03.11.2022

Kolejna innowacja flagowej marki Henkla

Pranie nowej generacji: Persil wprowadza pierwszy proszek do prania w formie tabletek

Od sierpnia w kanałach e-commerce można już kupić Persil Eco Power Bars firmy Henkel – skoncentrowany środek do prania tkanin, który osiąga niezwykłą skuteczność prania w niskich temperaturach i dostępny jest w ekologicznym, kompaktowym opakowaniu. To produkt, który spełnia wysokie wymagania w zakresie zrównoważonego rozwoju, będącego częścią strategii biznesowej Henkla.

Persil Eco Power Bars oferują konsumentowi sprawdzoną jakość detergentów Persil w bardziej ekologicznym i kompaktowym opakowaniu. Środek ma postać małej, kompaktowej tabletki do prania w folii ochronnej, dzięki czemu jest łatwy w dozowaniu, a samo opakowanie jest wygodne i ekonomiczne w transporcie. Folia ochronna tabletek do prania zabezpiecza je przed wilgocią i jest w 100% rozpuszczalna w wodzie oraz w pełni biodegradowalna, dzięki czemu nie trzeba jej usuwać przed włożeniem do pralki.

- Innowacja Persil Eco Power Bars to pierwsze na rynku tabletki do prania – proszek zamknięty w formie kapsułki! Od kilku lat obserwujemy wzrost segmentu kapsułek piorących, których stosowanie wpisuje się w trend komfortu i wygody. Te aspekty są i będą ważne dla naszych obecnych i przyszłych konsumentów. Tabletki do prania Persil Eco Power Bars odpowiadają także na potrzeby tych odbiorców, którzy preferują proszek do prania – jednak w zupełnie nowej odsłonie – podkreśla Magdalena Kostrzewa, Category Head Manager Laundry, Henkel Polska.

Skuteczność prania w niskich temperaturach

Tabletki do prania Persil zapewniają czystość ubrań i dają pełną skuteczność prania w niskich temperaturach, nawet już w 20*C. Obniżenie temperatury ma tu duże znaczenie. Zgodnie z wyliczeniami Henkla, gdyby wszyscy konsumenci raz w tygodniu zrobili pranie w temperaturze 30°C zamiast 40°C pozwoliłoby to zaoszczędzić w tym czasie 3,9 biliona kWh energii (lub 2,2 mln ton CO2). Persil codziennie zachęca więc miliony konsumentów do bardziej ekologicznego podejścia w kwestii prania. W celu zwiększenia świadomości ekologicznej konsumentów marka opracowała nowe logo prania na zimno, które jest drukowane na wszystkich opakowaniach od 2017 roku.

Innowacje na rzecz zrównoważonego rozwoju

Globalny dział rozwoju Henkla nieustannie wprowadza innowacje – są to albo modyfikacje istniejących formuł, albo nowości. Jednym z takich przykładów jest właśnie Persil Eco Power Bars. Produkt zawiera 97% mniej plastiku*, a opakowanie kartonowe nadaje się do recyklingu.


*w porównaniu do żelu Persil w butelce

Informacje prasowe (196,79 KB)
Dorota Strosznajder Dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej oraz Pełnomocnik ds. odpowiedzialności społecznej Henkel Polska +48-22-56-56-665 dorota.strosznajder@henkel.com Pobierz wizytówkę Dodaj do ulubionych