Janusz Gołębiowski

Prezes Zarządu

Dyrektor Finansowy

Henkel Polska sp. z o. o.

Janusz Gołębiowski pracuje w finansach od 28 lat. Od 20 lat jest Dyrektorem Finansowym i Administracyjnym w firmie Henkel Polska sp. z o. o. Jest absolwentem Wydziału Handlu Zagranicznego SGPiS (1978 rok).

Karierę zawodową rozpoczął jako stażysta w Dziale Organizacji Rynków KK w firmie Metalexport. Kilkakrotnie awansował by w 1978 roku zostać zastępcą kierownika działu. W 1985 roku, delegowany do pracy w spółce Toolmex Ltd., wyjechał na 6 lat do Stanów Zjednoczonych. Początkowo pracował na stanowisku Sales Manager (sprzedaż instrumentow medycznych i weterynaryjnych), by po dodatkowych szkoleniach zostać specjalistą ds. finansowych. Następnie awansował na stanowisko Vice President Finance, na którym pracował do 1991 roku.

Bezpośrednio po powrocie ze Stanów Zjednoczonych, we wrześniu 1991 roku, został zastępcą dyrektora finansowego w firmie Metalexport. W październiku 1992 roku objął stanowisko Dyrektora Finansowego i Administracyjnego w firmie Ferrero Polska.

We wrześniu 1995 roku został dyrektorem finansowo-administracyjnym firmy Schwarzkopf Polska. Po przejęciu Schwarzkopfa przez firmę Henkel, w 1996 roku został Dyrektorem Finansowym i Administracyjnym w Henkel Polska sp. z o. o. Stanowisko prezesa Henkel Polska powierzono mu w kwietniu 2006.

Janusz Gołębiowski ma 60 lat, jest żonaty, ma dwóch synów i dwie wnuczki. Jego hobby to podróże oraz kolekcjonerstwo (grafika, porcelana) a ostatnio prace na działce pod Warszawą.