Ścieżka kariery Juliane

Jaki krok w karierze miał największy wpływ na Twój rozwój?
Zdecydowanie przeprowadzka do Chin! Musiałam się dostosować i radzić sobie – zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym – w całkowicie innym kontekście kulturowym. Było to dużym wyzwaniem, ale z drugiej strony przyniosło mi ogromną satysfakcję. Poszerzyło moje horyzonty, wzbogaciło mój sposób myślenia i nauczyło mnie funkcjonowania w różnych kulturach. To ważna umiejętność dla każdego, kto pracuje w wielokulturowej, globalnej firmie, jaką jest Henkel. Jeśli zaś chodzi o życie prywatne, to wyjechałam do Chin sama, ale wracając, miałam wielu nowych, wspaniałych przyjaciół!

Pracowałaś w trzech regionach i dwóch jednostkach organizacyjnych. Jak Henkel wspierał Twój rozwój zawodowy?
Henkel wspierał mnie na różnych płaszczyznach. Na przykład, zapewniając znakomite szkolenia, które pozwoliły mi poszerzyć kompetencje i umiejętności. Mogłam również korzystać z oficjalnych programów mentoringu, które z kolei bardzo pomogły mi w rozwinięciu umiejętności przywódczych. Zawsze wyrażałam zainteresowanie pracą w różnych regionach i obszarach działalności Henkla, a moi przełożeni wspierali moje ambicje i zapewniali nowe możliwości. Henkel zadbał również o to, aby wszystkie moje przeprowadzki były bezproblemowe z perspektywy działu personalnego.

W jaki sposób wspierasz różnorodność płciową w tak zdominowanych przez mężczyzn segmentach, jak produkty dla samochodów i kleje?
Robię kilka rzeczy, aby zachęcić więcej kobiet do wspinania się po szczeblach kariery w Dziale Klejów i Technologii. Przede wszystkim pomagam utalentowanym koleżankom z różnych działów firmy poprzez mentoring. Angażuję się regularnie w nasz program dotyczący różnorodności i inkluzywności w Dziale Klejów i Technologii (Adhesive Technologies Diversity & Inclusion). Wykorzystuję moją profesjonalną sieć kontaktów, aby przyciągnąć utalentowane kobiety z zewnątrz. Działam też w różnych stowarzyszeniach przemysłowych wspierających różnorodność i inkluzywność.

Co według Ciebie jest najbardziej wyjątkowe w firmie Henkel?
To trudne pytanie, ponieważ o Henklu można powiedzieć wiele dobrego. Dla mnie firma ta jest magicznym połączeniem silnej kultury korporacyjnej zgodnej z moimi wartościami, wspaniałych ludzi, którzy tu pracują (panuje u nas prawdziwy duch zespołu) oraz różnorodności. Wszystko to otwiera przed nami niezliczone możliwości rozwoju.