Zrównoważony rozwój

Jako lider zrównoważonego rozwoju chcemy być pionierem nowych zrównoważonych rozwiązań a równocześnie zarządzać naszym biznesem w sposób odpowiedzialny i dbać o sukces ekonomiczny przedsiębiorstwa. Takie ambitne podejście charakteryzuje wszystkie nasze działania – wzdłuż całego łańcucha wartości.

Zrównoważony rozwój w Polsce

Zrównoważony rozwój w Polsce

Henkel wspólnie z obecnymi i emerytowanymi pracownikami niesie pomoc ludziom na całym świecie. Firma Henkel sponsoruje projekty MIT (Make an Impact on Tomorrow) o globalnym zasięgu, dostarcza pomoc w nagłych wypadkach wsparcie potrzebującym niosą zarówno korporacja jak i poszczególne marki.

Strategia

Nasza strategia zrównoważonego rozwoju

Potroić wytwarzaną wartość w relacji do wielkości śladu środowiskowego naszych biznesowych operacji – oto nasz cel na 2030 r.

Odpowiedzialność Społeczna

Społeczna odpowiedzialność biznesu

Zaangażowanie społeczne – obywatelstwo korporacyjne – jest od zawsze integralną częścią odpowiedzialności naszej firmy.

Od ponad 140 lat Henkel w sposób wizjonerski stara się wspierać środowisko i rozwój społeczny. Zdajemy sobie sprawę, jak ważne są nakłady na rozwijanie zrównoważonych innowacji – nasze produkty i technologie wykorzystywane są każdego dnia w milionach domów i przedsiębiorstw na całym świecie. Kryteria środowiskowe i społeczne to stałe punkty odniesienia w naszych procesach tworzenia nowych innowacji, a stąd zasadą jest, że każdy nasz nowy produkt czy formuła, którą wprowadzamy na rynek, musi przyczyniać się do zrównoważonego rozwoju.

Wyznaczyliśmy sobie także ambitne cele w naszej strategii zrównoważonego rozwoju. Towarzyszy temu wspólne rozumienie kierunku naszych dążeń w gronie wszystkich pracowników firmy, gdyż zrównoważony rozwój stał się ważnym tematem i kontekstem w ich codziennej pracy. Mamy również przekonanie, że postępy we wdrażaniu zasad zrównoważonego rozwoju wspierają dalszy rozwój naszego biznesu – gdyż oba te obszary są współzależne. We współpracy z naszymi partnerami promujemy koncepcję zrównoważonego rozwoju wzdłuż całego łańcucha wartości.

Nasze podejście do idei zrównoważonego rozwoju


Nasze zobowiązanie

 
 
  •  

Odsłony:

The Power of Sustainability

Join us on our journey for a better tomorrow!

2:22 Min.

898076
 
 
  •  

Odsłony:

There is no Plan(et) B

6:42 Min.

884794

Kluczowe dane

Współpraca i partnerstwa

Niezależne rankingi i indeksy

  

Szósty Listek CSR Polityki dla Henkel Polska

W 2019 Henkel Polska po raz kolejny otrzymał Biały Listek CSR POLITYKI w corocznym zestawieniu największych firm w Polsce, które prowadzą działania zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu.

 "Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki 2017"

W ostatnim raporcie FOB pt. „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki 2017"  znalazło się 19 społecznie odpowiedzialnych praktyk Henkla w Polsce.

Henkel Awarded Gold Assessment Category

Ponieważ Henkel uczestniczy w inicjatywie “Together for Sustainability”, nasze praktyki zarządzania zrównoważonym rozwojem były przedmiotem oceny przez międzynarodową agencję ratingową EcoVadis. W jej wyniku Henkel uplasował się w najwyższej kategorii ratingowej.

Szósty Listek CSR Polityki dla Henkla

18. rok z rzędu Henkel obecny jest w indeksie etycznych firm FTSE4Good, zainicjowanym w 2001 roku przez Financial Times i londyńską giełdę.

Lider w branży według Oekom

W raporcie Corporate Responsibility Review 2017 zrealizowanym przez Oekom Research Henkel został uznany za lidera rankingu w kategorii Household & Personal Products (chemia gospodarcza i kosmetyki)