Moja biblioteka

Różnorodność i Inkluzja

W Henklu promujemy różnorodność i inkluzję jako koncepcje i działania komplementarne. Róznorodność naszych pracowników - ich wykształcenia, doświadczeń, umiejętności, posiadanej wiedzy, kreatywności - oraz szacunek dla idywidualnych różnic są fundamentem, na którym budujemy naszą przewagę konkurencyjną.

Prowadząc działaność na całym świecie, Henkel zatrudnia pracowników ponad 120 narodowości w 75 krajach. Ponad połowa naszych pracowników zatrudniona jest na rynkach wschodzących. Chcemy być światowym liderem marek i technologii, a nasz sukces zależy od silnego i różnorodnego zespołu pracowników. Wierzymy, że różnorodność i kultura inkluzywna to kluczowe czynniki pobudzające kreatywność, innowacjność i pomysłowość. Nasz biznesowy sukces zależy od tego, czy różnorodność i inkluzja znajdą odzwierciedlenie w naszej kulturze korporacyjnej i w sposobie prowadzenia biznesu.

W naszej światowej organizacji dbamy o różnorodność zespołów pracowniczych. Każdy zespół jest tak zbudowany, by odpowiadał potrzebom danego rynku i klientów w zakresie oferowanej wiedzy, umiejętności i pochodzenia kulturowego. Jesteśmy przekonani, że zróżnicowany zespół pobudza innowacyjność myślenia i nowatorskie podejście do rozwiązywania problemów; jednak aby różnorodne zespoły pracowały skutecznie, konieczne są inkluzywne kultura i zarządzanie.

Fakty i liczby Henkel Polska

Fakty i liczby