16.06.2020

Wsparcie szpitali w czasie pandemii COVID-19

Henkel po raz kolejny przekazał szpitalom produkty o wartości 120 000 zł

Firma Henkel Polska przekazała kolejną darowiznę rzeczową szpitalom walczącym z pandemią COVID-19. Produkty o wartości 120 000 zł trafiły do szpitali w Warszawie, Wołominie, Poznaniu i Kędzierzynie-Koźlu. Łącznie na cel wsparcia pracowników służby zdrowia firma Henkel przekazała już produkty o wartości prawie pół miliona złotych.

Henkel Polska kontynuuje akcję wspierania szpitali w całej Polsce, które w tym trudnym czasie szczególnie potrzebują m.in. środków czystości. Transport produktów marek Persil, E, Clin, Somat, Bref, Silan, Perwoll, Pur z przeznaczeniem na utrzymanie higieny w szpitalach, trafił już do placówek medycznych.

Wśród beneficjentów znalazły się tym razem Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie, Szpital Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie, Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego w Poznaniu oraz Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu.

Sytuacja, z którą mierzy się świat to nasza wspólna odpowiedzialność, więc jeśli możemy jakoś pomóc to po prostu to robimy. W szpitalach wciąż jest duże zapotrzebowanie na środki czystości i higieny osobistej, dlatego sukcesywnie przekazujemy na ich rzecz nasze produkty – podkreśla Dorota Strosznajder, dyrektor komunikacji korporacyjnej i pełnomocnik zarządu ds. odpowiedzialności społecznej Henkel Polska.

Łączna wartość produktów przekazanych dotychczasowo przez firmę Henkel Polska na walkę z pandemią COVID-19 to prawie pół miliona złotych. Wcześniej Henkel przekazał wsparcie rzeczowe Szpitalowi Rejonowemu im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu oraz, we współpracy z gliwickim Caritasem, 15 szpitalom z województwa śląskiego. Firma połączyła także siły z Volvo Truck Polska i przygotowała 1,5 tys. zestawów z kosmetykami dla kierowców, a także przekazała środki do prania Persil ponad 200 placówkom medycznym w ramach akcji #BoschwPogotowiu.