Branże

Henkel jest światowym liderem w produkcji klejów, uszczelniaczy oraz powłok funkcjonalnych.

Dowiedz się więcej o branżach, w których jesteśmy obecni.

Dom, Szkoła, Biuro

Henkel oferuje pełną gamę innowacyjnych i znanych marek konsumenckich, które odpowiadają na wszelkie potrzeby gospodarstwa domowego, szkoły i biura.

Od ponad 75 lat nazwa Henkel oznacza innowacyjność, wysoką jakość i najlepszą wiedzę w produkcji klejów dla domu, szkoły i biura. Wiodące marki firmy Henkel można znaleźć na całym świecie. Są one powszechnie rozpoznawalne, cieszą się dobrą opinią i zaufaniem klientów. Spełniając potrzeby gospodarstw domowych, szkół i biur, Henkel oferuje najlepsze rozwiązania w takich kategoriach jak: kleje błyskawiczne, kleje do drobnych napraw, taśmy naprawcze, kleje biurowe czy pochłaniacze wilgoci.

Zrób to Sam

W celu osiągnięcia całkowitej satysfakcji klientów firma Henkel bezustannie rozwija różnorodne, dostosowane do indywidualnych potrzeb oraz innowacyjne rozwiązania, idealne podczas prac monterskich, naprawczych oraz w trakcie uszczelniania.

Już od ponad 75 lat nazwa Henkel oznacza innowacyjność, wysoką jakość i najwyższy poziom wiedzy o produkcji klejów dla majsterkowiczów. Wiodące marki firmy Henkel można znaleźć na całym świecie. Są one powszechnie rozpoznawalne, cieszą się dobrą opinią i zaufaniem klientów. Przyświeca im jedna przewodnia zasada: Henkel ułatwia życie.

Profesjonalni Wykonawcy i Rzemieślnicy

Oferta klejów Henkel zawiera bardzo szeroki wybór produktów dla profesjonalnych wykonawców i rzemieślników, opracowanych w odpowiedzi na ich wyspecjalizowane potrzeby.

Od momentu wejścia na rynek - czyli od 1876 roku Henkel wsłuchuje się w potrzeby klientów i stara się jak najlepiej je zaspokajać, dostarczając im najlepsze produkty, opracowywane w oparciu o zaawansowane, nowoczesne technologie.
Produkty te, prócz wyspecjalizowanych oczekiwań klientów, spełniają również najbardziej rygorystyczne normy ekologiczne.

Motoryzacja i transport

Dzięki swojej szerokiej gamie produktów i rozwiązań systemowych Henkel to kluczowy partner w projektowaniu, rozwoju, produkcji oraz utrzymaniu w ruchu pojazdów, samolotów oraz systemów transportowych.

Doskonałe kleje i uszczelniacze Henkla umożliwiają projektowanie i budowanie skomplikowanych lekkich konstrukcji, które pozwalają na realizację potencjalnie sprzecznych celów, takich jak osiąganie większej prędkości przy niższym zużyciu paliwa.

Ze względu na zaangażowanie na wczesnym etapie prac projektowych i rozwojowych naszych klientów, Henkel dostarcza spersonalizowanych rozwiązań, spełniających potrzeby naszych klientów oraz pozwalających im chronić zasoby środowiska naturalnego, jak również zwiększać wydajność kosztową stosowanych procesów produkcyjnych.

Branża Budowlana, Konstrukcje oraz Przemysł Meblarski

Obecnie, bardziej niż kiedykolwiek przedtem, konkurencyjność producentów oraz ich dostawców zależy od stosowania najnowocześniejszych procesów produkcyjnych. Jednakże nie tylko kleje odgrywają tu ważną rolę. Dzięki optymalnej koordynacji produktów, procesów oraz usług możliwe jest uzyskanie wyższej jakości, produktywności oraz wydajności. Henkel, dzięki swoim klejom i systemom pokazuje jak wprowadzić te założenia w życie w przemyśle budowlanym, konstrukcyjnym i meblarskim.

Henkel doskonale zna się na wykończeniach dekoracyjnych i ułatwia wdrażanie nowych projektów. Nasze kleje dla branży meblarskiej nie tylko umożliwiają klientom zwiększenie wydajności produkcji, ale ponadto są przyjazne dla środowiska.

Szerokie portfolio technologii w połączeniu z wiedzą na temat aplikacji, różnymi możliwościami wsparcia oraz znajomością specyfiki branżowej czynią Henkla międzynarodowym liderem i preferowanym dostawcą producentów komponentów stosowanych w branży budowlanej.

Dysponując rozwiązaniami do produkcji drewna konstrukcyjnego, Henkel pełni rolę międzynarodowego partnera dla naszych klientów i oferuje wysokiej jakości, bezpieczne w użyciu płynne kleje PUR, jak również profesjonalne wsparcie techniczne, ułatwiające rozwój konkurencyjnych produktów oraz opracowywanie nowych projektów.

Elektronika

W dynamicznej branży elektronicznej, wyrafinowanie produktów i techniki produkcji szybko ewoluują. Dlatego właśnie tak wiele czołowych firm zajmujących się rozwiązywaniami z zakresu półprzewodników i układów elektronicznych polega na firmie Henkel jako dostawcy sprawdzonych, rzetelnych i kompatybilnych rozwiązań materiałowych, których potrzebuje w celu utrzymania konkurencyjności.

Henkel to wiodący na świecie i najbardziej postępowy dostawca kwalifikowanych materiałów dla opakowań półprzewodników, zespołu płytek obwodów drukowanych (PCB) i zaawansowanych rozwiązań lutowania. Od poziomu wafla krzemowego do poziomu płytki i końcowego układu, Henkel zajmuje wyjątkową pozycję jako producent światowej klasy materiałów i produktów, oraz ekspert w dziedzinie procesów i kompleksowych, wszechstronnych rozwiązań, umożliwiających rozwój przyszłej branży elektronicznej.

Bogate portfolio produktów firmy Henkel oferuje najbardziej ekonomiczne rozwiązania do wszelkiego typu wyzwań produkcyjnych, w tym pasty i folie klejące, uszczelniacze, materiały ekspozycyjne, farby drukarskie i powłoki, materiały podkładowe w technologii underfill i materiały do zarządzania termicznego (poprawa przewodzenia ciepła).

Meble i elementy budowlane

Jeśli chcesz zmodernizować swoje procesy produkcyjne, wytwarzać lżejsze produkty i konstrukcje lub poprawić jakość, wydajność i zadbać o maksymalnie przyjazny dla środowiska proces produkcji mebli i komponentów budowlanych, możemy Ci pomóc. Kleje firmy Henkel mogą być stosowane do łączenia różnych elementów drewnianych i do wielu zastosowań w przemyśle meblarskim. A co najważniejsze, nasi klienci są wspierani przez nasz globalny zespół sprzedaży i wsparcia technicznego.

Jesteśmy liderem w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań o wysokim potencjale tworzonych z myślą o konsumentach. Nawiąż z nami współpracę!

Branża Energetyczna

Henkel oferuje doskonałej jakości kleje i materiały do zalewania oraz powłoki ochronne, stosowane do szerokiej gamy aplikacji w branży energetycznej.

Posiadamy wszechstronne portfolio produktów, opracowanych z wykorzystaniem naszego wieloletniego doświadczenia, jak również przy technicznym wsparciu zespołu ekspertów. W ten oto sposób Henkel stał się globalnym liderem oraz dostawcą chętnie wybieranym przez wielu największych producentów na świecie. Dysponując wiedzą, doświadczeniem i produktami stosowanymi na etapie projektowania (OEM) oraz do utrzymania w ruchu, Henkel jest w stanie zaoferować swoim klientom pakiet kompleksowych rozwiązań.

Branża produkcyjna

Niezależnie od branży kleje firmy Henkel rozwiązują problemy, oferują jednolite i niezawodne działanie oraz przekraczają oczekiwania klientów.

Począwszy od klejów ograniczających hałas i drgania w urządzeniach po produkty do zabezpieczania i uszczelniania połączeń gwintowych, które zapobiegają kosztownym wyciekom cieczy HVAC, Henkel jest dostawcą wszystkich rozwiązań potrzebnych do optymalizacji linii produkcyjnych.

Utrzymanie ruchu i naprawy w przemyśle

Kiedy ruchome elementy odmawiają współpracy, musisz liczyć się z kosztownym przestojem i wymianą części lub nawet całych urządzeń.

Prewencyjny proces utrzymania ruchu Loctite wykorzystuje rozwiązania opracowane przez wiodącego światowego producenta klejów. Oferujemy skuteczne rozwiązania zapobiegające awariom sprzętu i wydłużające jego żywotność.

Opieka Medyczna i Przemysł Farmaceutyczny

Henkel oferuje kleje błyskawiczne, strukturalne i utwardzane światłem jak również kleje elastyczne i silikony stosowane przy wytwarzaniu sprzętu medycznego i produkcji wyrobów higienicznych oraz unikalne rozwiązania dla przemysłu farmaceutycznego.

Wiedza techniczna Henkla, korzystna oferta współpracy, innowacyjne rozwiązania, globalna obecność i wsparcie oraz status wiodącego producenta najwyższej klasy klejów umożliwiają rozwijanie nowych projektów sprzętu medycznego oraz wykorzystywanych w nim podzespołów elektronicznych.

Nasze innowacyjne produkty przeznaczone dla producentów wyrobów higienicznych jednorazowego użytku oraz wyrobów nietkanych są przyjazne dla skóry oraz cechują się silną adhezją. Nasi klienci mogą korzystać z wyników zakrojonych na szeroką skalę badań R&D nad różnymi klejami. Oferujemy szkolenia organizowane zarówno w naszych centrach, jak również na miejscu w zakładzie u klienta, by lepiej zrozumieć potrzeby naszych klientów i dzielić się naszą wiedzą na temat klejów w celu zapewnienia optymalnych rezultatów.

Przetwórstwo Metali i Inżynieria Mechaniczna

Henkel oferuje doskonałe produkty do przetwórstwa metali oraz systemy aplikacji i najwyższej klasy wsparcie technologiczne, umożliwiając naszym klientom maksymalne zwiększenie wydajności przy jednoczesnym obniżeniu kosztów.

Od ponad 50 lat Henkel jest wiodącym dostawcą doskonałych produktów do obróbki metalu, systemów aplikacji oraz profesjonalnego wsparcia dla specjalistów branżowych. Pomagamy klientom w osiągnięciu maksymalnej wydajności operacyjnej, przy jednoczesnym poszanowaniu zasobów środowiska naturalnego oraz utrzymaniu efektywności kosztowej. Nasze szerokie portfolio produktów obejmuje oleje do rolowania, smary do obróbki maszynowej, zmywacze, produkty do przygotowania powierzchni oraz pasywacji, stosowane w wielu branżach przemysłu, m.in. przez producentów opakowań do napojów i żywności, procentów stali oraz w branży motoryzacyjnej.

Opakowania i papier

Opakowania odgrywają zasadniczą rolę dla producentów żywności oraz towarów konsumenckich. Mają za zadanie nie tylko chronić produkt, ale także podnosić jego atrakcyjność i ułatwiać sprzedaż. Henkel odgrywa kluczową rolę dla producentów nowoczesnych opakowań, oferując kleje stosowane do ich produkcji oraz powłoki odpowiedzialne za ich estetyczny wygląd, który sprawia, że wyróżniają się na tle konkurencji.

Od wprowadzenia markowych produktów oraz pojawienia się sklepów samoobsługowych, przemysł opakowaniowy zaczął się intensywnie rozwijać. Stosowane w nim technologie podlegają nieustannym zmianom – a Henkel odgrywa kluczową rolę w procesie ich ewolucji. Nowoczesne opakowania produktów pełnią oczywiście dwojaką funkcję: mają chronić produkt oraz pomóc go sprzedać. Eksperci od klejów firmy Henkel dostarczają rozwiązań, które umożliwiają przełożenie idei projektantów opakowań na rzeczywisty proces produkcji.

At Henkel, we're your partner in developing sustainable and innovative tape, label, and graphics solutions. Our pressure-sensitive adhesives (PSA) can meet the highest safety standards for both food or non-food applications, reduce your total energy consumption, and reduce your waste and packaging. And, if you have a unique need, our team has the expertise to customize a solution that works for your application.

Pressure Sensitive Adhesive Solutions Tailored to Your Needs
Our dedicated adhesive experts are committed to continuous development and innovation in PSA technologies. We work with our partners to foster progress and collaborate closely with our customers during their product development process. We can support you with tailor-made pressure sensitive solutions and a seamless experience integrating those solutions into your production process.