• Polska
 • Kontakty
 • Dodaj do biblioteki
 • Udostępnij
Menu
Search

Pasja Henkla. I Ty.

Odsłony:

Film korporacyjny

Henkel w pigułce

3:04 Min.

445662

Jesteśmy świadomi, że podjęcie decyzji co do firmy, w której się zatrudnisz, wymaga gruntownego przemyślenia. Naturalnie masz mnóstwo pytań dotyczących codziennych obowiązków i przyszłych współpracowników. Co odróżnia Henkla jako pracodawcę od innych firm? Czego oczekujemy od naszych kolegów i partnerów? Jakie korzyści i szkolenia oferuje Henkel swoim pracownikom? W jaki sposób wspieramy Twoją karierę i rozwój osobisty? Z przyjemnością udzielimy w tym miejscu odpowiedzi na wszystkie pytania.

Wszyscy pracownicy Henkla na całym świecie są zjednoczeni tą samą ideą: Stanowimy jeden zespół! Razem, jako globalny zespół, odnosimy sukcesy w kształtowaniu rynku z pasją i radością. Szukamy kolegów, którzy wykazują tę samą motywację i chętnie podejmują nowe wyzwania.

Nie ma znaczenia, w jakim punkcie rozpoczynasz swoją karierę w Henklu: Liczy się Twoja indywidualna osobowość. Szukamy zdolnych pracowników wdrażających pragmatyczne rozwiązania, ponieważ szybkość, elastyczność i innowacyjność naszych pracowników mają zasadnicze znaczenie dla sukcesu naszej firmy.

Czy chcesz się dowiedzieć, co nas wyróżnia? Przy całej ich różnorodności, pracowników Henkla na całym świecie można scharakteryzować przy użyciu następujących cech:

 • dążenie do nieustannego kwestionowania i podważania status quo
 • chęć bycia przez cały czas „na bieżąco” dzięki szkoleniom bezpośrednim i internetowym
 • nieustanne dążenie do znalezienia lepszych i bardziej innowacyjnych rozwiązań
 • pasja spełniania wszystkich wymagań naszych klientów
 • opracowywanie najlepszych produktów i technologii, na których mogą polegać ludzie na całym świecie

Wszystkie te elementy definiują Pasję Henkla.

Czego możesz oczekiwać jako członek zespołu Henkla?

Chcemy być najlepsi we wszystkim, co robimy. Naszą kulturę organizacyjną charakteryzuje przedsiębiorcze myślenie i ciągła gotowość na zmiany. Dzięki innowacyjności nasi klienci zyskują realną wartość. Zaangażowanie w zrównoważony rozwój zawsze stanowiło istotny czynnik naszego sukcesu. Różnorodność miejsc pracy, która staje się widoczna także w preferencjach, wiedza i umiejętności naszych pracowników są istotną wartością zapewniającą przewagę konkurencyjną. Właśnie dlatego wspieramy naszych pracowników w ich indywidualnym rozwoju.

Czy to do Ciebie przemawia i stanowi dla Ciebie wyzwanie? Jeżeli tak, to myślisz tak jak my!
 

 • Wiodąca pozycja dzięki innowacjom, markom i technologiom
 • Innowacje
 • Różnorodność
 • Zrównoważony rozwój
 • Elastyczność

Nie interesuje nas zwykłe uczestnictwo. Chodzi nam o coś więcej. Chcemy wygrywać. Motywacja, ambicja i pasja - oto, co łączy blisko 53 000 pracowników Henkla na całym świecie. Dołącz do naszego zespołu!

Niektórzy mówią, że praca powinna być przyjemnością. Pracownicy Henkla uwielbiają swoją pracę: inspirujemy się nawzajem, aby się rozwijać i stale poszukiwać nowych wyzwań. Bez względu na rodzaj wyzwania dajemy z siebie wszystko, aby umiejętnie pokonywać innych.

Wiele osób uważa, że różnorodność nadaje życiu smak. Dla pracowników Henkla zmiana i różnorodność są nieodłącznym elementem codzienności. Żadne zadanie nie jest takie samo jak poprzednie. Kierowani duchem przedsiębiorczości, kreatywności i przygody zawsze obieramy nowe ścieżki. Innowacyjne podejście to coś, co sprawia że nigdy się nie zatrzymujemy.

Nasze trzy jednostki biznesowe:

Adhesive Technologies, Beauty Care oraz Laundry & Home Care oferują marki takie jak Pritt czy Loctite, Pur, Fa czy Schwarzkopf, Persil. Miliony ludzi na całym świecie cenią i ufają im, a także korzystają z naszych produktów i technologii w codziennym życiu. Sukces ten należy przypisać całej firmie składającej się z indywidualności: utalentowanych ludzi z doświadczeniem, pasją i silną wolą odnoszenia sukcesów.

Nie podążamy za innymi — to my jesteśmy liderem. Jesteśmy przedsiębiorczy w naszym sposobie myślenia i proaktywni w tym, co robimy. Wspólnie rozwijamy nasze rynki i kształtujemy przyszłość, będąc zwartym zespołem charakteryzującym się wzajemnym szacunkiem, niezawodnością i uczciwością.

Dowiedz się więcej o naszej firmie!

Innowacje mają kluczowe znaczenie dla sukcesu naszej firmy: Poznaj wynalazcę pierwszego samoczynnego detergentu, pierwszego dezodorantu w kulce, pierwszego kleju w sztyfcie. Codziennie wykorzystujemy pełnię naszej kreatywności, odwagi i ciekawości świata dążąc do zrealizowania jednej, prostej, ale wspaniałej wizji: sprawienie, aby Henkel stał się światowym liderem w dziedzinie marek i technologii.

Klucz do naszego sukcesu

Nasz potencjał innowacyjny ma kluczowe znaczenie strategiczne. Stanowi on podstawę naszego sukcesu handlowego. Na przestrzeni ostatnich trzech lat około jedna trzecia naszych przychodów pochodziła z nowych produktów i technologii. Dzięki temu możemy być świadkami rozwoju przyszłości naszej firmy, a ponadto jesteśmy w stanie generować dodatkową wartość dla naszych klientów przemysłowych i handlowych, naszych użytkowników końcowych oraz naszych pracowników.

Jeżeli przyjrzysz się naszym wiodącym markom, takim jak Loctite (przemysł i handel detaliczny) i Schwarzkopf (produkty konsumenckie) lub Persil, przekonasz się, że każdy produkt stworzono przy wykorzystaniu rozległej wiedzy i innowacyjnych technologii.

Więcej informacji na temat działalności Henkla w dziedzinie badań i rozwoju znajdziesz w w Rocznym Raporcie Online (w jęz. angielskim).

Henkel zatrudnia ponad 53 000 pracowników. Każdy z nich jest inny. Każdy jest niepowtarzalny. Właśnie dzięki różnorodności naszych pracowników ich wartościowy wkład w firmę przekłada się na sukces ekonomiczny. Jesteśmy pewni, że w ogólnoświatowej konkurencji różnorodność stanowi o różnicy „pomiędzy dobrym a wspaniałym”.

Szanujemy Twoje cechy indywidualne i traktujemy je jako wartościowy wkład w naszą kulturę organizacyjną. Zapewniamy swobodę w dążeniu do samorealizacji. Wszędzie. Na całym świecie. Jesteśmy w Henklu zdania, że to dostarcza dodatkową wartość naszej firmie. Zrozumienie i zaakceptowanie odmiennych punktów widzenia stanowi podstawę dla osiągania sukcesów poprzez różnorodność.

Osiągnięcia i kompetencje mają znaczenie

Henkel pomaga swoim pracownikom rozwijać wszystkie ich talenty w zakresie ekonomii, kreatywności i innowacyjności, a następnie wykorzystywać je w miejscu pracy. Naszym celem jest tworzenie najlepszych zespołów, dlatego też pomagamy naszym pracownikom rozwijać się stosownie do ich wiedzy fachowej, potencjału i osiągnięć. Owa zasada uwzględniania odmienności i indywidualnej wolności w naszej kulturze organizacyjnej nosi nazwę Różnorodność i Inkluzja.

Wspaniałe pomysły często znacznie wyprzedzają swój czas, a pasja do innowacji przejawia się w naszej postawie oraz podejściu do zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). W istocie firma jest zaangażowana w realizację tej idei od ponad 140 lat. Zrównoważony rozwój stanowi jedną z naszych wartości firmowych i jeden z elementów naszej tożsamości, dlatego też jest nieodłączną składową naszej kultury organizacyjnej.

Dzięki naszej orientacji na zrównoważony rozwój mamy nie tylko wspaniałą reputację, ale i dominującą pozycję na rynkach całego świata; jesteśmy zdania, że jako zrównoważona firma możemy osiągać najwyższe standardy jakości marek i produktów. Każdego dnia setki milionów klientów używa produktów Henkla, co oznacza, że nasze produkty mają ogromny potencjał w zakresie wspierania ochrony klimatu, zachowania zasobów naturalnych i postępu społecznego.

Myślimy przyszłościowo

Pragniemy, aby wszyscy nasi pracownicy działali w sposób zrównoważony. Nasi menedżerowie stanowią dobry przykład i pokazują, jak wielkie znaczenie ma zrównoważony rozwój. Tematyka ta jest również nieodłącznym elementem oferowanych przez nas szkoleń dla pracowników na całym świecie. Przykładowo, w Henklu wyszkoliliśmy już ponad 50 tysięcy Ambasadorów Zrównoważonego Rozwoju.

Zależy nam także, aby nasi pracownicy rozumieli konsekwencje zrównoważonego rozwoju, a w szczególności aby zdawali sobie sprawę, że większe zrównoważenie bezpośrednio przekłada się na osiąganie określonych celów biznesowych. W ramach naszej kultury organizacyjnej znajdują się osoby podzielające poglądy Henkla i stosujące się do nich w swoich działaniach.

Six focal areas of Henkel’s Sustainability Strategy

Aby zrealizować naszą strategię w zakresie zrównoważonego rozwoju, koncentrujemy nasze działania na całej długości łańcucha wartości na sześciu obszarach kluczowych. Każdy innowacyjny produkt musi przyczyniać się do zrównoważonego rozwoju w co najmniej jednym obszarze kluczowym.

W Henklu przykładamy wielką wagę do zapewnienia naszym pracownikom swobody i przestrzeni do rozwoju, dlatego też oferujemy im mnóstwo elastyczności, by mogli rozwijać swoją karierę i łączyć ją z życiem prywatnym. Tym, co ostatecznie ma znaczenie w obowiązkach zawodowych są wyniki; mniej ważne jest to, gdzie i kiedy praca jest wykonywana.

W wielu punktach i zakładach Henkla zapewniona jest możliwość nienormowanego czasu pracy. W niemieckiej centrali w Düsseldorfie Henkel udostępnia swoim pracownikom trzy żłobki dla 240 dzieci. Ponadto, rozwiązania takie jak możliwość dzielenia stanowiska pracy, nienormowany czas pracy, praca zdalna czy korzystanie z laptopów zapewniają bardziej elastyczne środowisko pracy.
Dzięki zapewnieniu takich warunków naszym pracownikom możliwa jest odpowiednia organizacja pracy i optymalizacja ich osiągnięć.

Odkryj świat Henkla (w jęz. angielskim)

Turning ideas into products

Joyce (International Marketing Manager, Global Laundry) shows us her experience in the fast-paced and professional world of Laundry at Henkel – from job rotation opportunities to the pride to see the product you developed and designed on the shelf.

2:35 Min.

Odsłony:

Henkel’s application process

Learn all you need to know about your application at Henkel.

2:02 Min.

Odsłony:

Henkel at the Formula Student Germany

Engineering students from all over the world competed against each other at the Hockenheimring in the course of the Formula Student Germany. Present during the race as the main sponsor was Henkel, supporting the teams with Loctite and Teroson solutions and being on the lookout for the best up-and-coming student engineers.

3:41 Min.

Odsłony:

Henkel Stories

Henkel – a global leader in brands and technologies. Henkelaner tell their personal stories, making you realize what you could be a part of.

3:40 Min.

Odsłony:

Henkel Employer Branding Video

Henkel's world of challenging career opportunities.

2:18 Min.

Odsłony: