Wywiad z Arkadiuszem

Arkadiusz Wilk

Stanowisko: Customer Service Intern
Czas stażu: 3 miesięcy
Jednostka biznesowat: Consumer Brands Professional

Co wyniesiesz ze swojego stażu w Henklu jako największą naukę?
Praca w Henklu nauczyła mnie, że wiele rzeczy należy przewidywać , szczególnie podczas pracy z klientami i logistyką, aby zachowywać jakość usług i nie spowalniać procesów. Nieustannie należy mieć otwarty umysł, a praca zespołowa potrafi przyczynić się do ogromnych rezultatów i znalezienia rozwiązań, na które w pojedynkę ciężko byłoby wpaść. 

Co sprawia największą frajdę podczas pracy w Henklu?
To, że klienci różnią się od siebie i często aby sprostać ich wymaganiom potrzeba zaangażowania wielu ludzi na raz. Dzięki temu mogę szybciej poznać nowe osoby w firmie i poznać jej strukturę. 

Co wyróżnia pracę w Henklu?
Przede wszystkim atmosfera, której próżno byłoby szukać w innych korporacjach. Mimo ogromnej skali działalności i zatrudnianiu tysięcy pracowników, firma naprawdę dba o każdą osobę indywidualnie. Znaczna część zatrudnionych w Henklu pracuje nawet kilkanaście lat, co pokazuje, że pracując tutaj można czuć się spełnionym. 

Czy rozważasz Henkel jako przyszłego pracodawcę? Jeśli tak, to jak byś to uzasadnił?
Oczywiście, że tak! Naprawdę świetnym doświadczeniem jest praca w firmie, która oferuje klientom konkretne produkty, a jednocześnie ma ich w swojej ofercie tak dużo. Daje to w pewnym sensie uczucie prestiżu i zadowolenia, kiedy opowiadasz rówieśnikom o brandach, które są wysoce rozpoznawalne. Z pewnością również, Henkel zapewnia poczucie stabilizacji, które w dzisiejszych czasach dla wielu jest szczególnie ważne.

Co najbardziej podoba Ci się w Henklu z perspektywy stażysty?
Największą zaletą dla osób przychodzących na staż do Henkla jest to, że od razu dostajemy konkretne zadania i projekty, dzięki czemu zaczynamy swój rozwój już od pierwszych dni. Co więcej jeśli nie czulibyśmy się na siłach przy danym zadaniu, Henkel daje również możliwość przeniesienia się do innej dywizji, dzięki czemu możemy poznać co tak naprawdę nas pasjonuje i co chcielibyśmy robić, aby praca była dla nas przyjemna. 

Opisz Henkel trzema słowami
Pasja, Jakość i Zaangażowanie