Branże

Henkel jest światowym liderem w produkcji klejów, uszczelniaczy oraz powłok funkcjonalnych.

Dowiedz się więcej o branżach, w których jesteśmy obecni.

Motoryzacja i transport

Henkel jest kluczowym partnerem i dostawcą rozwiązań w zakresie projektowania, rozwoju, produkcji i konserwacji samochodów, ciężarówek, samolotów i systemów transportowych. Nasze wysokowydajne kleje i uszczelniacze pozwalają projektować i budować zaawansowane, lekkie konstrukcje pojazdów, zdolne do osiągania wyższych prędkości przy mniejszym zużyciu paliw. 

Ponieważ w procesy projektowania i rozwoju nowych pojazdów jesteśmy angażowani na bardzo wczesnym etapie, możemy dostarczać rozwiązania odpowiadające na konkretne problemy i potrzeby. W efekcie zapewniamy naszym klientom wyraźną przewagę konkurencyjną, także w obszarach środowiskowej odpowiedzialności oraz efektywności kosztowej.  

Zrób to Sam

W celu osiągnięcia całkowitej satysfakcji klientów firma Henkel bezustannie rozwija różnorodne, dostosowane do indywidualnych potrzeb oraz innowacyjne rozwiązania, idealne podczas prac monterskich, naprawczych oraz w trakcie uszczelniania.

Już od ponad 75 lat nazwa Henkel oznacza innowacyjność, wysoką jakość i najwyższy poziom wiedzy o produkcji klejów dla majsterkowiczów. Wiodące marki firmy Henkel można znaleźć na całym świecie. Są one powszechnie rozpoznawalne, cieszą się dobrą opinią i zaufaniem klientów. Przyświeca im jedna przewodnia zasada: Henkel ułatwia życie.

Elektronika

Innowacje w elektronice wywierają wpływ na niemal każdy aspekt naszego życia. Jeździmy pojazdami hybrydowymi i elektrycznymi z zaawansowanymi systemami wspomagania kierowcy, używamy smartfonów do zarządzania naszą pracą i zabawą, oglądamy nowy świat za pomocą zestawów rozszerzonej rzeczywistości (AR), korzystamy za pośrednictwem ekranów urządzeń mobilnych ze spersonalizowanej rozrywki  podczas lotu samolotem i zarządzamy zdalnie naszymi inteligentnymi domami.  Kilka lat temu o wielu z tych rozwiązań nawet się nam jeszcze nie śniło.

Henkel jest wiodącym dostawcą materiałów dla branży montażu elektroniki i opakowań półprzewodnikowych. Nasze zaawansowane formuły obejmują szereg produktów, które ułatwiają połączenia elektryczne, zapewniają integralność strukturalną, zapewniają krytyczną ochronę i przenoszą ciepło, gwarantując niezawodność działania. Z dumą tworzymy produkty, które służą poprawie dzisiejszych technologii i umożliwiają przyszły rozwój.

Drewno konstrukcyjne

Henkel jest globalnym producentem i dostawcą jednoskładnikowych, utwardzanych wilgocią, ciekłych poliuretanowych systemów klejących do drewna konstrukcyjnego. Pod marką Loctite Purbond zapewniamy wysokiej jakości systemy klejowe, kompetentne porady specjalistów branżowych i niezawodne wsparcie technologiczne.

Jesteśmy liderem w zakresie innowacyjnych rozwiązań, stworzonych z myślą o potrzebach naszych odbiorców. Nawiąż z nami współpracę, a pomożemy Ci działać w sposób bardziej odpowiedzialny i zrównoważony!

Dom, Szkoła, Biuro

Henkel oferuje pełną gamę innowacyjnych i znanych marek konsumenckich, które odpowiadają na wszelkie potrzeby gospodarstwa domowego, szkoły i biura.

Od ponad 75 lat nazwa Henkel oznacza innowacyjność, wysoką jakość i najlepszą wiedzę w produkcji klejów dla domu, szkoły i biura. Wiodące marki firmy Henkel można znaleźć na całym świecie. Są one powszechnie rozpoznawalne, cieszą się dobrą opinią i zaufaniem klientów. Spełniając potrzeby gospodarstw domowych, szkół i biur, Henkel oferuje najlepsze rozwiązania w takich kategoriach jak: kleje błyskawiczne, kleje do drobnych napraw, taśmy naprawcze, kleje biurowe czy pochłaniacze wilgoci.

Profesjonalni Wykonawcy i Rzemieślnicy

Oferta klejów Henkel zawiera bardzo szeroki wybór produktów dla profesjonalnych wykonawców i rzemieślników, opracowanych w odpowiedzi na ich wyspecjalizowane potrzeby.

Od momentu wejścia na rynek - czyli od 1876 roku Henkel wsłuchuje się w potrzeby klientów i stara się jak najlepiej je zaspokajać, dostarczając im najlepsze produkty, opracowywane w oparciu o zaawansowane, nowoczesne technologie.
Produkty te, prócz wyspecjalizowanych oczekiwań klientów, spełniają również najbardziej rygorystyczne normy ekologiczne.

Branża Budowlana, Konstrukcje oraz Przemysł Meblarski

Obecnie, bardziej niż kiedykolwiek przedtem, konkurencyjność producentów oraz ich dostawców zależy od stosowania najnowocześniejszych procesów produkcyjnych. Jednakże nie tylko kleje odgrywają tu ważną rolę. Dzięki optymalnej koordynacji produktów, procesów oraz usług możliwe jest uzyskanie wyższej jakości, produktywności oraz wydajności. Henkel, dzięki swoim klejom i systemom pokazuje jak wprowadzić te założenia w życie w przemyśle budowlanym, konstrukcyjnym i meblarskim.

Henkel doskonale zna się na wykończeniach dekoracyjnych i ułatwia wdrażanie nowych projektów. Nasze kleje dla branży meblarskiej nie tylko umożliwiają klientom zwiększenie wydajności produkcji, ale ponadto są przyjazne dla środowiska.

Szerokie portfolio technologii w połączeniu z wiedzą na temat aplikacji, różnymi możliwościami wsparcia oraz znajomością specyfiki branżowej czynią Henkla międzynarodowym liderem i preferowanym dostawcą producentów komponentów stosowanych w branży budowlanej.

Dysponując rozwiązaniami do produkcji drewna konstrukcyjnego, Henkel pełni rolę międzynarodowego partnera dla naszych klientów i oferuje wysokiej jakości, bezpieczne w użyciu płynne kleje PUR, jak również profesjonalne wsparcie techniczne, ułatwiające rozwój konkurencyjnych produktów oraz opracowywanie nowych projektów.

Meble i elementy budowlane

Jeśli chcesz zmodernizować swoje procesy produkcyjne, wytwarzać lżejsze produkty i konstrukcje lub poprawić jakość, wydajność i środowiskową kompatybilność Twoich mebli i komponentów budowlanych, możemy Ci pomóc. Kleje firmy Henkel mogą być stosowane do łączenia różnych elementów drewnianych i do wielu zastosowań w przemyśle meblarskim. A co najważniejsze, nasi klienci są wspierani przez nasz globalny zespół sprzedaży i wsparcia technicznego.

Jesteśmy liderem w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań tworzonych z myślą o naszych odbiorcach. Nawiąż z nami współpracę!

Branża Energetyczna

Henkel oferuje doskonałej jakości kleje i materiały do zalewania oraz powłoki ochronne, stosowane do szerokiej gamy aplikacji w branży energetycznej.

Posiadamy wszechstronne portfolio produktów, opracowanych z wykorzystaniem naszego wieloletniego doświadczenia, jak również przy technicznym wsparciu zespołu ekspertów. W ten oto sposób Henkel stał się globalnym liderem oraz dostawcą chętnie wybieranym przez wielu największych producentów na świecie. Dysponując wiedzą, doświadczeniem i produktami stosowanymi na etapie projektowania (OEM) oraz do utrzymania w ruchu, Henkel jest w stanie zaoferować swoim klientom pakiet kompleksowych rozwiązań.

Branża produkcyjna

Niezależnie od branży kleje firmy Henkel pomagają rozwiązywać problemy, oferują niezawodność oraz pełną satysfakcję uzytkowników.

Henkel jest dostawcą wszystkich rozwiązań potrzebnych do optymalizacji działania linii produkcyjnych, począwszy od klejów ograniczających hałas i drgania po produkty do zabezpieczania i uszczelniania połączeń gwintowych, zapobiegające kosztownym wyciekom cieczy w instalacjach HVAC.

Utrzymanie ruchu i naprawy w przemyśle

Kiedy ruchome elementy odmawiają współpracy, musisz liczyć się z kosztownym przestojem i wymianą części lub nawet całych urządzeń.

Prewencyjny proces utrzymania ruchu Loctite wykorzystuje rozwiązania opracowane przez wiodącego światowego producenta klejów. Oferujemy skuteczne rozwiązania zapobiegające awariom sprzętu i wydłużające jego żywotność.

Przetwórstwo Metali

Henkel oferuje zarówno doskonałe produkty dla przemysłu przetwórstwa metali, jak również systemy aplikacji i wsparcie technologiczne, co pozwala maksymalizować wydajność przy jednoczesnym obniżaniu kosztów. Nasze rozwiązania to wynik dziesiątków lat doświadczeń i innowacji w obszarach takich jak kucie, wytłaczanie, ciągnienie stali, metale nieżelazne, metalowe cewki, opakowania metalowe i obróbka metali.

Przemysł przetwórstwa metali
Nasze szerokie portfolio produktów obejmuje oleje do walcowania, smary do obróbki mechanicznej, środki czyszczące, środki do obróbki wstępnej i pasywacji, które są stosowane w wielu gałęziach przemysłu, w tym w przemyśle opakowań do żywności i napojów, przemyśle stalowym i motoryzacyjnym.

Opakowania i papier

Dla kosnumenta w opakowaniu liczy sie atrakcyjny design i zrównoważony rozwój. Opakowanie powinno także budzić  w konsumencie pewność, że jego zawartość będzie spełnieniem obietnicy, danej konsumentowi przez wybraną markę. W tej sytuacji producenci marek zwracają się ku tym dostawcom, którzy dobrze rozumieją ich wyzwania związane z opakowaniami i pomogą zarządzić oczekiwaniami konsumentów. 

Higiena osobista

W kwestii zdrowia, dobrego samopoczucia i wygody, konsumenci oczekują jakości. Czasami chodzi o dyskretną ochronę, czasami o pewność, że produkt nie będzie przeciekał, czasami o miękkość w dotyku - te potrzeby wyznaczają kierunki dalszego rozwoju produktów higienicznych. Producenci i dostawcy artykułów higienicznych wykorzystują zaawansowane technologie łącząc wkładki włókninowe, folie z tworzywa sztucznego, absorbenty, gumy oraz specjalne kleje, które wszystko to ze sobą sklejają, aby tworzyć produkty zgodne z oczekiwaniami.

Henkel oferuje kompleksowe rozwiązania dla branży higienicznej, aby mogła w pełni zaspokajać potrzeby konsumentów, potrzegane za pomocą zmysłów wzroku, węchu, dotyku i dźwięku. Nasza oferta klejów spełnia wymagania procesów produkcyjnych. Nasze innowacyjne kleje dla produkcji artykułów higieny jednorazowego użytku i dla przemysłu włóknin łączą wysoką przyczepność z przyjaznością dla skóry, zapewniając tym samym produktom higienicznym cechy właściwe dla poszczególnych zastosowań. 

Jesteśmy liderem skutecznych rozwiązań tworzonych z myślą o potrzebach konsumentów. Nawiąż z nami współpracę, a poczujesz się bezpiecznie! 

Sport & Moda

Rosnące koszty pracy i trend ekologicznej produkcji są głównymi wyzwaniami dla branż produkujących sprzęt i odzież sportową. Możesz skutecznie stawić im czoła nawiązując współpracę z firmą Henkel, posiadającą globalny zasięg, techniczny know-how i konieczny potencjal innowacyjny.  Dysponujemy najszerszą ofertą klejów i specjalistyczną wiedzą, aby pomóc Ci w Twoich wyzwaniach i wesprzeć w procesacj produkcyjnych.

Usługi dostosowane do Twoich konkretnych potrzeb
Jako lider technologiczny w branży klejów Henkel oferuje zoptymalizowane rozwiązania klejące, mające zastosowania w procesach produkcji obuwia, piłek, toreb czy łodzi.  Oferujemy szerokie portfolio rozwiązań technologicznych, w tym kleje na bazie wody, kleje bez toluenu, cyjanoakrylany, kleje topliwe oraz kleje topliwe Pur.

Taśmy, etykiety i folie graficzne

Firma Henkel jest Twoim partnerem w opracowywaniu zrównoważonych i innowacyjnych rozwiązań w obszarze taśm, etykiet i folii graficznych. Nasze kleje samoprzylepne (PSA) spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa zarówno w przypadku zastosowań w branży spożywczej, jak i nie związanych z żywnością, zmniejszają całkowite zużycie energii oraz redukują ilość odpadów i opakowań. A jeśli masz wyjątkowe potrzeby, to nasz zespół posiada wiedzę pozwalającą dostosować nasze rozwiązania do potrzeb Twojej aplikacji.

Kleje samoprzylepne dostosowane do Twoich potrzeb
Nasi eksperci w dziedzinie klejenia są zaangażowani w ciągły rozwój i wdrażanie innowacji w zakresie technologiiklejów samoprzylepnych PSA. Współpracujemy z naszymi partnerami w obszarach rozwoju technologii oraz wspieramy naszych klientów w ich procesach rozwoju produktów. Możemy Ci pomóc, oferując kleje samoprzylepne dostosowane do indywidualnych potrzeb oraz sprawną integrację naszych rozwiązań z Twoimi procesami produkcji.