Rozmowa z Jorge

Jorge Cicero

Stanowisko: staż z zakresu zakupów materiałów opakowaniowych
Czas stażu: 12 miesięcy
Jednostka biznesowa: zakupy materiałów bezpośrednich dla regionu Ameryki Południowej 

Co najbardziej podoba Ci się w Henklu z perspektywy stażysty?
W Henklu człowiek wykracza poza własną strefę komfortu, dzięki czemu można się rozwijać. Zakupy materiałów opakowaniowych to znaczący obszar ze względu na duże koszty, jakie są tu generowane. Daje to szansę na pracę nad zrównoważonym rozwojem oraz rentownoścą spółki.

Co wyniesiesz ze swojego stażu w Henklu jako największą naukę?
Największa nauka, jaką tu dostałem, polega na tym, by zawsze szukać alternatywy – analizować informacje i dopiero podejmować decyzje. W obliczu problemu rozwiązanie nie zawsze widoczne jest od razu, dlatego trzeba wykazać się wytrwałością. Dział zakupów w Henklu oferuje wiele alternatyw i bogatą infrastrukturę

Czy rozważasz Henkla jako przyszłego pracodawcę? Jeśli tak, to jak byś to uzasadnił? 
Tak. Podoba mi się fakt, że dział zakupów realizuje kompleksowe projekty przy współpracy z marketingiem, działem prawnym, łańcuchem dostaw, działem badań i rozwoju – dało mi to całościowy obraz procesów jakie prowadzone są w spółce od początku do końca.

Co sprawiło Ci największą frajdę podczas pracy w Henklu?
Zakupy to dział wchodzący w nieustanne interakcje z innymi obszarami. Dzięki temu można się od nich uczyć i lepiej zrozumieć cele nie tylko własnego działu, ale i całej organizacji.

Co wyróżnia pracę w Henklu?
Praca w Henklu jest wyjątkowa, ponieważ stażyści faktycznie otrzymują własne obszary odpowiedzialności i oczekuje się od nich realizacji powierzonych im zadań. W ramach stażu w dziale zakupów materiałów opakowaniowych wysyłamy oferty, analizujemy wpływ zmian cenowych oraz szukamy rozwiązań alternatywnych, pracując nad projektami z obszarem badań i rozwoju. oferując wsparcie przy zawieraniu umów. 

Opisz Henkla w trzech słowach.
Innowacyjny, ustrukturyzowany i zorganizowany.