02-teams-locations-header-collage-pl

Kariera w Henklu ma charakter globalny

Produkty i technologie firmy Henkel są dostępne na całym świecie. Zatrudniamy pracowników 125 narodowości i mamy biura w 79 krajach. Oferujemy niezliczone możliwości kariery.

Znajdź pracę dla siebie

World-map

W naszych globalnych zespołach panuje wyjątkowy duch

Kultura oparta na zaufaniu i zabawie w połączeniu z duchem zespołu przynoszą znakomite rezultaty. Dlatego zachęcamy do organizowania wspólnych imprez, a także do innych inicjatyw łączących ludzi i umacniających poczucie przynależności w zespołach Henkla na całym świecie. Naszym celem jest stworzenie pracownikom jak najlepszych warunków do rozwoju kariery w przyszłości.

Oferujemy pełne spektrum możliwości

Dzięki silnym markom, innowacjom i technologiom zajmujemy czołowe pozycje zarówno na rynku towarów przemysłowych, jak i konsumpcyjnych. W Henklu możesz sprawdzić się w różnych obszarach, zmieniając co 2-3 lata stanowiska i zakres odpowiedzialności, a nawet branżę.

Znajdź dla siebie idealną ofertę pracy w jednym z naszych zróżnicowanych obszarów funkcjonalnych

Niezależnie od tego, czy chodzi o sprzedaż, marketing, badania i rozwój czy technologie cyfrowe, możliwości rozwoju zawodowego w firmie Henkel są równie urozmaicone, jak oferta naszych marek i technologii.

 • Finanse i Controlling

 • Operacje finansowe

 • Kadry

 • Technologie i transformacja cyfrowa (Digital Business (dx))

 • Audyt korporacyjny

 • Logistyka i zarządzanie łańcuchem dostaw

 • Marketing

 • Sprzedaż

 • Zakupy

 • Badania i rozwój

 • Rozwój produktów

 • Opakowania

 • Komunikacja korporacyjna i sprawy publiczne

 • Produkcja i inżynieria

 • Strategia i rozwój przedsiębiorstwa

Kontrolujemy i monitorujemy wszystkie działania w finansowym łańcuchu tworzenia wartości i dbamy o to, aby procesy w dziale usług finansowych dotyczące płynności, zarządzania ryzykiem, optymalizacji podatków, zarządzania walutami, zarządzania odsetkami, raportów kwartalnych i rocznych oraz relacji inwestorskich, reprezentowały najwyższy poziom. Niezależnie od tego, czy zaczynasz pracę jako nowy pracownik w swojej dziedzinie, czy też szukasz nowych kierunków rozwoju jako doświadczony specjalista, zapraszamy do zespołu, w którym możesz wnieść swój wkład w trwały sukces firmy Henkel.

Jako lokalny i regionalny partner biznesowy o silnej pozycji prowadzimy sprawozdawczość finansową każdego typu w połączeniu z funkcjami kontroli i monitoringu. Utrzymując wysoką jakość oraz stosując kompleksowe procesy najwyższej klasy, możemy uzyskać optymalne, całościowe rozwiązania, które spełniają wysokie wymagania grupy Henkel pod względem jakości i terminowości. Dołącz do nas, aby stawić czoła wyzwaniom wspólnie z globalnym graczem oferującym bogatą gamę produktów, marek i usług.

Ciągle rozwijamy nasz globalny zespół, dobierając kandydatów o odpowiednich umiejętnościach i kompetencjach, szkoląc dotychczasowych pracowników i rekrutując nowych. W ten sposób budujemy kulturę wydajności i kładziemy podwaliny pod transformację cyfrową w Henklu. Wszystko, co robimy, ma na celu „osiąganie sukcesów biznesowych dzięki rozwijaniu zdolności i umiejętności pracowników oraz umacnianiu poczucia przynależności”. Chcesz wspólnie z nami realizować ten cel? Zapraszamy!

Tworząc dział technologii i transformacji cyfrowej (dx), Henkel otwiera nowy rozdział w swojej historii. Łączymy nasze zasoby i doświadczenia w dziedzinie technologii cyfrowych, zarządzania procesami biznesowymi oraz informatyki, aby stawić czoła najtrudniejszym wyzwaniom biznesowym oraz przekształcać wyzwania w możliwości. Skupiamy się na najważniejszych trendach, takich jak ekonomia platform, zmiana punktu ciężkości w relacjach z klientami i konsumentami, serwis oparty na wynikach oraz metodyka Lean-Fast-Simple (sprawnie-szybko-prosto). Jeśli chodzi o klientów indywidualnych i ich potrzeby, tworzymy cyfrowe modele biznesowe oparte na danych, które optymalizują, przekształcają i rewolucjonizują procesy. Dzięki wspólnym działaniom naszych jednostek biznesowych i cyfrowych wkraczamy na nowe, fascynujące ścieżki.

W dziale audytu korporacyjnego pracuje zróżnicowany kulturowo zespół obejmujący pracowników o różnych umiejętnościach. Przeprowadzamy systematyczne audyty w celu oceny i zwiększania efektywności procesów zarządzania ryzykiem, kontroli wewnętrznej i nadzoru w całej firmie Henkel. Dział audytu korporacyjnego współpracuje ze wszystkimi jednostkami biznesowymi i funkcjonalnymi firmy Henkel na całym świecie w sposób niezależny i oparty na faktach. Pomaga im we wprowadzaniu ulepszeń na podstawie przejrzystych przeglądów. Ponadto aktywnie wspiera zdolnych pracowników i ich kariery.

Pracownicy działu logistyki odpowiadają za organizację łańcucha dostaw. Ich zakres odpowiedzialności obejmuje cały łańcuch — od planowania popytu po dystrybucję i dostarczanie produktów klientom. Zarządzanie łańcuchem dostaw w Henklu wykracza poza tradycyjne granice. Niektórym klientom oferujemy zarządzanie zapasami przez dostawcę (Vendor-Managed-Inventory ― VMI). W celu optymalizacji procesów w ramach łańcucha dostaw Henkel korzysta z systemu zarządzania zapasami dostawcy (ang. Supplier-Managed-Inventory ― SMI). W związku z tym dostawcy udostępniają nam swoje dane dotyczące oceny stanów magazynowych i popytu.

Dział marketingu w firmie Henkel jest bardzo wszechstronny. Możesz tam pracować w sekcji marketingu firma-klient (B2C) lub firma-firma (B2B). Dołącz do jednego z naszych zespołów krajowych lub międzynarodowych, lub stań się członkiem naszej jednostki marketingu cyfrowego, aby tworzyć zaawansowane rozwiązania marketingowe w dynamicznym i konkurencyjnym środowisku. Możesz kontrolować współpracę z agencjami kreatywnymi i medialnymi pod kątem optymalnego wykorzystania naszych budżetów na media i komunikację, korzystać z danych i złożonych informacji uzyskanych na podstawie trendów i preferencji klientów, tworzyć strategie reklamowe i innowacje produktowe bądź ponownie wprowadzać te same produkty na rynek.

Dział sprzedaży odpowiada za kanały dystrybucji oraz zarządzanie relacjami z klientami. Terenowa obsługa klienta (Field Service) łączy jasno określone cele i szeroki zakres działania. Wykorzystując naszą bogatą ofertę silnych marek, będziesz mieć bezpośredni kontakt z klientami i możesz realizować kampanie wspólnie z menedżerami sklepów w przedsiębiorstwach handlowych. W tym dziale szybko zobaczysz efekty swoich działań oraz ich wpływ na nasze marki i całą firmę.

Naszą główną misją jest maksymalizacja efektywności zaopatrzenia na całym świecie. Wykorzystujemy w tym celu najlepsze rozwiązania do obsługi zakupów, uwzględniające cele ekonomiczne i strategiczne firmy Henkel. Oprócz warunków zakupu ważną rolę odgrywa jakość i niezawodność naszych partnerów handlowych. Dołącz do nas, aby wspólnie z globalnym graczem i światowym liderem, jakim jest Henkel, stawić czoła wyzwaniom na dojrzałych i wschodzących rynkach, zarówno w segmencie firma-firma (B2B), jak i firma-klient (B2C). Niezależnie od tego, jak i gdzie chcesz pracować, znajdziemy w naszym miejscu odpowiednie miejsce dla każdego, kto chce zmieniać reguły gry.

Naukowcy i inżynierowie z działu badań i rozwoju budują fundamenty sukcesu firmy Henkel. Prowadzą prace w wielu obszarach: przedstawiają innowacyjne pomysły, odpowiadają na pytania naszych przyszłych klientów oraz doskonalą nasze marki i technologie. Jako członek tego zespołu Ty też zaangażujesz się w działania, dzięki którym nasze marki i technologie odnoszą coraz większe sukcesy na całym świecie.

Jako specjalista ds. rozwoju produktów będziesz pracować w międzynarodowej grupie wyspecjalizowanej np. w farbach do włosów. Będziesz tworzyć i rozwijać nowe produkty oraz wprowadzać je na odpowiednie rynki. Do Twoich zadań będzie również należało dbanie o to, aby istniejące produkty przynosiły klientom jeszcze większe korzyści. Dlatego na tym stanowisku ważna jest dobra znajomość zasad tworzenia receptur, właściwości materiałów i metod pomiaru. W naszym międzynarodowym, interdyscyplinarnym zespole liczą się również zdolności komunikacyjne, niezbędne we współpracy ze współpracownikami z różnych krajów, mających różne doświadczenie zawodowe.

Inżynier ds. opakowań w Henklu pracuje w międzynarodowej grupie produktowej. Projektuje i opracowuje nowe komponenty opakowań produktów i wdraża je na poszczególnych rynkach. Odpowiada również za zapewnienie i optymalizację istniejących komponentów. Na tym stanowisku wymagana jest dogłębna wiedza z zakresu przetwarzania tworzyw sztucznych. Inżynier ds. opakowań musi na bieżąco śledzić nowości branżowe, abyśmy utrzymali czołową pozycję w obszarze wzornictwa opakowań.

Zaufanie do firmy Henkel jest podstawą naszego sukcesu, współpracy z partnerami i relacji z klientami. Dział komunikacji korporacyjnej odpowiada za komunikację wewnętrzną i zewnętrzną. Naszym celem jest budowanie i ochrona reputacji firmy Henkel w oczach opinii publicznej oraz określonych interesariuszy, w tym dziennikarzy i liderów opinii. Dział komunikacji wewnętrznej dostarcza naszym pracownikom i dyrektorom odpowiednie informacje związane z naszą strategią korporacyjną i działaniami. Dział komunikacji korporacyjnej ma globalny zasięg. Nadzoruje wszystkie giełdy w najważniejszych regionach i rynkach na całym świecie.

Specjalista ds. inżynierii metod jest członkiem międzynarodowej grupy ds. produktów, w której odpowiada za standaryzację procesów i maszyn z uwzględnieniem najnowszych technologii i instalacji napełniających. Odgrywa bardzo ważną rolę w zwiększaniu wydajności i jakości pracy oraz wdrażaniu nowych rodzajów opakowań. Optymalizacja bieżących procesów i zwiększenie wydajności pracy jest tajemnicą sukcesu wielu prosperujących firm. Henkel również przywiązuje do tych czynników coraz większą wagę, ponieważ w przyszłości chce osiągać jeszcze lepsze efekty, również w zakresie ochrony środowiska.

Pracownik działu strategii i rozwoju przedsiębiorstwa pomaga kierownictwu wyższego szczebla w optymalizacji przyszłej oferty oraz wskazywaniu potencjału rynkowego i obszarów rozwoju. To pasjonująca praca, która może wywrzeć wpływ na strategiczne kierunki rozwoju firmy Henkel. W celu rozwijania strategii biznesowej i optymalizacji sprawności operacyjnej Henkla pracownik analizuje sytuację firmy z perspektywy ekonomicznej. Bada nowe rynki pod kątem ewentualnego wejścia, szuka firm do przejęcia oraz analizuje i obserwuje różne grupy docelowe.

Wszystkie oferty pracy

Zapraszamy na wycieczkę po firmie. Przekonasz się, że w Henklu nie ma „typowych” dni

Życie firmy Henkel jest równie zróżnicowane, jak nasze zespoły. Najważniejszy jest jednak nasz duch. Uważamy, że aby osiągnąć najlepsze rezultaty, praca powinna być również przyjemnością.

Dowiedz się więcej o swoich perspektywach w firmie Henkel

Twarze różnych pracowników Henkla. Wyglądają pewnie i uśmiechają się.

Miejmy odwagę wspólnie zmieniać świat na lepsze.

Kariera w naszej firmie zapewni Ci możliwości rozwoju i realizacji własnych pomysłów w dynamicznym, zróżnicowanym środowisku oraz kulturze opartej na zaufaniu i poczuciu przynależności.
Dare to make an impact? Porozmawiajmy.