26.04.2024

Silan prezentuje nową, zrównoważoną innowację 

Więcej świeżości, mniej plastiku

Historia marki Silan, płynów zmiękczających do tkanin, które nadają im miękkość i przyjemny zapach, sięga prawie 60 lat. Marka, od tak dawna ciesząca się zaufaniem konsumentów, proponuje rozwiązanie, które nada rutynowemu procesowi prania nowy wymiar. Konsumenci w krajach Europy Środkowej i Wschodniej będą mogli się cieszyć nową porcją niezwykłej świeżości, stosując bardzo zrównoważone rozwiązanie. Od tej pory będą mogli używać tylko połowy tej ilości Silana, jaką stosowali do tej pory. Nowe opakowania będą dostępne w Czechach, Polsce, na Węgrzech, Słowacji, Słowenii, a także w krajach bałtyckich (Estonia, Łotwa, Litwa) i Austrii.

Dzięki nowej, ulepszonej i bardziej skoncentrowanej formule Silana, konsumenci będą mogli cieszyć się wspaniałym zapachem prania, zużywając przy tym za każdym razem znacznie mniej płynu zmiękczającego. W ten sposób nowa, ulepszona gama produktów Silan wspiera planetę bez kompromisów w zakresie jakości. Innowacyjne nowe opakowania Silan są starannie wykonane z myślą o środowisku – przy ich produkcji zużywa się o 70% mniej plastiku. Dodatkowo ich elastyczne opakowania z monomateriałowego polietylenu (PE) są łatwiejsze w transporcie, dobrze wpasowują się w koszyk na zakupy, zajmują mniej miejsca po opróżnieniu i można poddać je recyklingowi, dzięki czemu, w dłuższej perspektywie, są jeszcze bardziej zrównoważone. 

„Proste w użyciu, nowe zrównoważone opakowania Silan przyczyniają się do realizacji celu Henkla w zakresie zrównoważonego rozwoju opakowań. Do 2025 r. firma planuje osiągnąć w produkcji opakowań 100% recyklingu lub ponownego użycia i 50% redukcji pierwotnych tworzyw sztucznych opartych na paliwach kopalnych” – powiedział Abdullah Mahmood Khan, szef działu Global Packaging Fabric Enhancers. 

"Cieszymy się, że możemy zaoferować konsumentom bardziej zrównoważoną opcję bez kompromisów w zakresie jakości i wygody" – powiedziała Corinna Bender, Global Marketing Head of Fabric Finishers. "Dzięki nowej, ulepszonej gamie płynów zmiękczających Silan dbanie o nasze ubrania stało się łagodniejsze dla środowiska. To sposób, w jaki Henkel pomaga naszym klientom przyczyniać się do ochrony naszej planety, kiedy robią pranie". Nowe opakowania przeznaczone do recyklingu to znaczący krok w kierunku bardziej świadomej ekologicznie przyszłości".

W ten sposób konsumenci mogą dołączyć do proekologicznych działań marki – piorąc z użyciem Silana o wyjątkowej świeżości i zużywając przy tym o 70% mniej plastiku. Silan w innowacyjnych nowych opakowaniach będzie dostępny na półkach sklepowych w wielu krajach Europy Środkowo-Wschodniej (CEE) od pierwszego kwartału 2024 r., w tym w Czechach, Polsce, na Węgrzech, Słowacji, Słowenii, w krajach bałtyckich (Estonia, Łotwa, Litwa), a następnie w Austrii. Produkcja nowego asortymentu Silan odbywa się w jednym z głównych zakładów produkcyjnych w Europie Wschodniej, co pomaga zapewnić wydajną i zrównoważoną dystrybucję w całym regionie.