Aplikacja i proces rekrutacyjny

Masz pytania dotyczące procesu rekrutacyjnego? Tu znajdziesz odpowiedzi. Nasz proces rekrutacji i oceny aplikacji oparty jest na standardowych kryteriach, co stanowi gwarancję obiektywnej i uczciwej oceny dokumentów. 

Różne portrety pracowników Henkla zebrane w kolaż

Poszukujemy osób wyróżniających się w następujących dziedzinach:

Szukamy pracowników, którzy podzielają naszą wizję i wartości, a w szczególności osób wyróżniających się w następujących dziedzinach:

  • Inicjatywa i determinacja w osiąganiu celów
  • Decyzyjność i podejmowanie ryzyka
  • Dążenie do zmian i innowacji
  • Perspektywa i ocena sytuacji
  • Przekonywanie i wywieranie wpływu
  • Coaching i rozwój pracowników (w przypadku stanowisk kierowniczych)

Twoja aplikacja

Ponieważ zależy nam na szybkim podjęciu właściwych decyzji, przyjmujemy tylko aplikacje online. Taka forma ma wiele zalet i przyspiesza całą procedurę.


Sukces naszej firmy opiera się na wyjątkowości każdego pracownika, dlatego cenimy jego wiedzę fachową i zachęcamy go do dalszego rozwijania kompetencji. Poszukujemy pracowników, którzy zainspirują nas swoim talentem i pasją. Czy jesteś jedną z takich osób? Jeśli tak, już dziś złóż aplikację, abyśmy mogli się spotkać i poznać wzajemnie. W trakcie procesu rekrutacji chętnie odpowiemy na Twoje pytania i podyskutujemy jak równy z równym. Aby mogło to nastąpić jak najszybciej, przyjmujemy tylko aplikacje online. Poczytaj więcej o kolejnych krokach w tym procesie.

YouTube Thumbnail How to apply at Henkel: A step-by-step guide (Thumbnail)


Dla studentów: Aplikacja o staż

Aplikuj teraz


Dla specjalistów, dyrektorów i osób starających się o pierwszą pracę: Aplikacja o stałą pracę

Aplikuj teraz

Zrób dobre wrażenie

Chcemy podpowiedzieć Ci, czego możesz się spodziewać i w jaki sposób zrobić na nas dobre wrażenie swoją aplikacją. W związku z tym przygotowaliśmy kilka wskazówek i praktycznych porad.

Objaśnij ważne elementy w swoim CV za pomocą dodatkowych podpunktów. W ten sposób możesz udowodnić swoje doświadczenie zawodowe oraz wskazać obszary działania i zakresy odpowiedzialności. Obowiązuje reguła, że CV powinno mieścić się na nie więcej niż dwóch stronach. Aby ograniczyć jego objętość, oceń krytycznie, które informacje o sobie chcesz zaprezentować. Wówczas dodatkowa, trzecia strona nie będzie konieczna. Możesz również użyć strony tytułowej z imieniem i nazwiskiem, adresem i fotografią.

Takie informacje, jak zawód rodziców czy religia, nie są potrzebne. Warto jednak podkreślić, że w Niemczech zaleca się dołączyć fotografię do aplikacji. O odbytych praktykach i okazjonalnie wykonywanych pracach pisz tylko wtedy, gdy istnieje związek między nimi a stanowiskiem, o które się ubiegasz.

Brak motywu przewodniego
Twoje CV powinno zawierać motyw przewodni. Udokumentuj swoją karierę zawodową w sposób przejrzysty i bez żadnych luk. Upewnij się, czy wymienione w CV okazjonalnie wykonywane prace i dodatkowe kwalifikacje mają znaczenie w przypadku stanowiska, o które się ubiegasz.

Brak istotnych informacji
Oprócz samej formy duże znaczenie ma odpowiednie przekazanie istotnych informacji. Objaśnij poszczególne etapy swojej kariery zawodowej przy użyciu kilku podpunktów opisujących Twoje zadania i zakres odpowiedzialności. Często zdarza się, zwłaszcza w innym kraju, że sama nazwa stanowiska nie objaśnia dokładnie obszaru działania.

Koloryzowanie lub kłamstwa
Chęć spełnienia wymogów przedstawionych w ofercie pracy nie oznacza, że możesz koloryzować lub kłamać. Zostanie to wykryte i może być nawet potraktowane jako przestępstwo.

Niewłaściwa prezentacja
Dobrze zaplanuj CV i przedstaw swoje kompetencje w czytelny sposób. Nie twórz dokumentu dłuższego niż dwie strony. Wybierz czytelną czcionkę w rozmiarze co najmniej 11 punktów.

Zbyt wiele szczegółów
Ważne jest wymienienie swoich kwalifikacji związanych z wyższym wykształceniem. Nie pytamy o jakiekolwiek szczegóły dotyczące Twoich rodziców, rodzeństwa lub narodowości. Nie są nam także potrzebne informacje dotyczące wyznania lub przynależności do partii politycznych.

Zdjęcie dołączone do aplikacji odpowiada za pierwsze wrażenie, jakie wywiera na nas Twoja osoba. Postaraj się więc, aby wyglądać na nim sympatycznie i kompetentnie. Zdjęcia zrobione podczas wakacji lub w budce fotograficznej nie są odpowiednie. Ponadto fotografia nie powinna być starsza niż dwa lata.

Najlepiej, aby zdjęcie dołączone do aplikacji odzwierciedlało Twój charakter, a równocześnie eksponowało osobowość i charyzmę. Jeśli wiesz, co chcesz o sobie powiedzieć, wyraź to za pomocą odpowiedniego ubioru, języka ciała i ogólnej estetyki. W ten sposób Twoja aplikacja stanie się jeszcze bardziej przekonująca.

Wybierz ubiór odpowiedni dla Twojego zawodu, a równocześnie taki, w którym się dobrze czujesz. Format i szczegółowe parametry fotografii mogą być dowolne. Najlepiej, jeśli ma ona wymiary 6 x 4,5 cm. Nie powinna być zbyt duża ani przedstawiać całej sylwetki.

Porady dotyczące składania aplikacji

Zyskaj punkty za dokładność
Dokument powinien być sporządzony z należytą starannością i dokładnością. Nie może zawierać błędów ortograficznych i literówek. 

Zaprezentuj się jako osoba godna zaufaniaUżyj poważnie wyglądającego adresu e-mail w formacie: imię.nazwisko@dostawca.com.

Pamiętaj, że ważny jest temat wiadomości
Zawsze dołączaj numer referencyjny i nazwę stanowiska, o które się ubiegasz. 

Weź pod uwagę rozmiar wysyłanego pliku
W naszym portalu rekrutacyjnym możesz wysyłać pliki o rozmiarze do 5 MB. W razie potrzeby ogranicz objętość swoich dokumentów poprzez zmniejszenie ich rozdzielczości. 

Zaprezentuj się jako osoba zorganizowana
Połącz wszystkie swoje dokumenty w jednym pliku PDF w następującej kolejności: list motywacyjny, CV i dodatkowe dokumenty (referencje, zaświadczenia i świadectwa). 

Zaangażowanie się opłaca
Napisz swój list motywacyjny samodzielnie. Doświadczeni pracownicy działu HR rozpoznają skopiowane standardowe frazy.

Sprawdź dokumenty przed wysłaniem
Przed wysłaniem pamiętaj o dokładnym sprawdzeniu swojej aplikacji i dołączonych do niej dokumentów.

Odbieranie telefonu w każdej sytuacji
Wybierz spokojne otoczenie. Jeśli jesteś na przykład w drodze, po prostu oddzwoń później. 

Przerywanie rozmówcy
Nie przerywaj swojemu rozmówcy, bądź uprzejmy i pozwól tej osobie kończyć zdania. 

Mówienie zbyt szybko
Nie spiesz się. Nawet kiedy czujesz zdenerwowanie, staraj się mówić wyraźnie i powoli. 

Brak rozeznania we własnych dokumentach
Oczekujemy, że będziesz dobrze orientować się w swoich dokumentach aplikacyjnych oraz ich treści.

Niezadawanie pytań
Zadawaj pytania i wykaż zainteresowanie.

Zaprezentuj się jako osoba zorganizowana
•    Potwierdź umówiony termin
•    Wybierz odpowiednie ubranie i przygotuj je wcześniej
•    Zaplanuj podróż z dodatkowym marginesem czasu
•    Zapamiętaj imię i nazwisko osoby, z którą masz się spotkać
•    Zapisz numer telefonu osoby, z którą masz się spotkać

Przygotowanie merytoryczne
•    Miej rozeznanie w swoich dokumentach aplikacyjnych
•    Zbierz informacje na temat firmy
•    Znaj swoje mocne i słabe strony
•    Przygotuj własne pytania
•    Udokumentuj pytania osobiste

Bądź przekonujący podczas rozmowy
•    Bądź uprzejmy i pewny siebie
•    Miej otwartą mowę ciała
•    Mów głośno i wyraźnie
•    Słuchaj uważnie. Nie wygłaszaj monologów
•    Nie przerywaj osobie, która przeprowadza z Tobą rozmowę kwalifikacyjną

Dodatkowe informacje 

W sekcji „Najczęściej zadawane pytania” uzyskasz dokładniejsze informacje. Wysyłaj aplikacje tylko w trybie online, za pośrednictwem naszego portalu rekrutacyjnego. Znajdziesz tam wszystkie wolne stanowiska pracy i oferty z całego świata. Masz dodatkowe pytania? Prześlij je nam za pomocą formularza kontaktowego.

Dowiedz się więcej o swoich perspektywach w firmie Henkel

Twarze różnych pracowników Henkla. Wyglądają pewnie i uśmiechają się.

Miejmy odwagę wspólnie zmieniać świat na lepsze.

Kariera w naszej firmie zapewni Ci możliwości rozwoju i realizacji własnych pomysłów w dynamicznym, zróżnicowanym środowisku oraz kulturze opartej na zaufaniu i poczuciu przynależności.
Dare to make an impact? Porozmawiajmy.