19.10.2021

Akcja „Przekaż dzieciom czystą Ziemię” – środki na eliminację plastiku z Morza Bałtyckiego

Henkel łączy siły z Fundacją MARE na rzecz środowiska

Dział Laundry & Home Care Henkel Polska łączy siły z Fundacją MARE, zachęcając konsumentów do odpowiedzialnych zakupów z myślą o środowisku. Wspólna akcja społeczna „Przekaż dzieciom czystą Ziemię” ma na celu wsparcie procesu oczyszczania wód Bałtyku z plastikowych odpadów.

We wrześniu i październiku konsumenci, kupując produkty marki Pro Nature a także wybrane środki marek Persil, Silan, E, Perwoll, Bref, Clin, K2r Colour Catcher, Somat, Pur, wspierają program oczyszczania Bałtyku, realizowany wspólnie z Fundacją MARE. Część dochodu ze sprzedaży produktów zostanie przekazana na zakup specjalnego kosza PortBin, który umożliwia usuwanie śmieci bezpośrednio z wody. Kosz zostanie zamontowany w porcie w Pucku.

Zainstalowanie jednego kosza na polskim wybrzeżu to niemal 1,5 tony odpadów mniej w Bałtyku każdego roku. Kosze mają wysoką skuteczność oczyszczania wody z odpadów takich jak butelki, puszki i wszelkiego rodzaju plastikowe opakowania.

- Nasza planeta tonie w śmieciach! Dlatego jako firma odpowiedzialna społecznie wciąż tworzymy nowe inicjatywy na rzecz ochrony środowiska i eliminacji odpadów plastikowych. Stąd nasze zaangażowanie we współpracę z Fundacją MARE, która chroni i oczyszcza Morze Bałtyckie. Jeszcze do końca października konsumenci, kupując wybrane produkty z gamy środków piorących i czystości Henkla, angażują się we wspólną akcję „Przekaż dzieciom czystą Ziemię” i, tym samym, mają realny wpływ na zmianę - podkreśla Agnieszka Szatkowska, Junior Trade Marketing Manager, Laundry & Home Care Henkel Polska.

- Kosz zainstalowany dzięki wsparciu firmy Henkel to już piąty kosz zainstalowany przez MARE. Instalacja morskich koszy to projekt, który Fundacja MARE zamierza sukcesywnie rozwijać. Wierzymy, że taki kosz powinien znaleźć się w każdej marinie i w każdym porcie na naszym wybrzeżu, gdyż jest to efektywne rozwiązanie, które w mierzalny sposób poprawia stan ekosystemu Bałtyku. Cieszymy się, że dzięki zaangażowaniu oraz wsparciu finansowemu biznesu możemy mieć coraz większy i mierzalny wpływ na czystość Bałtyku – mówi Olga Sarna, Prezes Zarządu Fundacji MARE.

Fundacja MARE działa na rzecz ochrony ekosystemów morskich od 2016 roku. Każdego dnia prowadzi działania, które zwiększają wrażliwość i świadomość ekologiczną Polaków, promując przy tym życie w zgodzie z morzami i oceanami, bez narażania ich na negatywne skutki działalności człowieka. Fundacja MARE szczególny nacisk kładzie na ochronę ekosystemu naszego rodzimego Morza Bałtyckiego. Więcej o działaniach MARE można dowiedzieć się na stronie fundacjamare.pl.

Pełna informacja o akcji dostępna jest na stronie: askteamclean.com/pl/pl/csr-pro-nature.html.