12.09.2022

Superinnowacja w koloryzacji włosów

Pierwsza pryzmatyczna, holograficzna farba do włosów reagująca na temperaturę od Schwarzkopf Professional i THEUNSEEN

COLOUR ALCHEMY, to nowa rewolucyjna seria pięciu farb do włosów, powstała we współpracy należącej do Henkla marki Schwarzkopf Professional i firmy THEUNSEEN Beauty. Twórcom udało się wykreować paletę pierwszych na świecie pryzmatycznych, holograficznych farb, które w reakcji na temperaturę, mienią się barwami natury.

Działanie farb koloryzujących

Stworzone przez Schwarzkopf Professional i THEUNSEEN produkty do koloryzacji, inspirowane jasnymi, opalizującymi kolorami, występującymi w naturze, ujawniają swoje prawdziwe oblicze pod działaniem światła i temperatury. Do tej pory tego typu efekty w koloryzacji włosów nie były spotykane. Specjalistyczna formuła kryształu odtwarza wizualny efekt "koloru strukturalnego", naturalnego zjawiska kolorystycznego występującego tylko w przyrodzie, np. na piórach pawia czy skorupie chrząszcza skarabeusza. Formuła kryształów idealnie odwzorowuje wizualny efekt pryzmatu, a każdy z pięciu odcieni palety, rozprasza światło jak w kalejdoskop.

Wraz z zespołem THEUNSEEN opracowaliśmy formułę, która zaskoczyła nas samych. Głębię i holograficzny efekt udało się uzyskać dzięki wykorzystaniu substancji organicznych przylegających do powierzchni włosów jak mikropryzmaty, które tworzą wielowymiarowy efekt. Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że w wyniku połączenia naszej wiedzy z wieloletnim doświadczeniem Schwarzkopf Professional udało się stworzyć tak ciekawą paletę kolorów z zaskakującym efektem, który konsumenci mogą uzyskać w zaciszu własnego domu” – komentuje Magdalena Wieczorek, Marketing Manager Schwarzkopf Professional z Henkel Polska.

Koloryzacja inspirowana naturą

Najnowsza kolekcja farb koloryzujących jest inspirowana naturalną paletą i składa się z pięciu odcieni: Scarab, Peacock, Borealis, Andrite i Phoenix. Dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu, które zostało zaimplementowane do tej linii, klienci mogą wybrać kolor farby wraz z paletą odcieni, które ukazują się pod wpływem temperatury. Produkty z serii COLOUR ALCHEMY sprawiają, że nawet na najciemniejszych odcieniach kolorów bazowych, widoczny jest niepowtarzalny, czasowy efekt kolorystyczny, a refleksy inspirowane odcieniami natury pojawiają się i znikają. Bazowa barwa włosa zmienia się między innymi pod wpływem naturalnego ciepła głowy, światła słonecznego, a także podczas robienia zdjęć z lampą błyskową z telefonu komórkowego lub aparatu oraz w trakcie stylizacji włosów. Efekt holograficzny ukazuje się szczególnie podczas przemieszczania się między strefami światła i cienia, ciepłymi i zimnymi pomieszczeniami a także pod wpływem powiewów powietrza.

Farby koloryzujące Schwarzkopf Professional z serii COLOUR ALCHEMY mają formę kolorowego żelu, który bez problemu można nakładać przy pomocy pędzelka, gąbki lub nawet samej ręki. Stosuje się go bezpośrednio na suche i czyste włosy, a efekt będzie widoczny już przy pierwszej stylizacji włosów. Przełomowa formuła wykorzystuje termochromową technologię, dzięki czemu, kolor ulega zmianie przy temperaturze między 28°C a 32°C.

Informacje prasowe (194,88 KB)
Dorota Strosznajder Dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej oraz Pełnomocnik ds. odpowiedzialności społecznej Henkel Polska +48-22-56-56-665 dorota.strosznajder@henkel.com Pobierz wizytówkę Dodaj do ulubionych

Więcej informacji