21.05.2024

Henkel Polska po raz czwarty na liście wiodących pracodawców pod względem zarządzania różnorodnością i budowania włączającego miejsca pracy

Z okazji Miesiąca Różnorodności Forum Odpowiedzialnego Biznesu opublikowało wyniki badania pracodawców Diversity IN Check. Henkel Polska ponownie został zaliczony do grona najbardziej zaawansowanych firm w zakresie zarządzania różnorodnością i budowania włączającej kultury organizacyjnej. 

Diversity IN Check to narzędzie umożliwiające diagnozę stopnia dojrzałości pracodawców w zakresie zarządzania różnorodnością i budowania inkluzywnych, włączających organizacji. Za przeprowadzenie badania odpowiada organizacja ekspercka Forum Odpowiedzialnego Biznesu, która jest koordynatorem Karty Różnorodności w Polsce oraz inicjatorem i partnerem przedsięwzięć kluczowych dla ESG i DEI w Polsce. Efektem badania, zorganizowanego już po raz czwarty, jest lista pracodawców - liderów zarządzania różnorodnością i inkluzywnością w Polsce. W tym roku znalazły się na niej 54 organizacje.

- Cieszymy się, że już czwarty raz Henkel Polska jest w gronie wyróżnionych firm. To dla nas bardzo ważne, ponieważ od lat prowadzimy działania, mające na celu promocję idei różnorodności w naszej firmie.– mówi Kamila Winiarczyk, Talent Acquisition & Development Manager w Henkel Polska. – Chcemy, aby Henkel był miejscem pracy, w którym każdy może być sobą i czuć się częścią naszej organizacji. Chcemy wspierać naszych pracowników w osiąganiu zarówno zawodowych jak i prywatnych celów. – dodaje Kamila Winiarczyk.

Henkel Polska jest  sygnatariuszem Karty Różnorodności – międzynarodowej inicjatywy realizowanej w krajach Unii Europejskiej, a koordynowanej w Polsce przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Podpisując Kartę w 2013 roku firma zobowiązała się do podejmowania działań na rzecz tworzenia i promocji kultury różnorodności w ramach własnej organizacji i poza nią.

Informacje prasowe (46,94 KB)
Dorota Strosznajder Dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej oraz Pełnomocnik ds. odpowiedzialności społecznej Henkel Polska +48-22-56-56-665 dorota.strosznajder@henkel.com Pobierz wizytówkę Dodaj do ulubionych