5 lat programu Shaping Futures

Inicjatywa Schwarzkopf Professional

Düsseldorf 04.03.2016

5 years of Shaping Futures

5 years of Shaping Futures: More than 1,200 disadvantaged youths have been supported since.

W ciągu pięciu lat w ramach Shaping Futures wsparcie otrzymało ponad 1,200 młodych osób, znajdujących się w niekorzystnej sytuacji finansowej lub społecznej.

W ścisłej współpracy z między innymi takimi podmiotami jak SOS Wioski Dziecięce, Plan, UNESCO czy lokalne organizacje non-profit, zaoferowaliśmy wsparcie 1200 młodym ludziom. W projekt zaangażowanych było 250 wolontariuszy, którzy poprowadzili ponad 60 szkoleń w 25-ciu krajach, w tym w Indiach, Maroku, Peru, na Filipinach, w Południowej Afryce czy Wietnamie. Wyniki mówią same za siebie: Ponad połowa uczniów zdobyła stałe zatrudnienie. Shaping Futures to doskonały przykład siły programów edukacyjnych, które pomagają pokonać biedę.

Za statystykami kryje się wiele osobistych historii, pełnych nadziei i sukcesów. “Jesteśmy dumni, że mogliśmy dać nadzieję i nowe szanse tym, którzy tego potrzebują,” mówi Stefan Sudhoff, odpowiedzialny za globalny biznes Schwarzkopf Profesjonalny w firmie Henkel. “Zarówno uczniowie, jak i trenerzy mogą wiele zyskać dzięki tej wymianie. Styliści i nasi biznesowi partnerzy dzielą się swoim doświadczeniem z uczniami, jednocześnie inspirując ich do podjęcia zawodu.”

“W ciągu pięciu lat program Shaping Futures zmienił życie wielu uczestników,” mówi Veronique Reuter, odpowiedzialna za działania CSR w Schwarzkopf Professional. “A to dopiero początek.” W piątym roku działalności Schwarzkopf Professional rozpoczyna realizację programu Shaping Futures w Niemczech, we współpracy z lokalnymi szkołami zawodowymi w Hamburgu i Nurembergu - szansę zdobycia fryzjerskiego wykształcenia otrzymają młodzi uchodźcy. Celem projektu jest ustanowienie trwałego programu, który pomagałby jeszcze większej liczbie uczniów podążać własną drogą do sukcesu.