04.03.2019

Henkel zaprasza uczniów do eksperymentowania

Program „Świat Młodych Badaczy” ponownie zawitał do szkół podstawowych w Dzierżoniowie

W dniach 25 lutego - 1 marca program edukacyjny „Świat Młodych Badaczy”, powrócił do Dzierżoniowa i okolic. Uczniowie szkół podstawowych z tego rejonu wzięli udział w interaktywnych warsztatach, których celem jest rozbudzanie zainteresowania naukami przyrodniczymi. W rolę badaczy wcieliło się blisko 260 dzieci.

„Świat Młodych Badaczy” jest kierowany do uczniów 2, 3 i 4 klas szkół podstawowych. Projekt realizowany w formie 90-minutowych, interaktywnych i atrakcyjnych warsztatów to coś więcej niż tradycyjne szkolne laboratorium. Dzieci biorące w nich udział wykonują eksperymenty badawcze – muszą m.in. samodzielnie zidentyfikować substancje i odmierzyć potrz‚ebne składniki. Mają też czas na omawianie wyników przeprowadzonych eksperymentów – są zachęcane przez prowadzących zajęcia do zadawania pytań, stawiania hipotez, przeprowadzania doświadczeń i wyciągania wniosków z obserwacji. Innymi słowy, mogą poczuć się jak prawdziwi badacze w laboratorium.

- Projekt edukacyjny „Świat Młodych Badaczy”, zainicjowany w Polsce pod koniec 2016 r. swoim zasięgiem objął już kilkadziesiąt szkół podstawowych, a w warsztatach wzięło udział prawie 3000 dzieci. W ciągu trzech lat kilkukrotnie odwiedziliśmy szkoły z Warszawy, Bydgoszczy, Raciborza i okolic, Piły i powiatu trzcianeckiego, Stąporkowa i powiatu koneckiego, Dzierżoniowa i okolic. Cieszymy się, że dzięki programowi uczniowie mają szansę wcielić się w rolę naukowców i poznać tajniki fascynującego świata nauk ścisłych. Wierzymy, że to zaprocentuje w przyszłych wyborach ścieżki edukacyjnej” – powiedziała Dorota Strosznajder, pełnomocnik ds. odpowiedzialności społecznej, koordynatorka projektu z ramienia Henkel Polska.

Partnerem edukacyjnym projektu jest bydgoska organizacja Nauka Jest Fajna!. Pod okiem wykwalifikowanych edukatorów uczniowie przeprowadzają eksperymenty w jednym z kilku zakresów tematycznych związanych z głównymi obszarami działalności firmy Henkel. Uczniowie z Dzierżoniowa i okolic odkrywali tajemnice kwasów i dowiadywali się, dlaczego regularne stosowanie pasty do zębów jest takie ważne. Na zakończenie zajęć wszystkie dzieci otrzymały broszurki edukacyjne „Eksperymentuj w domu”, zawierające propozycje kolejnych prostych w przeprowadzeniu, lecz zaskakujących doświadczeń do wykonania w domu wspólnie z rodzicami.

Henkel Polska realizuje projekt „Świat Młodych Badaczy” w okolicach miast, w których zlokalizowane są oddziały firmy. Takim miastem jest właśnie Dzierżoniów, gdzie znajduje się zakład produkcji materiałów chemii budowalnej marki Ceresit.
W tegorocznej edycji programu zajęcia odbyły się w: Szkole Podstawowej nr 9 w Dzierżoniowie, Szkole Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Piławie Górnej, Niepublicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi w Pieszycach, Ekologicznej Szkole Podstawowej nr 7 im. Juliana Tuwima w Bielawie, Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mościsku, Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piławie Dolnej oraz Szkole Podstawowej nr 1 w Dzierżoniowie. Łącznie w zajęciach wzięło udział blisko 260 dzieci z miasta i najbliższych okolic.

- Cieszymy się, że mogliśmy po raz kolejny gościć w szkołach podstawowych w Dzierżoniowie i okolicach. Nasz powrót świadczy o tym, że program „Świat Młodych Badaczy” spodobał się uczniom, a nauczyciele widzą w nim atrakcyjne, nastawione na praktykę, uzupełnienie swoich zajęć. Prowadząc warsztaty widzimy, jak w dzieciach budzi się ciekawość, kiedy samodzielnie mogą dojść do tego, dlaczego w przyrodzie zachodzą rozmaite zjawiska. Rozpalamy w nich tę iskrę i mamy nadzieję, że w przyszłości roznieci ona prawdziwy ogień, głód wiedzy – mówi Justyna Karpińska, z Nauka Jest Fajna!

Projekt realizowany jest w Polsce od października 2016 roku. Do tej pory warsztaty „Świata Młodych Badaczy” prowadzone były w szkołach w Warszawie, Bydgoszczy, Raciborzu i okolicach, Pile i powiecie trzcianeckim, Stąporkowie i powiecie koneckim oraz w Dzierżoniowie i okolicach. W całej Polsce za sprawą programu w rolę naukowców wcieliło się już prawie 3000 dzieci.

Dorota Strosznajder Dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej oraz Pełnomocnik ds. odpowiedzialności społecznej Henkel Polska +48-22-56-56-665 dorota.strosznajder@henkel.com Pobierz wizytówkę Dodaj do ulubionych