11.05.2020

Wsparcie szpitali w czasie pandemii COVID-19

Kosmetyki o wartości ponad 75 000 zł dla szpitali w Warszawie i Poznaniu

Firma Henkel Polska przekazała kolejną darowiznę rzeczową szpitalom walczącym z pandemią COVID-19. Kosmetyki o wartości ponad 75 000 zł trafiły do Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie oraz Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Łącznie na cel wsparcia pracowników służby zdrowia firma Henkel przekazała już produkty o rynkowej wartości 316 000 zł.

Henkel Polska kontynuuje akcję wspierania szpitali w całej Polsce, które w tym trudnym czasie szczególnie potrzebują środków higieny osobistej. Wśród beneficjentów znalazły się tym razem Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie oraz Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Oba szpitale otrzymały kosmetyki o wartości 38 000 zł każdy.

W tej niezwykle trudnej sytuacji chcemy po prostu pomagać. A ponieważ w szpitalach wciąż jest duże zapotrzebowanie na środki czystości i higieny osobistej, po raz kolejny przekazujemy na ich rzecz nasze produkty. Tym razem są to kosmetyki i cieszymy się, że w ten sposób możemy wesprzeć trudną pracę personelu medycznego i ratowniczego w szpitalach – powiedziała Dorota Strosznajder, dyrektor komunikacji korporacyjnej i pełnomocnik zarządu ds. odpowiedzialności społecznej Henkel Polska.

Wcześniej Henkel przekazał wsparcie rzeczowe w produktach firmy Szpitalowi Rejonowemu im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu oraz, we współpracy z gliwickim Caritasem, 15 szpitalom z województwa śląskiego. Łączna wartość rynkowa produktów przekazanych dotychczasowo przez firmę Henkel Polska na rzecz walki z pandemią to 316 000 zł.

Dorota Strosznajder Dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej oraz Pełnomocnik ds. odpowiedzialności społecznej Henkel Polska +48-22-56-56-665 dorota.strosznajder@henkel.com Pobierz wizytówkę Dodaj do ulubionych