01-why-henkel-header-collage-pl

Mamy odwagę zmieniać świat na lepsze.

Jeśli zadajesz sobie pytanie, dlaczego warto wybrać pracę w firmie Henkel, odpowiedź jest prosta: dlatego, że nie boimy się wyzwań. Jesteśmy pionierami, którzy chcą zmieniać świat z myślą o następnych pokoleniach. Wspólnie dążymy do polepszenia życia miliardów ludzi dzięki naszym produktom, usługom i rozwiązaniom. Poniżej przedstawiamy kilkoro Twoich przyszłych współpracowników, którzy wyjaśniają, dlaczego praca w Henklu jest dla nich wyjątkowa.

#1 Pracując w Henklu, możesz zmieniać reguły gry

Za firmą Henkel stoi długa tradycja przedsiębiorczości. Ponieważ chcemy się ciągle rozwijać i doskonalić, zachęcamy naszych pracowników do kwestionowania status quo i działania w sposób typowy dla przedsiębiorców: przedstawiania nowych pomysłów, przyspieszania transformacji cyfrowej oraz wprowadzania zmian i usprawnień dotyczących rynków, produktów i usług.

Kolaż miejsc pracy Henkla. Obrazy technologii, cyfrowej transformacji i świeżych pomysłów.

Stymulujemy transformację cyfrową od wewnątrz i z zewnątrz.
Celem Henkla jest ciągłe rozwijanie swoich najważniejszych zasobów, jakimi są produkty i technologie. Współczesny świat, doskonale skomunikowany i opleciony siecią połączeń, sprawia, że zmieniają się potrzeby konsumentów i ich decyzje o zakupach. Kiedyś firmy po prostu dostarczały produkt, dziś coraz częściej oferują dobrze zintegrowane usługi, z których można łatwo korzystać za pomocą urządzeń cyfrowych.

Udostępniamy wiedzę cyfrową wszystkim naszym zespołom.
W ramach ogólnoświatowej inicjatywy Digital Upskilling oferujemy zindywidualizowane szkolenia wszystkim naszym pracownikom, których jest ok. 48 000, podzielonym na grupy według stanowisk. Transformacji nie da się przeprowadzić z dnia na dzień. To długotrwały proces. Zależy nam więc, aby nasi pracownicy ciągle się uczyli, a firma rozwijała. Dlatego opracowaliśmy znakomite, intuicyjne i spersonalizowane formaty szkoleń. Poprzez inicjatywę Digital Upskilling Henkel wyznacza swój standard wiedzy cyfrowej w całym przedsiębiorstwie. Transformacja uda się tylko wtedy, gdy włączymy w nią każdego ― od menedżerów poprzez członków zespołu po stażystów.


 

why-henkel-collage-hao-desktop-Poznaj Hao, szefa Mobile App Factory: „Czy słyszeliście o działającym w Henklu centrum innowacji w zakresie transformacji cyfrowej? Tworząc tę jednostkę, firma udowodniła, że traktuje innowacyjność priorytetowo. Kieruję «fabryką oprogramowania» w Berlinie. Cieszy mnie, gdy ludzie tworzą coś od zera. Aktywny udział w transformacji cyfrowej i tworzeniu związanej z nią platformy jest wspaniałym doświadczeniem. Jedną z tych rzeczy, które najbardziej sobie cenię jako pracownik Henkla”.

Umacniamy naszego ducha przedsiębiorczości, zagłębiając się w świat nowych technologii, eksperymentując z nowymi modelami biznesowymi i tworząc ekosystem cyfrowy.
Przeprowadzając transformację cyfrową, rozpoczynamy nowy rozdział w historii firmy Henkel. Łączymy nasze doświadczenia w dziedzinie technologii cyfrowych, zarządzania procesami biznesowymi oraz informatyki, aby stawić czoła najtrudniejszym wyzwaniom biznesowym. Nasze Centra Innowacji skupiają się na najważniejszych trendach, takich jak ekonomia platform, zmiana punktu ciężkości w relacjach z klientami i konsumentami, serwicyzacja oparta na wynikach oraz metodyka Lean-Fast-Simple (sprawnie-szybko-prosto).

Wprowadzamy innowacje w oparciu o współpracę.
Aby stymulować tworzenie przełomowych technologii, łączymy start-upy z obszarem operacyjnym firmy Henkel. Według nas najlepsze rozwiązania powstają wtedy, gdy rewolucyjne pomysły są łączone z odpowiednimi zasobami. Firma Henkel Tech Ventures zbudowała dużą sieć obejmującą wszystkie obszary sektora produkcyjnego.

Wchodzimy na nowe obszary dzięki naszym inkubatorom.
Aby przyspieszyć innowacje i tworzyć nowe modele biznesowe, nasz Dział Kosmetyków Pielęgnacyjnych i Zapachowych (Beauty Care) oraz Dział Środków Piorących i Czystości (Laundry & Home Care) utworzyły wewnętrzną „fabrykę pomysłów” i „inkubator idei” — think tanki, które łączą elastyczne podejście do pracy ze skalą i doświadczeniem przedsiębiorstwa globalnego.


 

why-henkel-collage-esther-desktop-Poznaj Esther, która jest członkiem-założycielem i dyrektorem jednostki Fritz Beauty Lab: „Odkąd pracuję dla firmy Henkel, pełniłam różne funkcje. W 2020 roku utworzyłam jednostkę Fritz Beauty Lab, która funkcjonuje w strukturach korporacyjnych Henkla, ale jest zorganizowana jak start-up, więc działa szybko i elastycznie. Ta praca pozwala mi realizować moje pasje i zapewnia ogromną satysfakcję”.

Why Henkel - Video - Thumbnail

#2 W Henklu jesteśmy jedną drużyną

Zatrudniając około 48 000 pracowników na całym świecie, zdajemy sobie sprawę, że nasz globalny zespół składa się z osób o różnym wykształceniu i doświadczeniu, wiedzy, umiejętnościach i podejściu do kreatywności. Taki zespół jest fundamentem naszych sukcesów.

Kolaż środowiska pracy Henkla. Nasi pracownicy Henkla zawsze grają w zespole.

Uważamy, że umiejętności przywódcze potrzebne są każdemu.
Nawet jeśli nie kierujesz zespołem, możesz wprowadzać zmiany, usprawniać współpracę, wdrażać innowacje oraz przyjąć odpowiedzialność zarówno za wyniki swojej pracy, jak i za inne osoby. W ten sposób przyczynisz się do budowania solidnej podstawy, na której oparta jest kultura przedsiębiorstwa Henkel. Wspieramy naszych pracowników w działaniach i decyzjach zgodnych z wartościami firmy Henkel. Cenimy sobie ich opinie, które pozwalają nam się uczyć i rozwijać. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za wprowadzanie w życie czterech zobowiązań przywódczych. 

1. Działamy jak przedsiębiorcy
Mamy odwagę podejmować ryzyko, aby stwarzać nowe, niesamowite możliwości biznesowe. Angażujemy się we wprowadzanie innowacji i ciągłych udoskonaleń. Promujemy kulturę podejmowania decyzji w sposób terminowy i przejrzysty.

2. Współpracujemy ze sobą w prężnych zespołach
Zawsze działamy jako jeden zespół w najlepszym interesie firmy Henkel. Współpracujemy w oparciu o przejrzystość i zaufanie. Cenimy różnorodność, ciekawość i otwartość umysłu.

3. Pomagamy w rozwijaniu pasji
Jesteśmy odpowiedzialni za budowanie i rozwijanie znakomitego zespołu. Stawiamy przed pracownikami wyzwania i nagradzamy ich za wyniki. Przekazujemy im i przyjmujemy od nich informacje zwrotne. Ciągle się uczymy.

4. Jesteśmy odpowiedzialni za rezultaty naszych działań.
Tworzymy najlepsze rozwiązania dla naszych klientów. Czujemy się odpowiedzialni za praktyczną realizację ambitnych celów. Dotrzymujemy obietnic i zobowiązań.
 


 

why-henkel-collage-kerstin-desktop-Poznaj Kerstin, europejskiego menedżera technicznego: „Jak stać się kobietą-liderem i inspirować innych? Zatrudnić się w Henklu. Dziś kieruję jednostką innowacyjnych opakowań w Dziale Klejów i Technologii (Adhesive Technologies). Osiągnęłam tę pozycję dzięki współpracy i przedsiębiorczości, bez których nie powstałoby wiele wspaniałych innowacji. Mój sukces otwiera nowe możliwości nie tylko przede mną, lecz także przed innymi kobietami. Traktuję nasze zobowiązania przywódcze bardzo poważnie. Wspieram mój zespół w rozwoju i doskonaleniu się”.

Różnorodność, równość szans i inkluzywność są głęboko zakorzenione w naszych korporacyjnych wartościach.
W Henklu różnorodność, równość szans i inkluzywność to nie tylko modne hasła, które „wypada” głosić. To nasz obowiązek i biznesowy imperatyw,  głęboko zakorzeniony w naszej korporacyjnej strategii i wartościach. Nasi pracownicy są przedstawicielami różnych płci i pokoleń. Mają różne orientacje seksualne i przekonania religijne, pochodzą z różnych środowisk etnicznych i kulturowych, wnoszą do firmy różne umiejętności, wykształcenie i zdolności. Są też zróżnicowani pod innymi względami. Celem Henkla jest budowanie kultury przynależności. Chcemy zapewnić wszystkim równe szanse, aby uwolnić pełny potencjał tej różnorodności. Dlatego aktywnie promujemy zachowania inkluzywne wśród naszych pracowników i zwiększamy ich świadomość w tym zakresie. Staramy się budować środowisko, które akceptuje i wspiera indywidualne różnice. Tu znajdziesz więcej informacji różnorodności, równości szans i inkluzywności w Henklu oraz o pochodnych inicjatywach.

Wdrażamy nową koncepcję inteligentnej pracy.
Zdajemy sobie sprawę, że nasi pracownicy potrzebują elastyczności, która pozwoli im osiągnąć równowagę między pracą a życiem osobistym. Chcemy połączyć pracę w biurze i pracę mobilną w sposób bardziej elastyczny, dostosowany do indywidualnych potrzeb. Budujemy podstawy efektywnego środowiska pracy przyszłości. Niektóre role będą zawsze wymagać fizycznej obecności w firmie, inne w ogóle jej nie wymagają. Wiele stanowisk w Henklu ma jednak charakter hybrydowy. Uważamy, że na takich stanowiskach praca mobilna jest możliwa przez 40% czasu (lub np. przez jeden tydzień w miesiącu). Biura odgrywają i zawsze będą odgrywać kluczową rolę w naszej kulturze korporacyjnej. Umożliwiają współpracę, tworzenie innowacji i wymianę wiedzy. Są miejscem, z którym pracownicy są związani i w którym tworzą społeczność kształtującą ducha firmy Henkel. Dlatego będziemy nadal unowocześniać nasze środowisko pracy, biura i budynki, aby jeszcze lepiej przygotować je na przyszłość.

Chcemy, aby każdy pracownik mógł pogodzić karierę i życie rodzinne.
Aby umożliwić pracownikom elastyczne łączenie tych dwóch aspektów życia, musimy przede wszystkim zapewnić rodzicom większą swobodę oraz umożliwić im pracę z domu lub innego miejsca, nie tylko z biura. Ważną rolę odgrywa tu infrastruktura. W naszej siedzibie w Niemczech mamy trzy przedszkola dla dzieci pracowników. Ponadto w różnych krajach oferujemy lub wspieramy opiekę nad dziećmi oraz zapewniamy inne usługi, które pomagają pracownikom w osiągnięciu tej równowagi.
 

Dowiedz się więcej

#3 Możesz zarządzać swoją karierą

Rozwój zawodowy i osobisty naszych pracowników jest dla nas bardzo ważny. Oferujemy im wiele możliwości w zakresie edukacji, udzielamy wskazówek i informacji zwrotnych oraz umożliwiamy zdobywanie różnorodnych, międzynarodowych doświadczeń. Uważamy, że poszerzając perspektywy będziemy osiągać znacznie większe sukcesy niż wtedy, gdy działamy i rozwijamy się w odseparowanych obszarach. W międzynarodowym przedsiębiorstwie takim jak Henkel każdy krok prowadzi do celu.

Kolaż środowiska pracy Henkla. W Henklu możesz rozwijać swoją karierę.

Oferujemy międzynarodowe możliwości rozwoju.
Osoby z międzynarodowym doświadczeniem są filarem sukcesów naszego globalnego zespołu. Dlatego Henkel pomaga swoim pracownikom w poszerzaniu horyzontów. W tak dużym przedsiębiorstwie Twoja ścieżka kariery nie musi przebiegać liniowo. Możesz sprawdzić się na różnych stanowiskach, w różnych miejscach, a nawet krajach. Dla najzdolniejszych pracowników mamy program „Triple Two”: podczas swojej kariery w Henklu pracują oni na co najmniej dwóch stanowiskach w dwóch różnych krajach i dwóch działach.

Liczymy na wydajność i ją nagradzamy.
Integralną częścią kultury naszego przedsiębiorstwa jest motywowanie pracowników i nagradzanie ich za dobre wyniki. Uważamy, że wyznaczanie ambitnych celów i przyznawanie premii za ich realizację przynosi znakomite rezultaty. To jeszcze jedna korzyść, jaką oferujemy pracownikom oprócz atrakcyjnych, konkurencyjnych na lokalnych rynkach świadczeń. 

Pomagamy pracownikom w podnoszeniu kwalifikacji.
Chcesz podnosić swoje kwalifikacje, poszerzać wiedzę i korzystać z nowych możliwości? Czeka na Ciebie Centrum Edukacyjne Henkla! Uzyskasz tam dostęp do ponad 8000 szkoleń z różnych dziedzin, prowadzonych przez instruktorów lub w formie cyfrowej, które umożliwią Ci poszerzenie horyzontów zawodowych. Naszą ambicją jest przygotowanie pracowników na przyszłość poprzez umożliwienie im zdobycia wartościowych kwalifikacji oraz rozwinięcia pełnego potencjału w drodze edukacji. 

Uważamy, że duże znaczenie dla rozwoju pracowników mają informacje zwrotne. Dlatego umożliwiamy im ciągłą wymianę takich informacji z kolegami, współpracownikami i przełożonymi. To element naszej kultury. Aby wymiana ta stała się jeszcze łatwiejsza, wprowadziliśmy specjalne narzędzie, które oprócz informacji zwrotnych pozwala również wysyłać współpracownikom i otrzymywać od nich karty KUDOS z gratulacjami i wyrazami uznania.

Stwarzamy możliwości szybkiego rozwoju.
Nasz globalny program wdrażania nowych pracowników „BE PART” umożliwi Ci szybki start w firmie Henkel. Obejmuje on treści cyfrowe i działania w świecie fizycznym. Pomaga nowym pracownikom zrozumieć, jak pracuje Henkel i szybko wdrożyć się do pracy. W ciągu Twoich pierwszych 6 miesięcy pracy w naszej firmie otrzymasz wszystkie ważne informacje, jakich potrzebujesz.

Henkel jest przekonany, że warto powierzać pracownikom odpowiedzialne zadania już na początku pracy w firmie. Dlatego szybko zaczniemy przydzielać Ci projekty, które zachęcą Cię do pokonywania trudności, uczenia się, kreatywności i rozwoju.
 

Jesteśmy zawsze w ruchu i wciąż szukamy nowych, oryginalnych pomysłów.
Zgodnie z naszym pierwszym zobowiązaniem przywódczym działamy jak przedsiębiorcy. Oznacza to, że musimy przewidywać nowe trendy i potrzeby klientów szybciej niż rynek, a ponadto być proaktywni i otwarci na nowe idee. Zawsze staramy się szybko przeprowadzać eksperymenty, aby następnie wdrożyć nowy pomysł na szerszą skalę lub z niego zrezygnować. Zachęcamy pracowników do aktywnego rozszerzania naszych modeli biznesowych, od sprzedaży samego produktu po oferowanie nowych usług posprzedażnych i rozwiązań ukierunkowanych na rezultaty. Nasz Dział Consumer Brands wprowadził Choicify – aplikację opartą na sztucznej inteligencji, która pomaga wybrać kosmetyk o odpowiednim kolorze. Z kolei na rynku środków piorących i czystości zaoferowaliśmy Persil Service – usługę czyszczenia tkanin świadczoną przede wszystkim za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Dział Adhesive Technologies też ma się czym pochwalić – dzięki jego rozwiązaniom papierowe słomki do picia stały się bardziej odporne i mogą być dłużej zanurzone w cieczy. 

Stwarzamy możliwości szybkiego rozwoju.
Oferujemy różne programy dla studentów i absolwentów, aby odkryć ich talenty, pasje i pomysły, a równocześnie im pomagać i kierować ich rozwojem. W ten sposób szukamy zdolnych pracowników. Jesteśmy przekonani, że warto powierzać pracownikom odpowiedzialność już na początku kariery. Dlatego tworzymy programy, które pozwalają młodym specjalistom się sprawdzić, jak również zdobyć nową wiedzę, rozwinąć kreatywność i czynić postępy w karierze. Do udziału w takich programach zapraszamy wszystkich pracowników, od stażystów po międzynarodowych pracowników, niezależnie od zespołu, obszaru funkcjonalnego i specjalizacji biznesowej. Henkel uważa, że na tych podstawach będą tworzone stanowiska przyszłości.
 


 

why-henkel-collage-nicolas-desktop-Poznaj Nicolasa, regionalnego menedżera ds. zakupów: „Zacząłem pracę w Henklu jako uczestnik szkolenia w Brazylii. Sześć lat później przeniosłem się do Niemiec. Moi przełożeni i mentorzy pomagali mi w rozwoju i zarządzaniu karierą. Szybko powierzono mi odpowiedzialne zadania. Jestem wdzięczny firmie za niezliczone możliwości, które przede mną otworzyła. Moim ulubionym projektem było zmniejszenie globalnego śladu węglowego poprzez zmianę lokalnych umów o dostawę energii ze źródeł tradycyjnych na zielone. Henkel to firma, która znajduje się ciągle w ruchu. Tak jak ja”.

#4 Oferujemy coś więcej niż pracę

Jako liderzy w dziedzinie zrównoważonego rozwoju, wprowadzamy nowe rozwiązania chroniące środowisko. Kształtujemy naszą działalność biznesową w sposób odpowiedzialny, a równocześnie odnosimy coraz większe sukcesy ekonomiczne. Obejmuje to wszystkie aspekty działalności Henkla w całym łańcuchu tworzenia wartości.

Kolaż środowiska Henkla i podjętej odpowiedzialności. W Henklu nasi pracownicy robią więcej niż tylko pracę.

Chcemy być liderem w dziedzinie zrównoważonego rozwoju.
Realizujemy cele zrównoważonego rozwoju we wszystkich naszych działaniach, wspólnie z naszymi pracownikami, partnerami i interesariuszami. Czujemy się odpowiedzialni za zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników, klientów i konsumentów, a także za ochronę środowiska naturalnego i poprawę jakości życia społeczności, w których prowadzimy działalność.

Chronimy klimat ― korzystamy z energii odnawialnej, ograniczamy zużycie energii i emisję dwutlenku węgla.
Zgodnie ze swoją długofalową wizją Henkel chce stać się przedsiębiorstwem przyjaznym dla klimatu. Aby aktywnie walczyć ze zmianami klimatycznymi, zamierza podjąć odpowiednie działania na kolejnych odcinkach swojego łańcucha tworzenia wartości. Naszym celem jest zmniejszenie zużycia energii w obiektach produkcyjnych o 50% na tonę produktów oraz redukcja śladu węglowego o 75% do roku 2030 w porównaniu z rokiem bazowym 2010. Chcemy także, aby w tym samym 2030 roku 100% energii elektrycznej zużywanej przez nas w dziale produkcji pochodziło ze źródeł odnawialnych.

Wprowadzamy gospodarkę o obiegu zamkniętym, tworząc inteligentne opakowania.
Naszym celem jest włączenie materiałów ze źródeł odnawialnych w inteligentne projekty. W ten sposób utworzymy zamkniętą pętlę. Chcemy projektować opakowania wykonane z możliwie najbardziej ekologicznych materiałów i zużywać tych materiałów jak najmniej, jednak nie rezygnując z wysokiej jakości i wydajności oczekiwanej przez konsumentów. Do roku 2025 zamierzamy zmniejszyć wykorzystanie pierwotnego plastiku z surowców kopalnianych w naszych produktach konsumenckich o 50%. Osiągniemy to, zwiększając udział plastiku z recyklingu do ponad 30% oraz zmniejszając łączną ilość plastiku na rzecz tworzyw pochodzenia biologicznego.

Chcemy zrobić jeszcze więcej dla lokalnych społeczności.
Zamierzamy aktywnie przyczyniać się do postępu społecznego i pomagać ludziom w rozwoju. Naszym celem na rok 2025 jest poprawa jakości życia 20 milionów osób na całym świecie. Aby promować postęp społeczny, współpracujemy z organizacjami non-profit. Na przykład organizacji Solidaridad pomagamy w szkoleniach i ustawicznym kształceniu drobnych rolników, co poprawi ich jakość życia oraz zapewni lepszą ochronę przyrody poprzez stosowanie naturalnych metod uprawy.
 


 

why-henkel-collage-eduardo-desktop-Poznaj Eduardo, międzynarodowego menedżera ds. opakowań: „Zawsze była dla mnie ważna nie tylko praca. Chciałem również zmieniać życie ludzi na lepsze. W firmie Henkel znalazłem miejsce, które umożliwia mi nie tylko rozwój zawodowy i czerpanie radości z pracy, lecz także działanie na rzecz zrównoważonego rozwoju. Moją misją jako menedżera ds. opakowań jest zmniejszenie zużycia plastiku. Dla mnie to coś więcej niż „tylko praca”.

Nasze zaangażowanie skupia się na czterech obszarach.

1. Wolontariat korporacyjny: wspieramy naszych pracowników i emerytów, którzy angażują się w wolontariat indywidualny w obszarze edukacji, społeczeństwa, zdrowia, kultury i ekologii oraz wolontariat zespołowy na rzecz wszechstronnego i zrównoważonego rozwoju (future-fit).

2. Partnerstwo społeczne: zaangażowanie korporacyjne firmy Henkel obejmuje partnerstwo społeczne oraz działania w zakresie edukacji na rzecz społeczności, w których prowadzimy działalność. Cele z tym związane realizują nasze jednostki biznesowe oraz komórka ds. społecznej odpowiedzialności biznesu (Corporate Citizenship).

3. Pomoc kryzysowa: w przypadku klęsk żywiołowych Henkel reaguje szybko i bez zbędnych procedur biurokratycznych. Niesie pomoc potrzebującym w każdym zakątku świata.

Utworzyliśmy dwie fundacje.
Od 1958 roku fundacja Dr Jost Henkel Stiftung wspiera różnorodność w środowisku akademickim. Pomaga ambitnym młodym ludziom kontynuować naukę w sposób elastyczny i zindywidualizowany, również za granicą. W styczniu 2011 roku Henkel utworzył fundację Fritz Henkel Stiftung, która patronuje naszym inicjatywom społecznym i wspiera działania w tym zakresie. Zaangażowanie w sprawy społeczne ma więc u nas długie tradycje. Cele firmy Henkel nie ograniczają się do sfery biznesowej.
 


 

why-henkel-collage-isabella-desktop-


 

Poznaj Isabellę, menedżera ds. różnorodności i inkluzywności w Ameryce Łacińskiej: „Pracuję w Henklu jako menedżer ds. różnorodności i inkluzywności. Zaangażowanie społeczne mojej firmy zawsze mnie inspirowało. Wzięłam udział w jednym z projektów MIT w Ugandzie, gdzie pracowałam jako wolontariuszka w domu dziecka. Projekt ten, zainicjowany i kierowany przez kolegę z Henkla, obejmował edukację, ochronę zdrowia, stabilność zatrudnienia i bezpieczeństwo pracy. Skorzystało z niego w Ugandzie ponad 1000 osób. Angażując się w takie inicjatywy, mogę zmieniać nie tylko moje środowisko pracy, lecz także lokalne społeczności na całym świecie”.

white

Co oferujemy naszym pracownikom?

Dowiedz się więcej o swoich perspektywach w firmie Henkel

Twarze różnych pracowników Henkla. Wyglądają pewnie i uśmiechają się.

Miejmy odwagę wspólnie zmieniać świat na lepsze.

Kariera w naszej firmie zapewni Ci możliwości rozwoju i realizacji własnych pomysłów w dynamicznym, zróżnicowanym środowisku oraz kulturze opartej na zaufaniu i poczuciu przynależności.
Dare to make an impact? Porozmawiajmy.