11.07.2019

„Shaping Futures” to inicjatywa marki Schwarzkopf Professional, która działa na zasadach wolontariatu.

Właśnie trwa 6. edycja programu umożliwiającego młodzieży rozwój kompetencji fryzjerskich.

8 lipca br. rozpoczęła się szósta polska edycja międzynarodowego programu „Shaping Futures”, który powstał z inicjatywy marki Schwarzkopf Professional i w Polsce działa we współpracy z partnerem marki – siecią Techników TEB Edukacja*.

Celem programu jest stworzenie młodym ludziom – adeptom fryzjerstwa znajdującym się w trudnej sytuacji społeczno-materialnej – warunków do nauki zawodu pod okiem doświadczonych stylistów fryzur , co umożliwia im zdobycie kwalifikacji, daje perspektywę zatrudnienia i szansę na stabilną przyszłość zawodową. Inicjatywa służy wyrównywaniu szans w dostępie do profesjonalnej edukacji i wspiera utalentowaną młodzież, która pod opieką fryzjerów z wieloletnią praktyką może rozwijać swoje umiejętności.

Realizacja programu, który zakłada długofalowe zaangażowanie fryzjerów współpracujących z marką Schwarzkopf Professional, jest możliwa dzięki finansowemu wsparciu Fritz Henkel Stiftung - fundacji powołanej do życia przez firmę Henkel. Co roku uczestnikami inicjatywy jest grupa 20. uczniów klas fryzjerskich techników TEB Edukacja z całej Polski.

Podczas dwutygodniowych zajęć w Warszawie, wolontariusze – ośmiu stylistów marki Schwarzkopf Professional – szkolą uczniów w obszarach strzyżenia, pielęgnacji, koloryzacji, stylizacji, obsługi klienta, sposobu komunikacji i przeprowadzania konsultacji. Zakres warsztatów został opracowany na podstawie potrzeby konsumentów, którzy oczekują profesjonalnego podejścia oraz fachowej porady Program szkoleń stawia także duży nacisk na wiedzę z zakresu budowania relacji z klientami.

„Największą wartością w życiu jest to, co możesz dać innym” – twierdzi Gabriela Wesołowska, stylistka i trenerka, od początku zaangażowana w program. „Poprzez edukację zmieniamy świat tych młodych ludzi” – dodaje Monika Bosek, także stylistka i trenerka, wspierająca inicjatywę od sześciu lat.

Po zakończeniu dwutygodniowych zajęć praktycznych, uczestnicy programu „Shaping Futures” mają szansę rozwijać talent podczas staży oferowanych przez salony partnerskie Schwarzkopf Professional.

- Styliści współpracujący z marką Schwarzkopf Professional to doświadczeni fachowcy, którzy z zaproszoną młodzieżą dzielą się nie tylko praktyczną wiedzą i tajnikami zawodu, ale także zarażają pasją do fryzjerstwa. Inicjatywa Shaping Futures angażuje wszystkie strony zupełnie dobrowolnie, by pomagać młodym ludziom w staraniach o lepszą przyszłość w ich wymarzonym zawodzie. Jest to dla nas źródłem ogromnej satysfakcji – mówi Paweł Zaorski, General Manager Schwarzkopf Professional. Warsztaty odbywają się w Akademii ASK Schwarzkopf Professional. To nowoczesne centrum szkoleniowe, w którym pod okiem najlepszych światowych ekspertów szkolą się profesjonalni fryzjerzy z całego kraju.

O programie i partnerach

Program „Shaping Futures” to międzynarodowa inicjatywa należącej do firmy Henkel marki Schwarzkopf Professional. Celem programu jest stworzenie młodym ludziom szans na lepszą przyszłość poprzez przygotowanie do zawodu fryzjera. Realizacja programu, zakładającego długotrwałe zaangażowanie fryzjerów stylistów współpracujących z marką Schwarzkopf Professional, jest możliwa dzięki finansowemu wsparciu Fritz Henkel Stiftung, fundacji powołanej do życia przez firmę Henkel.

TEB Edukacja sp. z o.o. prowadzi oddziały w 45 miastach w Polsce i oferuje kształcenie w szkołach policealnych, medycznych, w technikach, w liceach ogólnokształcących dla dorosłych, gimnazjum językowym, a także w formie kursów i szkoleń oraz kwalifikacyjnych kursów zawodowych. TEB Edukacja projektując ofertę przede wszystkim bierze pod uwagę oczekiwania swoich słuchaczy. Firma przygotowuje także kompleksowo do zdobycia zawodu, oferując podstawowe oraz specjalistyczne kursy i szkolenia. TEB Edukacja sp. z o.o. należy do największej w Polsce grupy podmiotów działających w branży edukacyjnej – Grupy TEB, założonej przez Towarzystwo Edukacji Bankowej SA w 1994 roku. W jej skład wchodzi także TEB Akademia sp. z o.o., będąca założycielem Wyższych Szkół Bankowych w 9 miastach.


Informacje prasowe (120,18 KB)