4 mar 2016  Düsseldorf

Inicjatywa Schwarzkopf Professional

5 lat programu Shaping Futures

Pięć lat temu dział Schwarzkopf Professional zapoczątkował realizację Shaping Futures, światowego programu społecznego. Od tego czasu wielu nastolatków zdobyło podstawowe umiejętności fryzjerskie, które stały się ich przepustką do niezależnego życia i pomyślnej przyszłości.

5 years of Shaping Futures

5 years of Shaping Futures: More than 1,200 disadvantaged youths have been supported since.

W ciągu pięciu lat w ramach Shaping Futures wsparcie otrzymało ponad 1,200 młodych osób, znajdujących się w niekorzystnej sytuacji finansowej lub społecznej.

W ścisłej współpracy z między innymi takimi podmiotami jak SOS Wioski Dziecięce, Plan, UNESCO czy lokalne organizacje non-profit, zaoferowaliśmy wsparcie 1200 młodym ludziom. W projekt zaangażowanych było 250 wolontariuszy, którzy poprowadzili ponad 60 szkoleń w 25-ciu krajach, w tym w Indiach, Maroku, Peru, na Filipinach, w Południowej Afryce czy Wietnamie. Wyniki mówią same za siebie: Ponad połowa uczniów zdobyła stałe zatrudnienie. Shaping Futures to doskonały przykład siły programów edukacyjnych, które pomagają pokonać biedę.

Za statystykami kryje się wiele osobistych historii, pełnych nadziei i sukcesów. “Jesteśmy dumni, że mogliśmy dać nadzieję i nowe szanse tym, którzy tego potrzebują,” mówi Stefan Sudhoff, odpowiedzialny za globalny biznes Schwarzkopf Profesjonalny w firmie Henkel. “Zarówno uczniowie, jak i trenerzy mogą wiele zyskać dzięki tej wymianie. Styliści i nasi biznesowi partnerzy dzielą się swoim doświadczeniem z uczniami, jednocześnie inspirując ich do podjęcia zawodu.”

“W ciągu pięciu lat program Shaping Futures zmienił życie wielu uczestników,” mówi Veronique Reuter, odpowiedzialna za działania CSR w Schwarzkopf Professional. “A to dopiero początek.” W piątym roku działalności Schwarzkopf Professional rozpoczyna realizację programu Shaping Futures w Niemczech, we współpracy z lokalnymi szkołami zawodowymi w Hamburgu i Nurembergu - szansę zdobycia fryzjerskiego wykształcenia otrzymają młodzi uchodźcy. Celem projektu jest ustanowienie trwałego programu, który pomagałby jeszcze większej liczbie uczniów podążać własną drogą do sukcesu.