31.05.2023

Świat Młodych Badaczy na pikniku z okazji Dnia Dziecka w Ogródku Jordanowskim

Henkel zaprasza dzieci na eksperymenty Świata Młodych Badaczy podczas Dni Raciborza

Najmłodsi mieszkańcy Raciborza i okolic mają niepowtarzalną okazję, aby 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka wziąć udział w warsztatach edukacyjnych Świata Młodych Badaczy i pod okiem doświadczonego edukatora wcielić się w rolę naukowca. Dzieci będą same mogły przeprowadzić doświadczenia, np. zrobić wulkan z cytryny, czy zobaczyć jak pod wpływem różnych substancji zmienia się kolor papierka lakmusowego. Podczas Dni Raciborza na stoisku Henkla zlokalizowanym w Ogródku Jordanowskim dzieci znajdą także szereg innych atrakcji. Zapraszamy w godz. 16.00-19.00!

Liczne atrakcje na stoisku firmy Henkel

Warsztaty poprowadzi edukator z firmy LeoLAB, która jest partnerem projektu Henkla. W zajęciach może wziąć udział każde dziecko, nie ma ograniczeń wiekowych. Firma przygotowała dla uczestników również liczne zabawy. Zajęcia będą odbywać się w Ogródku Jordanowskim w wyznaczonej strefie na stoisku firmy Henkel w godzinach 16.00-19.00.

Wyjątkowa popularność warsztatów Świata Młodych Badaczy w szkołach

Dotychczas zajęcia w ramach programu Świata Młodych Badaczy były prowadzone tylko w formie warsztatów w szkołach, w klasach 2-4. Zajęcia cieszą się popularnością i z roku na rok przybywa chętnych szkół i uczniów. W samym tylko 2022 roku wzięło w nich udział ponad 1 000 dzieci.

Świat Młodych Badaczy wspiera rozwój ważnych umiejętności u dzieci

- Nasze warsztaty Świata Młodych Badaczy wprowadzają najmłodszych w tajniki fizyki, chemii i biologii. Pobudzają kreatywność dzieci, uczą je zbierania informacji i interpretacji danych, a także pomagają poznawać otaczający świat. Z okazji Dnia Dziecka wychodzimy z naszym projektem edukacyjnym do wszystkich chętnych dzieci. To okazja, aby pokazać im fascynujący świat nauk ścisłych. Zapraszamy na stoisko Henkla wszystkich, którzy zechcą z nami go poznaćpodkreśla Wojciech Fabiańczyk, dyrektor fabryki Henkla w Raciborzu.

Świat Młodych Badaczy wspiera lokalne społeczności

Świat Młodych Badaczy powstał z inicjatywy firmy Henkel i ma na celu rozbudzanie w uczniach zainteresowania naukami przyrodniczymi. Warsztatowe zajęcia odbywają się od 2016 roku w wybranych szkołach podstawowych, znajdujących się w pobliżu zakładów produkcyjnych firmy Henkel na terenie Polski.

W ramach tegorocznej edycji programu zajęcia odbyły się już w szkołach w rejonie Dzierżoniowa i Stąporkowa, gdzie znajdują się fabryki Henkla. Uczestniczyło w nich ponad 820 dzieci. Na przełomie maja i czerwca program gości również w warszawskich szkołach i okolicznych miejscowości, a udział w nim bierze ponad 400 uczniów. Zajęcia w szkołach w Raciborzu przewidziano w tej edycji na jesień br.

Informacje prasowe (189,16 KB)
Dorota Strosznajder Dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej oraz Pełnomocnik ds. odpowiedzialności społecznej Henkel Polska +48-22-56-56-665 dorota.strosznajder@henkel.com Pobierz wizytówkę Dodaj do ulubionych