24.08.2022

Wyróżnienie za działania z zakresu Employer Branding

Henkel Polska po raz kolejny z nagrodą „Friendly Workplace”

Henkel Polska po raz czwarty został laureatem plebiscytu „Friendly Workplace” za działania w obszarze employer branding. W tym roku firma została wyróżniona za zrealizowanie wielu wartościowych projektów oraz inicjatyw dla pracowników a także zaangażowanie w wiele projektów prospołecznych, czyli działania mające na celu tworzenie otwartego, przyjaznego środowiska pracy w oparciu o zasady szacunku i różnorodności.

Redakcja MarkaPracodawcy.pl – kapituła nagrody „Friendly Workplace” – przyznała  po raz kolejny swoje prestiżowe wyróżnienia. Trafiają one do firm, które mają nowoczesne podejście w obszarze polityki personalnej i rozwoju pracowników. Wśród laureatów znalazła się także firma Henkel Polska.

Plebiscyt „Friendly Workplace”

Co roku redakcja portalu MarkaPracodawcy.pl wyróżnia firmy za działania w zakresie employer brandingu. Wyróżniane są firmy, które tworzą zdrowe i przyjazne środowisko pracy, wspierają i promują model pracy zapewniający równowagę między życiem prywatnym i zawodowym, a także kładą nacisk na partnerskie relacje z pracownikami. Ważne jest także to, że jednocześnie inwestują w rozwój ich kompetencji zawodowych oraz zainteresowań. Pracodawcy, którzy biorą udział w plebiscycie, co roku są oceniani w kategoriach: relacje z pracownikami, rozwój pracowników, work-life balance, zdrowe miejsce pracy i benefity.

Co wyróżnia Henkla?

Podobnie jak w ubiegłym roku, Henkel Polska został nagrodzony za działania podejmowane na rzecz stworzenia przyjaznego miejsca do pracy. Działania, które wyróżniają go na tle innych polskich pracodawców, są realizowane w ramach polityki personalnej oraz Globalnej Polityki Różnorodności i Inkluzji. Bardzo wysoko zostały ocenione działania Henkla na rzecz samorozwoju pracowników, do których zaliczają się m.in. programy mentoringowe, wolontariat wiedzy czy ExpertTalks@Henkel. Doceniono aktywności firmy w zakresie edukacji młodych pracowników, takie jak programy „YouGrow” i „YouGrow2”. Uznanie w plebiscycie znalazł również Program Rezyliencji, służący wzmacnianiu umiejętności elastycznego reagowania i odporności psychicznej na stres wśród pracowników, oraz program wolontariatu pracowniczego.

Jak zawsze bardzo cieszymy się z tego wyróżnienia. Nagroda Friendly Workplace trafia do Henkla już po raz czwarty. To potwierdza, że nasze wysiłki ukierunkowane na tworzenie stymulującego i nowoczesnego środowiska pracy, w którym nasi pracownicy mogą realizować się zawodowo i rozwijać swoje kompetencje, przynoszą rezultaty. Równocześnie dbamy o to, by mogli oni zachować równowagę między pracą a życiem osobistym. To, co nas także pozytywnie wyróżnia jako organizację, to wspólnota wartości, której fundamentem są szacunek i uczciwość. Ta nagroda jest docenieniem dla nas wszystkich – dziękujemy kapitule za dostrzeżenie naszych starań – powiedziała Karolina Szmidt, prezes zarządu Henkel Polska i dyrektor działu HR w regionie North-East Europe.