Ścieżka kariery Duty

Jaką rolę w Twojej karierze odgrywają technologie?
Dzięki wykorzystaniu technologii mogę lepiej skupić się na tym, co naprawdę ważne. W ten sposób osiągam więcej przy mniejszym nakładzie pracy. Przykładem jest analizowanie setek produktów używanych przez różnych klientów. W przypadku stosunkowo stabilnych produktów możemy generować prognozy statystyczne, co pozwala nam przeznaczyć więcej czasu na tworzenie prognoz dla produktów o dużej zmienności. W rezultacie nasze prognozy są dokładniejsze i bardziej trafne, a przede wszystkim wolne od błędów wynikających ze stronniczości człowieka.

Co robisz, aby zachęcić zespół do używania nowych technologii?
Po pierwsze, staram się przedstawiać zespołowi złożone koncepcje technologiczne w sposób uproszczony, łatwo zrozumiały dla laika. Po drugie, w miarę możliwości angażuję zespół w projektowanie wdrożeń nowych technologii. Objaśniam też, że technologie te przyniosą każdemu pracownikowi wiele korzyści w codziennej pracy, a całej firmie pomogą w rozwoju.

Czym różni się Twoje życie w Szanghaju od życia w Sydney?
Gdy tu przyjechałem, nie znałem ani słowa po chińsku, więc nie było mi łatwo ani w życiu zawodowym, ani prywatnym. Z biegiem czasu radziłem sobie jednak coraz lepiej. Łatwość dokonywania płatności mobilnych i robienia zakupów online oszczędziła mi wielu stresów. Gdy wychodzę z domu, praktycznie nie muszę zabierać ze sobą portfela ani kart płatniczych. Ponadto w Chinach elastyczność i zdolności dostosowawcze zarówno poszczególnych osób, jak i całego społeczeństwa są znacznie większe niż gdziekolwiek indziej na świecie.

Jaki krok w karierze miał największy wpływ na Twój rozwój?
Myślę, że objęcie stanowiska za granicą, w regionalnej centrali. Nie tylko poszerzyło to moje horyzonty, lecz także zmusiło mnie do rozwiązywania wielu złożonych problemów. Przykładowo musiałem sobie poradzić z trwającym od roku spadkiem kluczowych wskaźników wydajności (KPI) dotyczących ważnego chińskiego klienta, a ponadto budować nowy zespół i procesy od zera.

Co według Ciebie jest najbardziej wyjątkowe w firmie Henkel?
Henkel jest miejscem, w którym możesz zakasać rękawy, zakwestionować status quo, dostać za to premię i jeszcze dobrze się przy tym bawić!