zmywarek, które automatycznie uwalnia optymalną ilość detergentu w najlepszym momencie cyklu. Henkel wprowadził w 2017 roku HomeControl - pierwsze na świecie urządzenie odstraszające komary w ramach Internetu Rzeczy, które również wykorzystuje sztuczną inteligencję. Dzięki urządzeniu SalonLab Smart Analyzer konsumenci mogą wykonać w salonie profesjonalną analizę włosów, na podstawie której mogą zamówić hiperpersonalizowane produkty do pielęgnacji włosów i zlecić ich dostarczenie do domu.

ROZWIĄZANIA DLAPRODUKCJI I LOGISTYKI


Consumer

Henkel wykorzystuje technologie cyfrowe charakterystyczne dla Przemysłu 4.0 do optymalizacji procesów. Tysiące czujników w ponad 170 fabrykach rejestruje w czasie rzeczywistym informacje dotyczące zrównoważonego rozwoju, wydajności, jakości i bezpieczeństwa, umożliwiając analizę opartą na chmurze w celu diagnostyki, prognozowania i optymalizacji. Ponadto cyfryzacja logistyki łańcucha dostaw pomaga podnieść poziom usług, zapewnić lepsze wykorzystanie zakładów produkcyjnych, usprawnić przepływ materiałów i zmniejszyć nasz ślad ekologiczny.

Cyfrowy szkielet

Kluczowym elementem cyfryzacji naszej globalnej sieci produkcyjnej jest Cyfrowy Szkielet - oparta na chmurze platforma danych, która łączy w czasie rzeczywistym ponad 30 fabryk na całym świecie. Technologia ta umożliwia nam analizę każdego zakładu i dostarcza cennych informacji o tym, jak możemy podnieść jakość i wydajność. Cyfrowy Szkielet pomaga nam także w osiąganiu celów zrównoważonego rozwoju, ponieważ w czasie rzeczywistym mierzy zużycie energii i mediów w każdym zakładzie.

Cyfrowe Bliźniaki

Kolejnym istotnym elementem naszej transformacji w kierunku Przemysłu 4.0 są Cyfrowe Bliźniaki. Są to cyfrowe kopie wielu zakładów produkcyjnych Henkla. Czujniki umieszczone na urządzeniach w tych fabrykach rejestrują kluczowe parametry, tworząc punkty danych, które mogą być wykorzystane do dalszej optymalizacji procesów i wczesnego wykrywania potencjalnych uszkodzeń lub usterek. Otrzymaliśmy już kilka nagród od Światowego Forum Ekonomicznego za nasze działania w zakresie cyfryzacji produkcji, podkreślających naszą rolę jako pioniera Przemysłu 4.0.