23.01.2018  Düsseldorf / Niemcy

Światowy ranking wizerunkowy magazynu Fortune

Henkel w rankingu “World’s Most Admired Companies”

W tym roku po raz kolejny Henkel znalazł się w czołówce rankingu najbardziej podziwianych firm świata magazynu Fortune. Firma zajęła czwartą pozycję w kategorii branżowej „Soaps & Cosmetics”, co oznacza awans o dwie pozycje w stosunku do wyniku zeszłorocznego.

Ranking „World’s Most Admired Companies” uważany jest za jeden z najważniejszych na świecie systemów oceny reputacji firm. Opiera się on na wynikach ankiet przeprowadzanych przez Hay Consulting Group z około 3 900 dyrektorami, członkami zarządów i analitykami. Ankietowani odpowiadają w niej na pytanie o to, którą firmę na świecie podziwiają najbardziej.

Firmy oceniane są pod kątem 9 atrybutów, o pozycji w rankingu przesądza łączna suma wyników. W tym roku firma Henkel okazała się najlepsza wśród firm w swojej branży pod względem inwestycji długoterminowych. Zajęła natomiast trzecie miejsce jeśli chodzi o zarządzanie zasobami ludzkimi, wykorzystanie aktywów i społeczną odpowiedzialność biznesu.

Więcej informacji o rankingu znajduje się na stronie www.fortune.com/worlds-most-admired-companies

Dorota Strosznajder Dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej oraz Pełnomocnik ds. odpowiedzialności społecznej Henkel Polska +48-22-56-56-665 dorota.strosznajder@henkel.com Pobierz wizytówkę Dodaj do ulubionych