24.11.2021

Kolejne wyróżnienie za działania z zakresu Employer Branding

Henkel Polska laureatem nagrody „Friendly Workplace”

Henkel Polska po raz kolejny otrzymał wyróżnienie w plebiscycie „Friendly Workplace”. Kapituła programu doceniła firmę za nowoczesne podejście do relacji z pracownikami oraz za przekrojowe działania na rzecz tworzenia otwartego i przyjaznego środowiska pracy w oparciu o zasady szacunku i różnorodności.

„Friendly Workplace” to wyróżnienie redakcji MarkaPracodawcy.pl dla firm, które zapewniają i wspierają model równowagi między pracą a życiem prywatnym, tworzą zdrowe środowisko pracy, przyjazne pracownikom oraz stawiają nacisk na partnerskie relacje z pracownikami, inwestując w ich rozwój własny i nowe kompetencje zawodowe. Firmy biorące udział w programie oceniane są w pięciu kategoriach: relacje z pracownikami, rozwój pracowników, work-life balance, zdrowe miejsce pracy i benefity.

Henkel został wyróżniony za szereg działań, które realizuje w ramach swojej polityki personalnej oraz Globalnej Polityki Różnorodności i Inkluzji. Szczególnie wysoko oceniono ofertę w kontekście rozwoju pracowników, w tym programy mentoringowe, wolontariat wiedzy, a także programy wspierające karierę i rozwój zawodowy kobiet. Na uznanie zasługuje również fakt, że Henkel Polska angażuje się społecznie, a pracownicy firmy działają prężnie w ramach wolontariatu pracowniczego. Doceniono również aktywność firmy w obszarze edukacji młodych ludzi np. w ramach programów kształcenia zawodowego, programów stypendialnych i edukacyjnych dla uczniów.

- Cieszymy się, że nasze starania i działania zostały ponownie docenione przez kapitułę programu. Rozwój zawodowy pracowników i ich kompetencji, a także pasji w życiu prywatnym jest dla nas, jako firmy, bardzo ważny. Troska o zapewnienie równowagi między pracą a życiem prywatnym i szacunek zawsze procentują. Być może także dlatego nasi pracownicy bardzo chętnie angażują się w wolontariat pracowniczy i innego rodzaju akcje społeczne. Czujemy, że ich chęć działania wynika z tego, że dobrze się czują w środowisku pracy, które dla nich tworzymy. Ta nagroda to wyróżnienie dla nas wszystkich podkreśla Karolina Szmidt, prezes zarządu Henkel Polska oraz dyrektor działu HR w Polsce i w regionie North-East Europe. 

- Gratulujemy firmie Henkel otwartego i odpowiedzialnego podejścia w sferze polityki personalnej, nowoczesnej kultury organizacyjnej, konsekwencji i inicjatywy w działaniach w obszarze HR, CSR i ekologii, a także aktywnego teamu, dzięki któremu Henkel Polska to przyjazne miejsce do pracy oraz rozwoju pasji zawodowych i życiowych — powiedział Michał Biały, Dyrektor Zarządzający portalu MarkaPracodawcy.pl, członek jury oceniającego w programie „Friendly Workplace”.