WPŁYW TRANSFORMACJI

Semi curled fern leaf in the process of growth.

Żyjemy w czasach transformacji i zmian dla planety i ludzi. Teraz ważniejsze niż kiedykolwiek jest nasze działanie.

Zmiany są wszechobecne w środowisku i widoczne w globalnych zmianach klimatu, zwiększonym zapotrzebowaniu na zasoby, czy w nierównościach społecznych, Tematy te oraz równoważony rozwój są wielowymiarowe, złożone i zróżnicowane.

Jesteśmy świadomi, że firmy takie jak Henkel odgrywają ważną rolę w mierzeniu się z tymi wyzwaniami i wprowadzaniu koniecznych zmian. W Henklu zrównoważone praktyki biznesowe są integralną częścią kultury naszej firmy. Opieramy się na trosce o ludzi i środowisko oraz na naszych osiągnięciach. Zrównoważony rozwój postrzegamy również jako ciągłe dążenie do postępu.

Manifest Zrównoważonego Rozwoju Henkla

Żyjemy i pracujemy w szybko zmieniających się czasach. Nasza misja, polegająca na stawianiu czoła wyzwaniom środowiskowym, społecznym i politycznym, nigdy nie była bardziej jasna.

Musimy dokonać transformacji dla dobra pokoleń.

YouTube Thumbnail Sustainability Manifesto Video 2023 (Thumbnail)

Jaka jest rola globalnych przedsiębiorstw?

Jako członek społeczeństwa i partner, firmy mają potencjał do inicjowania transformacji.

Zdajemy sobie sprawę, że możemy osiągnąć cele transformacji tylko poprzez systemowe myślenie i współpracę z naszymi partnerami.

 

Czas na transformację

Jesteśmy zaangażowani w transformację poprzez tworzenie wartości dla naszych akcjonariuszy, rozwój naszej działalności i zrównoważone działanie z korzyścią dla obecnych i przyszłych pokoleń. W 2022 r. opublikowaliśmy nasz Ambitny Plan Zrównoważonego Rozwoju 2030+, w którym łączymy cel "Wpływu Transformacji dla dobra pokoleń”.

Do nas wszystkich należy wprowadzenie tej strategii w życie. Łączymy różne perspektywy w dążeniu do jednego wspólnego planu. Nawiązując silne partnerstwa i wspierając inicjatywy, możemy przyspieszyć zmiany transformacyjne i opracować innowacyjne produkty i technologie, które poprawią jakość życia ludzi, jednocześnie chroniąc przyszłość naszej planety. W tym procesie wspieramy również Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ (SDGs), z jednej strony poprzez nasze szerokie portfolio produktów i naszą obecność na wielu rynkach, a z drugiej strony poprzez naszą wieloletnią intensywną pracę nad zagadnieniami związanymi ze zrównoważonym rozwojem. 

W czasach transformacji i zmian nasze wartości korporacyjne i trwałe zaangażowanie są niezawodną stałą. Dążymy do tego, by być siłą napędową tej transformacji.