Pasja Henkla. I Ty.

Co odróżnia Henkla jako pracodawcę od innych firm? Czego oczekujemy od naszych kolegów i partnerów? Jakie korzyści i szkolenia oferuje Henkel swoim pracownikom? W jaki sposób wspieramy Twoją karierę i rozwój osobisty? Z przyjemnością udzielimy w tym miejscu odpowiedzi na wszystkie pytania.

Wszyscy pracownicy Henkla na całym świecie są zjednoczeni tą samą ideą: Stanowimy jeden zespół! Razem, jako globalny zespół, odnosimy sukcesy w kształtowaniu rynku z pasją i radością. Szukamy kolegów, którzy wykazują tę samą motywację i chętnie podejmują nowe wyzwania.

Czego możesz oczekiwać jako członek zespołu Henkla?

Chcemy być najlepsi we wszystkim, co robimy. Naszą kulturę organizacyjną charakteryzuje przedsiębiorcze myślenie i ciągła gotowość na zmiany. Dzięki innowacyjności nasi klienci zyskują realną wartość. Zaangażowanie w zrównoważony rozwój zawsze stanowiło istotny czynnik naszego sukcesu. Różnorodność miejsc pracy, która staje się widoczna także w preferencjach, wiedza i umiejętności naszych pracowników są istotną wartością zapewniającą przewagę konkurencyjną. Właśnie dlatego wspieramy naszych pracowników w ich indywidualnym rozwoju.

Czy to do Ciebie przemawia i stanowi dla Ciebie wyzwanie? Jeżeli tak, to myślisz tak jak my!
 

  • Wiodąca pozycja dzięki innowacjom, markom i technologiom
  • Innowacje
  • Różnorodność
  • Zrównoważony rozwój
  • Elastyczność

Nie interesuje nas zwykłe uczestnictwo. Chodzi nam o coś więcej. Chcemy wygrywać. Motywacja, ambicja i pasja - oto, co łączy blisko 53 000 pracowników Henkla na całym świecie. Dołącz do naszego zespołu!

Niektórzy mówią, że praca powinna być przyjemnością. Pracownicy Henkla uwielbiają swoją pracę: inspirujemy się nawzajem, aby się rozwijać i stale poszukiwać nowych wyzwań. Bez względu na rodzaj wyzwania dajemy z siebie wszystko, aby umiejętnie pokonywać innych.

Wiele osób uważa, że różnorodność nadaje życiu smak. Dla pracowników Henkla zmiana i różnorodność są nieodłącznym elementem codzienności. Żadne zadanie nie jest takie samo jak poprzednie. Kierowani duchem przedsiębiorczości, kreatywności i przygody zawsze obieramy nowe ścieżki. Innowacyjne podejście to coś, co sprawia że nigdy się nie zatrzymujemy.

Nasze trzy jednostki biznesowe:

Adhesive Technologies, Beauty Care oraz Laundry & Home Care oferują marki takie jak Pritt czy Loctite, Pur, Fa czy Schwarzkopf, Persil. Miliony ludzi na całym świecie cenią i ufają im, a także korzystają z naszych produktów i technologii w codziennym życiu. Sukces ten należy przypisać całej firmie składającej się z indywidualności: utalentowanych ludzi z doświadczeniem, pasją i silną wolą odnoszenia sukcesów.

Nie podążamy za innymi — to my jesteśmy liderem. Jesteśmy przedsiębiorczy w naszym sposobie myślenia i proaktywni w tym, co robimy. Wspólnie rozwijamy nasze rynki i kształtujemy przyszłość, będąc zwartym zespołem charakteryzującym się wzajemnym szacunkiem, niezawodnością i uczciwością.

Dowiedz się więcej o naszej firmie!

Innowacje mają kluczowe znaczenie dla sukcesu naszej firmy: Poznaj wynalazcę pierwszego samoczynnego detergentu, pierwszego dezodorantu w kulce, pierwszego kleju w sztyfcie. Codziennie wykorzystujemy pełnię naszej kreatywności, odwagi i ciekawości świata dążąc do zrealizowania jednej, prostej, ale wspaniałej wizji: sprawienie, aby Henkel stał się światowym liderem w dziedzinie marek i technologii.

Klucz do naszego sukcesu

Nasz potencjał innowacyjny ma kluczowe znaczenie strategiczne. Stanowi on podstawę naszego sukcesu handlowego. Na przestrzeni ostatnich trzech lat około jedna trzecia naszych przychodów pochodziła z nowych produktów i technologii. Dzięki temu możemy być świadkami rozwoju przyszłości naszej firmy, a ponadto jesteśmy w stanie generować dodatkową wartość dla naszych klientów przemysłowych i handlowych, naszych użytkowników końcowych oraz naszych pracowników.

Jeżeli przyjrzysz się naszym wiodącym markom, takim jak Loctite (przemysł i handel detaliczny) i Schwarzkopf (produkty konsumenckie) lub Persil, przekonasz się, że każdy produkt stworzono przy wykorzystaniu rozległej wiedzy i innowacyjnych technologii.

Więcej informacji na temat działalności Henkla w dziedzinie badań i rozwoju znajdziesz w w Rocznym Raporcie Online (w jęz. angielskim).

Henkel zatrudnia około 53 tysięcy pracowników. Każdy z nich jest inny. Każdy jest niepowtarzalny. Właśnie dzięki różnorodności naszych pracowników ich wartościowy wkład w firmę przekłada się na sukces ekonomiczny. Jesteśmy pewni, że w ogólnoświatowej konkurencji różnorodność stanowi o różnicy „pomiędzy dobrym a wspaniałym”.

Szanujemy Twoje cechy indywidualne i traktujemy je jako wartościowy wkład w naszą kulturę organizacyjną. Zapewniamy swobodę w dążeniu do samorealizacji. Wszędzie. Na całym świecie. Jesteśmy w Henklu zdania, że to dostarcza dodatkową wartość naszej firmie. Zrozumienie i zaakceptowanie odmiennych punktów widzenia stanowi podstawę dla osiągania sukcesów poprzez różnorodność.

Osiągnięcia i kompetencje mają znaczenie

Henkel pomaga swoim pracownikom rozwijać wszystkie ich talenty w zakresie ekonomii, kreatywności i innowacyjności, a następnie wykorzystywać je w miejscu pracy. Naszym celem jest tworzenie najlepszych zespołów, dlatego też pomagamy naszym pracownikom rozwijać się stosownie do ich wiedzy fachowej, potencjału i osiągnięć. Owa zasada uwzględniania odmienności i indywidualnej wolności w naszej kulturze organizacyjnej nosi nazwę Różnorodność i Inkluzja.

Myślimy przyszłościowo

Pragniemy, aby wszyscy nasi pracownicy działali w sposób zrównoważony. Nasi menedżerowie stanowią dobry przykład i pokazują, jak wielkie znaczenie ma zrównoważony rozwój. Tematyka ta jest również nieodłącznym elementem oferowanych przez nas szkoleń dla pracowników na całym świecie. Przykładowo, w Henklu wyszkoliliśmy już ponad 50 tysięcy Ambasadorów Zrównoważonego Rozwoju.

Zależy nam także, aby nasi pracownicy rozumieli konsekwencje zrównoważonego rozwoju, a w szczególności aby zdawali sobie sprawę, że większe zrównoważenie bezpośrednio przekłada się na osiąganie określonych celów biznesowych. W ramach naszej kultury organizacyjnej znajdują się osoby podzielające poglądy Henkla i stosujące się do nich w swoich działaniach.

W Henklu przykładamy wielką wagę do zapewnienia naszym pracownikom swobody i przestrzeni do rozwoju, dlatego też oferujemy im mnóstwo elastyczności, by mogli rozwijać swoją karierę i łączyć ją z życiem prywatnym. Tym, co ostatecznie ma znaczenie w obowiązkach zawodowych są wyniki; mniej ważne jest to, gdzie i kiedy praca jest wykonywana.

W wielu punktach i zakładach Henkla zapewniona jest możliwość nienormowanego czasu pracy. W niemieckiej centrali w Düsseldorfie Henkel udostępnia swoim pracownikom trzy żłobki dla 240 dzieci. Ponadto, rozwiązania takie jak możliwość dzielenia stanowiska pracy, nienormowany czas pracy, praca zdalna czy korzystanie z laptopów zapewniają bardziej elastyczne środowisko pracy.
Dzięki zapewnieniu takich warunków naszym pracownikom możliwa jest odpowiednia organizacja pracy i optymalizacja ich osiągnięć.