03.08.2023

Henkel Polska wśród przyjaznych miejsc pracy

Nagroda „Friendly Workplace” po raz kolejny dla Henkla

Henkel Polska po raz piąty został laureatem plebiscytu „Friendly Workplace” za działania w obszarze employer brandingu i zaangażowanie w działania prospołeczne i edukacyjne. Kapituła programu doceniła firmę za nowoczesne podejście do relacji z pracownikami, dbałość o ich rozwój i bezpieczeństwo oraz za przekrojowe działania na rzecz tworzenia otwartego i przyjaznego środowiska pracy w oparciu o zasady szacunku i różnorodności. Doceniono również szereg inicjatyw społecznych, takich jak Lekcja Nieśmiecenia, Świat Młodych Badaczy czy wsparcie dla Ukrainy.

Kapituła nagrody „Friendly Workplace” po raz kolejny przyznała swoje prestiżowe wyróżnienia. Doceniane są firmy, które stosują nowoczesne rozwiązania w obszarze polityki personalnej i rozwoju pracowników. Firma Henkel Polska znalazła się ponownie w gronie laureatów.

Plebiscyt „Friendly Workplace”

Nagroda „Friendly Workplace” to wyróżnienie redakcji MarkaPracodawcy.pl dla firm, które zapewniają i wspierają równowagę między pracą a życiem prywatnym, tworzą zdrowe, przyjazne środowisko pracy, oraz stawiają nacisk na partnerskie relacje z pracownikami, inwestując w ich rozwój własny i nowe kompetencje zawodowe. Plebiscyt odbywa się co roku od 6 lat.

Co wyróżnia Henkla?

Henkel Polska został w tym roku nagrodzony za działania w obszarze employer brandingu i zaangażowanie w działania prospołeczne i edukacyjne. Inicjatywy, które wyróżniają go na tle innych polskich pracodawców, są realizowane w ramach polityki personalnej oraz Polityki DEI, czyli Różnorodności, Równości i Inkluzji. Bardzo wysoko zostały ocenione wartościowe projekty firmy skierowane do pracowników oraz angażująca i włączająca kultura środowiska pracy. Doceniono szereg aktywności firmy na rzecz zdrowia i dobrostanu pracowników. Kapituła dostrzegła także zaangażowanie zespołu Henkla w obszar działań edukacyjnych i prospołecznych, w tym realizację programów “Świat Młodych Badaczy” i “Lekcja Nieśmiecenia” oraz wsparcie dla uchodźców z Ukrainy.

- To dla nas po raz kolejny niezwykłe wyróżnienie, które jest potwierdzeniem naszego zaangażowania w tworzenie przyjaznego i harmonijnego środowiska pracy, w którym każdy może rozwijać swoje umiejętności, realizować swoje cele zawodowe i czerpać satysfakcję z pracy. Mamy silne przekonanie, że to dzięki zaangażowaniu naszego zespołu oraz współpracy i zaufaniu ze strony pracowników, możemy razem osiągać sukcesy i budować silną korporacyjną kulturę. To nagroda dla nas wszystkich – powiedziała Karolina Szmidt, prezes zarządu i dyrektor ds. personalnych w Henkel Polska.

Informacje prasowe (189,66 KB)
Dorota Strosznajder Dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej oraz Pełnomocnik ds. odpowiedzialności społecznej Henkel Polska +48-22-56-56-665 dorota.strosznajder@henkel.com Pobierz wizytówkę Dodaj do ulubionych