01.12.2022

Henkel wspiera edukację najmłodszych w Raciborzu

Henkel Polska z sukcesem realizuje kolejne warsztaty Świata Młodych Badaczy w Raciborzu

Henkel po raz drugi w tym roku zawitał do Raciborza z warsztatami Świata Młodych Badaczy. W jesiennej edycji, która odbyła się w dniach 21 listopada – 2 grudnia br., uczestniczyło ponad 370 dzieci z 21 klas z 8 szkół podstawowych w Raciborzu i okolicach. Ten społeczno-edukacyjny program, który powstał z inicjatywy firmy Henkel i realizowany jest we współpracy z firmą LeoLAB, ma na celu rozbudzenie w uczniach zainteresowania naukami przyrodniczymi. W poprzednim cyklu zajęć, realizowanym m.in.. w Raciborzu w maju br., uczestniczyło ponad 430 dzieci z 23 klas z 13 szkół podstawowych, a w całej tegorocznej edycji blisko 1800  dzieci z trzech województw.

Program Świat Młodych Badaczy, realizowany od 2016 r., to cykliczna inicjatywa, skierowana do uczniów klas 2, 3 i 4 szkół podstawowych. Projekt realizowany w formie 90-minutowych, interaktywnych i atrakcyjnych warsztatów to coś więcej niż tradycyjne szkolne laboratorium. Uczestnicząc w praktycznych zajęciach dzieci mają możliwość poznawania tajników nauk ścisłych, wykonują i omawiają eksperymenty badawcze, uczą się stawiać hipotezy i wyciągać wnioski z doświadczeń.

Aktualna tematyka warsztatów

Warsztaty nawiązują tematycznie do obszarów, w których działa firma Henkel, takich jak kleje, środki czystości i higieny osobistej. Istotne znaczenie ma tutaj również idea zrównoważonego rozwoju, za którą firma podąża na każdym etapie swej działalności. To dlatego wśród warsztatów dla dzieci znalazły się także tematy o ochronie środowiska, oszczędzaniu energii, przetwarzaniu makulatury i dbaniu o zdrowie.

Z troską o społeczność lokalną

Zajęcia odbywają się co roku w wybranych szkołach podstawowych, znajdujących się w pobliżu zakładów produkcyjnych firmy Henkel na terenie Polski, w tym m.in. w Raciborzu, w którym firma Henkel zrealizowała w tym roku już dwie tury zajęć w sumie dla ponad 800 uczniów. W tej ostatniej turze, przypadającej na jesień, zajęcia odbywały się w dniach 21 listopada – 2 grudnia br. zarówno w samym Raciborzu w Szkołach Podstawowych nr 1, 3, 13, 15 i w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1, jak i w okolicznych miejscowościach – w Szkole Podstawowej w Grzegorzowicach i w Pietrowicach Wielkich, a także w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Czyżowicach.

- Cieszę się, że Henkel po raz kolejny organizuje z sukcesem tak ciekawe warsztaty dla dzieci zwłaszcza, że to uczniowie z naszej lokalnej społeczności. Jestem zwolennikiem mądrej edukacji i pokazywania dzieciom świata w praktyczny i namacalny sposób. A warsztaty Świata Młodych Badaczy zostały skonstruowane właśnie w taki sposób, by odkrywać tajniki wiedzy przez ciekawe doświadczenia i obserwacje, które odczarują fizykę, chemię czy biologię w oczach najmłodszych. Od obecnych dzieci będzie zależała przyszłość naszej planety, dlatego chcemy inspirować najmłodsze pokoleniepodkreśla Wojciech Fabiańczyk, dyrektor fabryki Henkla w Raciborzu.

Partner projektu LeoLAB

Eksperymenty badawcze są prowadzone przez partnera programu, firmę LeoLAB, która działa w branży animacyjno-edukacyjnej, a podczas zajęć przybliża młodym ludziom nauki ścisłe dzięki zabawie oraz praktycznym doświadczeniom.

Nie ma lepszego sposobu na naukę, niż poprzez praktykę i zabawę. To przepis na skuteczne zachęcenie najmłodszych do poszerzania swojej wiedzy i do odkrywania tajemnic otaczającego nas świata. Widać to w zaangażowaniu dzieci na każdym warsztacie - mówi Natalia Leońska z LeoLAB.

Dzieci zainteresowane tematyką programu Świata Młodych Badaczy znajdą informacje oraz interesujące doświadczenia na stronie internetowej programu henkel-swiatmlodychbadaczy.pl.


O firmie LeoLAB
Firma LeoLAB powstała w 2020 roku. Jest tworzona przez młodą osobę, pełną pasji, zapału i nowych pomysłów. Uwielbia pracę z dziećmi, a każdy ich uśmiech napędza do dalszego działania. LeoLAB prowadzi swoje warsztaty m.in. w szkołach, przedszkolach a nawet w żłobkach. Przygotowuje zestawy edukacyjne do samodzielnego eksperymentowania oraz warsztaty i wydarzenia online, więcej na stronie leolab.pl.

Informacje prasowe (198,47 KB)
Dorota Strosznajder Dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej oraz Pełnomocnik ds. odpowiedzialności społecznej Henkel Polska +48-22-56-56-665 dorota.strosznajder@henkel.com Pobierz wizytówkę Dodaj do ulubionych