14.08.2018

Henkel wyróżniony za działania na rzecz pracowników

Henkel z tytułem Solidny Pracodawca Roku 2018

Henkel Polska otrzymał tytuł Solidny Pracodawca 2018 w ogólnopolskim konkursie Solidny Pracodawca Roku. Kapituła konkursu doceniła firmę za prowadzenie wszechstronnej polityki personalnej opartej na idei różnorodności i inkluzji, umożliwiającej stały rozwój zawodowy i osobisty pracowników.

Tytuł Solidny Pracodawca Roku przyznawany jest najlepszym pracodawcom w Polsce. Wyróżnia tych, którzy prowadzą przejrzystą politykę zarządzania zasobami ludzkimi oraz promują atrakcyjne rozwiązania dla obecnych i potencjalnych pracowników. Wśród najważniejszych aspektów branych pod uwagę w konkursie są warunki pracy, terminowość wypłat, warunki socjalne, ścieżka kariery, zewnętrzne i wewnętrzne opinie o firmie oraz dynamika zatrudnienia na przestrzeni ostatnich lat.

- Pracownicy stanowią o sile naszej organizacji, zarówno w kontekście biznesowym jak i wizerunkowym. Dlatego też szczególnie dbamy o stworzenie im możliwie najlepszych warunków pracy i inwestujemy w ich rozwój. Cieszymy się, że nasze wysiłki zostały docenione przez grono niezależnych ekspertów. Tytuł Solidnego Pracodawcy na pewno zainspiruje nas do realizowania kolejnych projektów w ramach polityki personalnej firmy – powiedziała Karolina Szmidt, dyrektor ds. HR w Henkel Polska.

W tegorocznej edycji konkursu firma Henkel została wyróżniona za działania z zakresu zrównoważonego zarządzania kapitałem ludzkim, wspierające rozwój zawodowy i osobisty pracowników – bez względu na ich doświadczenie i staż pracy. Wśród nich były inicjatywy prowadzone w ramach polityki różnorodności, tj. Program Mentoringowy, programy rozwoju młodych talentów – You Grow 1 i You Grow 2 – oraz programy wsparcia młodych rodziców. Zwrócono także uwagę na szeroki wachlarz szkoleń zarówno czysto specjalistycznych, jak i rozwijających kompetencje miękkie, umiejętności zarządcze czy znajomość języków obcych, do których dostęp mają pracownicy polskiego oddziału. Wśród działań, które zadecydowały o przyznaniu nagrody firmie Henkel znalazły się także inicjatywy z obszaru odpowiedzialności społecznej, m.in. program wolontariatu pracowniczego MIT oraz program Ambasadorów Zrównoważonego Rozwoju.

Informacje prasowe (1,34 MB)
Dorota Strosznajder Dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej oraz Pełnomocnik ds. odpowiedzialności społecznej Henkel Polska +48-22-56-56-665 dorota.strosznajder@henkel.com Pobierz wizytówkę Dodaj do ulubionych