06.07.2023

25-lecie programu wolontariatu pracowniczego Henkla

  • Już ponad 10 000 obecnych i emerytowanych pracowników Henkla na całym świecie zaangażowało się w działania społeczne przy wsparciu firmy
  • Program oferuje darowizny finansowe i rzeczowe a także płatny czas wolny dla pracowników na osobiste zaangażowanie w realizację projektów społecznych
  • Od 1998 program wsparł ponad 17 300 projektów społecznych w ponad 100 krajach

Program wolontariatu pracowniczego Henkla „Make an Impact on Tomorrow" (MIT) obchodzi swoje 25-lecie. Program wspiera zaangażowanie zarówno obecnych, jak i emerytowanych pracowników firmy w działania na rzecz lokalnych społeczności. W ciągu minionych 25 lat program wsparł realizację ponad 17 300 projektów w ponad 100 krajach na całym świecie.

Program MIT został zainicjowany w 1998 roku. Henkel był jedną z pierwszych niemieckich firm, które uczyniły wolontariackie zaangażowanie społeczne pracowników kluczowym elementem zarówno kultury organizacyjnej, jak i swojej strategii działania na rzecz zrównoważonego rozwoju.

- MIT jest sercem naszych działań społecznych. Jesteśmy przekonani, że możemy wiele zmienić w społeczeństwie szczególnie wtedy, jeśli towarzyszy temu element osobistego zaangażowania. Dlatego oferujemy wszystkim naszym obecnym i emerytowanych pracownikom różne możliwości społecznego działania, zarówno indywidualnie, jak i w zespołach – mówi Karol-Monique Westhoff, Global Head of Corporate Citizenship w Henklu.

W ramach programu wolontariatu pracowniczego Henkel oferuje darowizny finansowe i rzeczowe na rzecz inicjatyw społecznych rekomendowanych przez pracowników, a także daje im możliwość skorzystania z dodatkowych dni płatnego urlopu, by mogli łatwiej angażować się w ich realizację osobiście. Pracownicy mogą realizować własne projekty lub angażować się w projekty zainicjowane przez firmę.

- Reakcja pracowników zawsze była bardzo pozytywna, a zainteresowanie programem wciąż rośnie: do tej pory wzięło w nim udział już ponad 10 000 pracowników na całym świecie – dodaje Karol-Monique Westhoff.

W 2022 roku wiele projektów MIT koncentrowało się na działaniach na rzecz Ukrainy. Jednym z przykładów jest współpraca Henkla z organizacją pozarządową „Habitat for Humanity". Czterech pracowników Henkla przez miesiąc wspierało tę fundację w Warszawie, udzielając pomocy uchodźcom w ramach przyznanego przez firmę płatnego urlopu. Wolontariusze byli zaangażowani w znajdowanie uchodźcom schronienia oraz pomagali im w sprawach administracyjnych. Dodatkowo dwa zespoły pracowników brały fizycznie udział w budowie  schronisk dla ukraińskich rodzin w Rumunii. Współpraca Henkla z „Habitat for Humanity" trwa już ponad 8 lat i w tym czasie było w nią zaangażowanych ponad 250 pracowników firmy, którzy budowali i remontowali domy dla osób w potrzebie.

Przykładem innego wieloletniego projektu, realizowanego w ramach programu MIT, jest współpraca z Olimpiadami Specjalnymi. W tym roku 60 wolontariuszy Henkla wzięło udział w Światowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Berlinie, wspierając mentalnie i pomagając organizacyjnie zawodnikom uczestniczącym w rozgrywkach. Jedną z wolontariuszek była Daria Kuźnik z polskiego Henkla.

- Być częścią wydarzenia, które celebruje siłę i determinację osób z niepełnosprawnościami, to niezwykła przygoda. Utwierdziła mnie w przekonaniu, że ograniczenia są tylko w naszych głowach, a każdy ma prawo być sobą i cieszyć się życiem. Wszyscy jesteśmy wyjątkowi, zdolni do osiągania wspaniałych rzeczy i bicia swoich własnych rekordów. To wizja, o którą zawsze warto walczyć – mówi Daria Kuźnik, Corporate Communication Manager, Henkel Polska.

Informacje prasowe (189,06 KB)
Dorota Strosznajder Dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej oraz Pełnomocnik ds. odpowiedzialności społecznej Henkel Polska +48-22-56-56-665 dorota.strosznajder@henkel.com Pobierz wizytówkę Dodaj do ulubionych