10.02.2023  Düsseldorf / Niemcy

Pilna pomoc dla obszarów dotkniętych trzęsieniem ziemi w Turcji i Syrii

Henkel przekazuje 1 mln euro na pomoc w walce ze skutkami trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii

Po katastrofie, jaką było trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii potrzebna jest pilna pomoc. Dlatego Henkel zdecydował się przekazać na ten cel pakiet doraźnej pomocy w wysokości 1 mln euro. Obejmuje on bardzo potrzebne darowizny rzeczowe, darowizny produktowe oraz pomoc finansową, które trafią do działających na arenie międzynarodowej organizacji pomocowych.

Henkel z wielką uwagą śledzi informacje o katastrofie spowodowanej trzęsieniem ziemi w Turcji i Syrii, które pochłonęło życie tysięcy ludzi. Pomoc jest pilnie potrzebna. Dlatego firma we współpracy z Fundacją Fritz Henkel Stiftung podjęła decyzję o zorganizowaniu doraźnej pomocy w wysokości 1 mln euro. Obejmuje ona pilnie potrzebne dary rzeczowe, darowizny produktów oraz pomoc finansową, a wszystko to trafi do działających na arenie międzynarodowej organizacji pomocowych, takich jak Aktion Deutschland Hilft, I.S.A.R International Search and Rescue oraz Międzynarodowy Czerwony Krzyż. We wtorek, 7 lutego, firma ogłosiła już przekazanie pierwszego pakietu pomocowego w wysokości 100 000 euro, który teraz został zwiększony o kolejne 900 000 euro ze względu na skalę katastrofy.

"Jesteśmy głęboko wstrząśnięci straszną katastrofą w Turcji i Syrii. Nasze myśli są z tysiącami ofiar, ich rodzinami i przyjaciółmi. Obecnie ważne jest, abyśmy jako społeczność międzynarodowa udzielili niebiurokratycznej pomocy, aby siły ratunkowe na miejscu mogły zostać wyposażone w niezbędne środki" – powiedział Carsten Knobel, prezes globalnego zarządu Henkla.

Ponadto w niektórych krajach planowane są charytatywne zbiórki wśród pracowników.

Dorota Strosznajder Dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej oraz Pełnomocnik ds. odpowiedzialności społecznej Henkel Polska +48-22-56-56-665 dorota.strosznajder@henkel.com Pobierz wizytówkę Dodaj do ulubionych