02.02.2023

Wyróżnienie dla Henkel Polska za działania na rzecz pracowników

Henkel Polska z kolejnym Certyfikatem HR Najwyższej Jakości

Henkel Polska, firma, która od lat cieszy się reputacją dobrego pracodawcy, już po raz siódmy została nagrodzona Certyfikatem HR Najwyższej Jakości przez Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami. W tym roku  doceniono program You Grow, który  stanowi doskonałe narzędzie do wyróżnienia i nagrodzenia najbardziej utalentowanych pracowników, a jednocześnie w profesjonalny sposób przygotowuje ich do roli lidera w przyszłości.

Certyfikat HR Najwyższej Jakości jest wyróżnieniem przyznawany przez Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami. Organizacja co roku analizuje takie obszary jak rekrutacja i outplacement, systemy motywacyjne i wynagrodzenia, rozwój pracowników, komunikacja wewnętrzna, employer branding i CSR, w celu wyłonienia najbardziej wyróżniających się pracodawców w Polsce. Doceniane są przedsiębiorstwa, które spełniają wszystkie najważniejsze standardy zarządzania kapitałem ludzkim oraz stosują najlepsze praktyki z obszaru polityki kadrowej.

Solidny, inkluzywny i odpowiedzialny pracodawca

- Jesteśmy niezmiernie dumni, że po raz kolejny zostaliśmy uhonorowani certyfikatem HR. Naszą firmę tworzy zespół blisko 1 000 ambitnych i pełnych pasji pracowników, a u podstaw naszej kultury organizacyjnej od lat leży poczucie odpowiedzialności, uczciwość, szacunek dla innych i działanie zespołowe. Dlatego inwestujemy w pracowników i ich rozwój. Dostrzegamy ich talenty, predyspozycje oraz potencjał piastowania stanowisk kierowniczych w przyszłości i aktywnie wpieramy ich na ich ścieżce kariery – mówi Karolina Szmidt prezes zarządu i dyrektor ds. personalnych w Henkel Polska.

Program rozwojowy przygotowujący do roli lidera

W tegorocznej edycji badania Henkel został wyróżniony za swój wewnętrzny program rozwojowy You Grow. Program powstał z myślą o pracownikach, którzy nie osiągnęli jeszcze pozycji menadżera, ale wyróżniają się ponadprzeciętnym zaangażowaniem i potencjałem. Jest doskonałym sposobem na wyróżnienie i nagrodzenie najbardziej utalentowanych pracowników i przygotowanie ich do roli lidera w przyszłości.

Nominacje pracowników do programu są częścią procesu zarządzania talentami, a dostęp do niego uzyskują osoby, które w minionym roku otrzymały najwyższe oceny roczne. Seria warsztatów umożliwia uczestnikom rozwój szeregu kompetencji zarówno miękkich jak i przywódczych. Program jest realizowany wraz z partnerem zewnętrznym i trwa dokładnie rok. Pracownicy uczą się, między innymi, jak integrować i tworzyć sieć kontaktów, jak budować myślenie strategiczne i swoje umiejętności przywódcze, a także przechodzą przez test Gallupa, który wydobywa ich mocne strony i pozwala na poznanie na nowo swojej biznesowej osobowości.


Informacje prasowe (188,19 KB)
Dorota Strosznajder Dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej oraz Pełnomocnik ds. odpowiedzialności społecznej Henkel Polska +48-22-56-56-665 dorota.strosznajder@henkel.com Pobierz wizytówkę Dodaj do ulubionych