Innowacje dzięki współpracy

Wspólnie kształtujemy przyszłość: inwestujemy w firmy rozpoczynające działalność i stawiamy na otwarte innowacje w zakresie nowych pomysłów i partnerstwa. Współpracując z naszą stale rosnącą siecią, opracowujemy cyfrowe modele biznesowe i pionierskie rozwiązania technologiczne.

Otwartość jest kluczem do udanej innowacji. Inwestujemy w znacznie więcej niż tylko nasz wewnętrzny potencjał innowacyjny, aby ułatwić rozwój rokujących innowacji w naszych obszarach biznesowych. Stawiamy na otwartą współpracę i otwarte innowacje - współpracując z partnerami zewnętrznymi, takimi jak firmy rozpoczynające działalność lub inni partnerzy z naszego ekosystemu, aby wspólnie rozwijać i realizować pomysły, inspirować się wzajemnie i zapewniać sobie wzajemne wsparcie. Pomagają nam w tym nasze zespoły inkubatorów i centra innowacji, a także nasza wiedza z zakresu kapitału wysokiego ryzyka.

OTWARTE INNOWACJEINICJATYWY


Consumer

Poszukujemy możliwości aktywnej współpracy i partnerstwa z nowopowstałymi firmami z sektorów konsumenckiego i przemysłowego. Kluczowym czynnikiem sukcesu jest współpraca na równych zasadach: chcemy połączyć to, co najlepsze z dwóch światów, aby stworzyć sytuację, w której obie strony odniosą korzyści. Oprócz konkretnych projektów Henkel otrzymuje ważny wkład, świeże pomysły i nowe źródła inspiracji. Z kolei start-upy mogą zyskać dostęp do rynków światowych, know-how w zakresie przedsiębiorczości oraz możliwość inwestowania. Aby przyspieszyć wprowadzanie innowacji cyfrowych, stworzyliśmy własne fabryki pomysłów. W procesie transformacji cyfrowej korzystamy także z centrów innowacji.

Fritz Beauty Lab

Fabryka pomysłów Fritz Beauty Lab została założona przez obszar biznesowy Henkel Consumer Brands. W tym miejscu, we współpracy z partnerami zewnętrznymi, tworzone są innowacyjne rozwiązania dla sektora Beauty w „zwinnym” środowisku testowania i uczenia się. Za pomocą narzędzi cyfrowych i platform e-commerce analizowane są potrzeby konsumentów, a nowe pomysły są szybko wdrażane. Na przykład linia spersonalizowanych kosmetyków do pielęgnacji włosów M:ID (skrót od Men ID) została wprowadzona na rynek w ciągu niespełna sześciu miesięcy. Innym przykładem szybkiego wprowadzania innowacyjnych linii produktów jest linia kosmetyków do pielęgnacji skóry Kaloon Mindful Care, zawierająca produkty do regeneracji skóry na noc.

Love Nature

Love Nature GmbH dba o zrównoważone innowacje w branży Henkel Consumer Brands. Ta fabryka pomysłów jest miejscem, gdzie innowacyjne i przyjazne dla środowiska środki piorące i czyszczące są współtworzone z konsumentami, osobami odpowiedzialnymi za zrównoważony rozwój i ekspertami w tej dziedzinie. Ich wspólnym celem jest ciągły rozwój rynku i dostarczanie nowych bodźców do zrównoważonego rozwoju poprzez innowacje. Na przykład, wszystkie produkty Love Nature są na bazie roślin, nadają się do wielokrotnego napełniania i posiadają znak ekologiczny UE.

Cyfrowy Garaż

Cyfrowy Garaż jest częścią Henkel dx BERLIN Hub - naszego centrum innowacji w zakresie technologii i transformacji cyfrowej. Jest to miejsce, w którym nasi eksperci Otwartych Innowacji i Inkubacji pracują nad nowymi cyfrowymi modelami biznesowymi i rozwijają je poprzez współpracę ze start-upami, tworzenie firm i intraprzedsiębiorczość. Ponadto od trzech lat Henkel organizuje Henkel Xathon, biznesowy hackathon dla kobiet-założycielek, którego celem jest wspieranie utalentowanych kobiet z branży technologicznej.

CORPORATEVENTURING


Consumer

Masz dobry pomysł? W ramach naszych działań corporate venture capital inwestujemy w młode, szybko rozwijające się firmy na całym świecie, posiadające wiedzę z zakresu technologii cyfrowych lub technologicznych. Jeżeli pomysł odpowiada firmie Henkel, start-upy otrzymują inwestycję, dostęp do naszej sieci ekspertów i korzystają z naszego wieloletniego doświadczenia w głównych obszarach naszej działalności na świecie. Henkel posiada dwie jednostki venture capital, które pełnią rolę pośrednika między Henklem a zewnętrznymi innowatorami: Henkel Tech Ventures oraz Henkel dx Ventures.

Henkel Tech Ventures

Henkel Tech Ventures jest ramieniem Henkel Adhesive Technologies, które inwestuje przede wszystkim w firmy rozpoczynające działalność, oferujące rozwiązania z zakresu materiałoznawstwa lub innowacyjne cyfrowe modele biznesowe. Przykładowo, Henkel Tech Ventures zainwestował w firmy pracujące nad technologią czujników dla przemysłu wytwórczego oraz w sektor druku 3D. (W jęz. angielskim).

Henkel dx Ventures

Henkel dx Ventures jest jednostką Henkel dx ventures, która inwestuje w cyfrowe modele biznesowe, takie jak platformy bezpośrednich klientów w sektorze e-commerce. Współpracując ze start-upami, ekspertami w dziedzinie badań rynkowych, gigantami technologicznymi i konsumentami, tworzymy innowacje koncentrujące się na konsumenckich produktach pakowanych (CPG).