Branże

Henkel jest światowym liderem w produkcji klejów, uszczelniaczy oraz powłok funkcjonalnych.

Dowiedz się więcej o branżach, w których jesteśmy obecni.

Dom, Szkoła, Biuro

Henkel oferuje pełną gamę innowacyjnych i znanych marek konsumenckich, które odpowiadają na wszelkie potrzeby gospodarstwa domowego, szkoły i biura.

Od ponad 75 lat nazwa Henkel oznacza innowacyjność, wysoką jakość i najlepszą wiedzę w produkcji klejów dla domu, szkoły i biura. Wiodące marki firmy Henkel można znaleźć na całym świecie. Są one powszechnie rozpoznawalne, cieszą się dobrą opinią i zaufaniem klientów. Spełniając potrzeby gospodarstw domowych, szkół i biur, Henkel oferuje najlepsze rozwiązania w takich kategoriach jak: kleje błyskawiczne, kleje do drobnych napraw, taśmy naprawcze, kleje biurowe czy pochłaniacze wilgoci.

Zrób to Sam

W celu osiągnięcia całkowitej satysfakcji klientów firma Henkel bezustannie rozwija różnorodne, dostosowane do indywidualnych potrzeb oraz innowacyjne rozwiązania, idealne podczas prac monterskich, naprawczych oraz w trakcie uszczelniania.

Już od ponad 75 lat nazwa Henkel oznacza innowacyjność, wysoką jakość i najwyższy poziom wiedzy o produkcji klejów dla majsterkowiczów. Wiodące marki firmy Henkel można znaleźć na całym świecie. Są one powszechnie rozpoznawalne, cieszą się dobrą opinią i zaufaniem klientów. Przyświeca im jedna przewodnia zasada: Henkel ułatwia życie.

Profesjonalni Wykonawcy i Rzemieślnicy

Oferta klejów Henkel zawiera bardzo szeroki wybór produktów dla profesjonalnych wykonawców i rzemieślników, opracowanych w odpowiedzi na ich wyspecjalizowane potrzeby.

Od momentu wejścia na rynek - czyli od 1876 roku Henkel wsłuchuje się w potrzeby klientów i stara się jak najlepiej je zaspokajać, dostarczając im najlepsze produkty, opracowywane w oparciu o zaawansowane, nowoczesne technologie.
Produkty te, prócz wyspecjalizowanych oczekiwań klientów, spełniają również najbardziej rygorystyczne normy ekologiczne.

Branża Motoryzacyjna i Transportowa

Dzięki swojej szerokiej gamie produktów i rozwiązań systemowych Henkel to kluczowy partner w projektowaniu, rozwoju, produkcji oraz utrzymaniu w ruchu pojazdów, samolotów oraz systemów transportowych.

Doskonałe kleje i uszczelniacze Henkla umożliwiają projektowanie i budowanie skomplikowanych lekkich konstrukcji, które pozwalają na realizację potencjalnie sprzecznych celów, takich jak osiąganie większej prędkości przy niższym zużyciu paliwa.

Ze względu na zaangażowanie na wczesnym etapie prac projektowych i rozwojowych naszych klientów, Henkel dostarcza spersonalizowanych rozwiązań, spełniających potrzeby naszych klientów oraz pozwalających im chronić zasoby środowiska naturalnego, jak również zwiększać wydajność kosztową stosowanych procesów produkcyjnych.

Branża Budowlana, Konstrukcje oraz Przemysł Meblarski

Obecnie, bardziej niż kiedykolwiek przedtem, konkurencyjność producentów oraz ich dostawców zależy od stosowania najnowocześniejszych procesów produkcyjnych. Jednakże nie tylko kleje odgrywają tu ważną rolę. Dzięki optymalnej koordynacji produktów, procesów oraz usług możliwe jest uzyskanie wyższej jakości, produktywności oraz wydajności. Henkel, dzięki swoim klejom i systemom pokazuje jak wprowadzić te założenia w życie w przemyśle budowlanym, konstrukcyjnym i meblarskim.

Henkel doskonale zna się na wykończeniach dekoracyjnych i ułatwia wdrażanie nowych projektów. Nasze kleje dla branży meblarskiej nie tylko umożliwiają klientom zwiększenie wydajności produkcji, ale ponadto są przyjazne dla środowiska.

Szerokie portfolio technologii w połączeniu z wiedzą na temat aplikacji, różnymi możliwościami wsparcia oraz znajomością specyfiki branżowej czynią Henkla międzynarodowym liderem i preferowanym dostawcą producentów komponentów stosowanych w branży budowlanej.

Dysponując rozwiązaniami do produkcji drewna konstrukcyjnego, Henkel pełni rolę międzynarodowego partnera dla naszych klientów i oferuje wysokiej jakości, bezpieczne w użyciu płynne kleje PUR, jak również profesjonalne wsparcie techniczne, ułatwiające rozwój konkurencyjnych produktów oraz opracowywanie nowych projektów.

Elektronika

W dynamicznej branży elektronicznej, wyrafinowanie produktów i techniki produkcji szybko ewoluują. Dlatego właśnie tak wiele czołowych firm zajmujących się rozwiązywaniami z zakresu półprzewodników i układów elektronicznych polega na firmie Henkel jako dostawcy sprawdzonych, rzetelnych i kompatybilnych rozwiązań materiałowych, których potrzebuje w celu utrzymania konkurencyjności.

Henkel to wiodący na świecie i najbardziej postępowy dostawca kwalifikowanych materiałów dla opakowań półprzewodników, zespołu płytek obwodów drukowanych (PCB) i zaawansowanych rozwiązań lutowania. Od poziomu wafla krzemowego do poziomu płytki i końcowego układu, Henkel zajmuje wyjątkową pozycję jako producent światowej klasy materiałów i produktów, oraz ekspert w dziedzinie procesów i kompleksowych, wszechstronnych rozwiązań, umożliwiających rozwój przyszłej branży elektronicznej.

Bogate portfolio produktów firmy Henkel oferuje najbardziej ekonomiczne rozwiązania do wszelkiego typu wyzwań produkcyjnych, w tym pasty i folie klejące, uszczelniacze, materiały ekspozycyjne, farby drukarskie i powłoki, materiały podkładowe w technologii underfill i materiały do zarządzania termicznego (poprawa przewodzenia ciepła).

Branża Energetyczna

Henkel oferuje doskonałej jakości kleje i materiały do zalewania oraz powłoki ochronne, stosowane do szerokiej gamy aplikacji w branży energetycznej.

Posiadamy wszechstronne portfolio produktów, opracowanych z wykorzystaniem naszego wieloletniego doświadczenia, jak również przy technicznym wsparciu zespołu ekspertów. W ten oto sposób Henkel stał się globalnym liderem oraz dostawcą chętnie wybieranym przez wielu największych producentów na świecie. Dysponując wiedzą, doświadczeniem i produktami stosowanymi na etapie projektowania (OEM) oraz do utrzymania w ruchu, Henkel jest w stanie zaoferować swoim klientom pakiet kompleksowych rozwiązań.

Montaż Przemysłowy

Każda aplikacja montażu przemysłowego niesie ze sobą określone wyzwania. Dlatego też istotny jest dobór odpowiednich materiałów do produkcji oraz dokładna analiza czynników, takich jak: odporność na temperaturę, lepkość oraz czas utwardzania.

Niezależnie od branży, kleje Henkla są opracowane w taki sposób, by mogły rozwiązywać różne problemy techniczne, zapewniać niezawodne działanie i spełniać oczekiwania klientów.

Posiadamy odpowiednie zasoby oraz szerokie możliwości działania, tak by dostarczać najlepsze rozwiązania wszystkim naszym klientom. Nasz doświadczony zespół Inżynierów Sprzedaży we współpracy z Działem Technicznym jest w stanie zaproponować rozwiązania zoptymalizowane pod względem kosztowym i technicznym. Oferujemy zaawansowane szkolenia, które można dostosować do specjalistycznych potrzeb naszych klientów, pomagając im stać się ekspertami w danej dziedzinie. Asortyment Henkla obejmuje szeroką gamę materiałów montażowych i ochronnych do środowiska przemysłowego oraz specjalną linię produktów przyjaznych dla środowiska.

Utrzymanie Ruchu, Naprawy i Przeglądy

Profesjonaliści z branży utrzymania ruchu oczekują od firmy Henkel niezawodnych produktów i sprawdzonych marek do wszystkich aplikacji.

Korzystaj z naszej wiedzy i doświadczenia, osiągając najlepsze rezultaty w zakresie utrzymania ruchu i napraw. Nasze produkty zwiększają niezawodność urządzeń, poprawiają bezpieczeństwo, oszczędzają czas i pozwalają obniżyć koszty.

Opieka Medyczna i Przemysł Farmaceutyczny

Henkel oferuje kleje błyskawiczne, strukturalne i utwardzane światłem jak również kleje elastyczne i silikony stosowane przy wytwarzaniu sprzętu medycznego i produkcji wyrobów higienicznych oraz unikalne rozwiązania dla przemysłu farmaceutycznego.

Wiedza techniczna Henkla, korzystna oferta współpracy, innowacyjne rozwiązania, globalna obecność i wsparcie oraz status wiodącego producenta najwyższej klasy klejów umożliwiają rozwijanie nowych projektów sprzętu medycznego oraz wykorzystywanych w nim podzespołów elektronicznych.

Nasze innowacyjne produkty przeznaczone dla producentów wyrobów higienicznych jednorazowego użytku oraz wyrobów nietkanych są przyjazne dla skóry oraz cechują się silną adhezją. Nasi klienci mogą korzystać z wyników zakrojonych na szeroką skalę badań R&D nad różnymi klejami. Oferujemy szkolenia organizowane zarówno w naszych centrach, jak również na miejscu w zakładzie u klienta, by lepiej zrozumieć potrzeby naszych klientów i dzielić się naszą wiedzą na temat klejów w celu zapewnienia optymalnych rezultatów.

Przetwórstwo Metali i Inżynieria Mechaniczna

Henkel oferuje doskonałe produkty do przetwórstwa metali oraz systemy aplikacji i najwyższej klasy wsparcie technologiczne, umożliwiając naszym klientom maksymalne zwiększenie wydajności przy jednoczesnym obniżeniu kosztów.

Od ponad 50 lat Henkel jest wiodącym dostawcą doskonałych produktów do obróbki metalu, systemów aplikacji oraz profesjonalnego wsparcia dla specjalistów branżowych. Pomagamy klientom w osiągnięciu maksymalnej wydajności operacyjnej, przy jednoczesnym poszanowaniu zasobów środowiska naturalnego oraz utrzymaniu efektywności kosztowej. Nasze szerokie portfolio produktów obejmuje oleje do rolowania, smary do obróbki maszynowej, zmywacze, produkty do przygotowania powierzchni oraz pasywacji, stosowane w wielu branżach przemysłu, m.in. przez producentów opakowań do napojów i żywności, procentów stali oraz w branży motoryzacyjnej.

Opakowania i Papier

Opakowania odgrywają zasadniczą rolę dla producentów żywności oraz towarów konsumenckich. Mają za zadanie nie tylko chronić produkt, ale także podnosić jego atrakcyjność i ułatwiać sprzedaż. Henkel odgrywa kluczową rolę dla producentów nowoczesnych opakowań, oferując kleje stosowane do ich produkcji oraz powłoki odpowiedzialne za ich estetyczny wygląd, który sprawia, że wyróżniają się na tle konkurencji.

Od wprowadzenia markowych produktów oraz pojawienia się sklepów samoobsługowych, przemysł opakowaniowy zaczął się intensywnie rozwijać. Stosowane w nim technologie podlegają nieustannym zmianom – a Henkel odgrywa kluczową rolę w procesie ich ewolucji. Nowoczesne opakowania produktów pełnią oczywiście dwojaką funkcję: mają chronić produkt oraz pomóc go sprzedać. Eksperci od klejów firmy Henkel dostarczają rozwiązań, które umożliwiają przełożenie idei projektantów opakowań na rzeczywisty proces produkcji.