29.01.2021

Ekspert Henkla na czele europejskiej organizacji branżowej

Jacek W. Kulig prezesem European Association for ETICS

Jacek W. Kulig, Head od Global TCS ACB w firmie Henkel, objął funkcję prezesa European Association for ETICS (EAE), europejskiej organizacji zrzeszającej producentów ociepleń budynków. Jest pierwszym reprezentantem krajów Europy Środkowo-Wschodniej na tym stanowisku. Będzie przewodził pracom EAE przez dwa lata.

Nowy prezes zapowiedział, że będzie kontynuował prace stowarzyszenia, którego działalność skupia się na popularyzacji technologii ETICS oraz dalszym podnoszeniu standardów jakości materiałów i wykonawstwa w branży. Stowarzyszenie w swojej działalności edukacyjnej promuje aspekt środowiskowy systemów ociepleń.

 – Ważnym dla mnie tematem jest także transfer wiedzy pomiędzy zrzeszonymi w EAE krajowymi organizacjami. Nie wszystkie europejskie rynki znajdują się obecnie na tym samym etapie rozwoju. Chciałbym, żeby delegacje krajów, które mają mniejsze doświadczenie, otrzymywały od tych bardziej doświadczonych możliwie największe wsparcie – podkreśla Jacek W. Kulig.

Wybór polskiego eksperta to ważne wydarzenie przede wszystkim dla całego krajowego sektora ociepleń. To też sygnał, że Polska odgrywa kluczową rolę w tej dziedzinie także w Europie. Zdaniem nowo wybranego prezesa Zarządu EAE polska branża ociepleń rozwinęła się w imponującym tempie.

- Obecnie nasz rynek jest największy w Europie, a jego potencjał wciąż rośnie. Nie mówię tu wyłącznie o wartości mierzonej możliwościami inwestycyjnymi, ale przede wszystkim o wysokich kompetencjach naszych specjalistów z dziedziny ETICS, dzięki którym Polska przyczynia się do transformacji systemów ociepleń. Pracujemy nad nowymi rozwiązaniami technologicznymi, ich maksymalnie wysoką jakością i bezpieczeństwem. Jesteśmy też poligonem zdobywania kwalifikacji dla wykonawców, nie tylko z Polski, którzy realizują później zlecenia na terenie całej Europy. Z jednej strony nakłada to na nas wielką odpowiedzialność, z drugiej, nasz merytoryczny potencjał daje realne szanse wpływu na rozwój branży w kierunku pożądanym zarówno przez konsumentów, producentów, jak i rosnące wymagania środowiskowe. Mamy w Polsce specjalistów światowej klasy – to naukowcy, technolodzy, eksperci pracujący w firmach sektora chemii budowlanej. Zamierzam mocno korzystać z ogromnego potencjału ich wiedzy i doświadczenia w pracy na europejskim forum – dodaje Kulig.

Jacek W. Kulig związany jest z firmą Henkel od blisko 10 lat. Współtworzył Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń – branżową organizację zrzeszającą czołowych polskich producentów systemów ETICS, w której aktualnie pełni funkcję wiceprezesa. Jest absolwentem Wydziału Chemicznego oraz Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej. Jest żonaty, ma troje dzieci.

Informacje prasowe (196,75 KB)
Dorota Strosznajder Dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej oraz Pełnomocnik ds. odpowiedzialności społecznej Henkel Polska +48-22-56-56-665 dorota.strosznajder@henkel.com Pobierz wizytówkę Dodaj do ulubionych