23.01.2023  Düsseldorf / Niemcy

Henkel mianuje nowego członka zarządu odpowiedzialnego za Adhesive Technologies

Mark Dorn obejmie stanowisko Executive Vice President Adhesive Technologies

Z dniem 1 lutego 2023 r. Mark Dorn, obecnie Senior Vice President odpowiedzialny w firmie Henkel za biznes Adhesive Technologies w regionie Azji i Pacyfiku, obejmie stanowisko Executive Vice President i zostanie członkiem globalnego zarządu firmy z odpowiedzialnością za cały sektor biznesowy Adhesive Technologies. Zastąpi na tej pozycji Jana-Dirka Aurisa, który opuści firmę z końcem stycznia 2023 roku po 35 latach pracy.  

"Cieszymy się, że Mark Dorn będzie kierował sektorem Adhesive Technologies. Ma on wieloletnie, szerokie doświadczenie w międzynarodowej branży przemysłowej i bardzo dobrze zna specyfikę Adhesive Technologies, nasze oddziały i klientów. Jednocześnie wniesie rozległe doświadczenie z pracy w innych wiodących firmach branży chemicznej. W przebiegu kariery z sukcesem zarządzał różnymi obszarami działalności operacyjnej w Niemczech i za granicą oraz zajmował stanowiska kierownicze w takich działach jak marketing czy pion strategiczny. To doskonały fundament, by skutecznie pokierować sektorem  Adhesive Technologies, przenosząc go w rozwoju na wyższy poziom. Życzymy Markowi wszystkiego najlepszego i sukcesów na nowym stanowisku” - powiedziała dr Simone Bagel-Trah, przewodnicząca Rady Nadzorczej i Komitetu Akcjonariuszy Henkla.

"Nominacja Marka Dorna zapewni płynne przekazanie sterów zarządzania w sektorze Adhesives Technologies pomimo pełnego wyzwań otoczenia biznesowego. Cieszę się na współpracę z Markiem Dornem i jestem przekonany, że wraz z globalnym zespołem zarządzającym Adhesive Technologies wykorzysta wiodącą pozycję rynkową działu na świecie, aby zapewnić mu dalszy wzrost i rentowność w nadchodzących latach" - dodał Carsten Knobel, prezes zarządu Henkla.

Mark Dorn rozpoczął swoją karierę zawodową w 1992 roku w firmie Henkel. Następnie pracował w firmie Cognis, która została wydzielona ze struktur Henkla pod koniec 1999, gdzie kolejno piastował stanowiska kierownicze w działach sprzedaży, łańcucha dostaw, marketingu i zarządzania strategią. W 2010 dołączył do firmy BASF, obejmując w Hongkongu kierownictwo strategicznej jednostki biznesowej Formulation Additives, a następnie stanowisko Senior Vice President ds. wewnętrznego konsultingu w zakresie zarządzania w centrali grupy w Ludwigshafen. Do Henkla powrócił w 2019 roku i od tego czasu był odpowiedzialny za cały biznes Adhesive Technologies w regionie Azji i Pacyfiku oraz globalnie za obszar biznesowy Craftsmen, Construction and Professional (kleje budowlane i dla profesjonalistów). Równolegle sprawował rolę Prezydenta Henkla w regionie Azji i Pacyfiku

Mark Dorn posiada wykształcenie kierunkowe związane z zarządzaniem w sektorze przemysłowym i uzyskał tytuł MBA w IESE Business School w Barcelonie. Urodził się 31 stycznia 1973 roku, jest żonaty i ma jedno dziecko.

Informacje prasowe (188,23 KB)
Dorota Strosznajder Dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej oraz Pełnomocnik ds. odpowiedzialności społecznej Henkel Polska +48-22-56-56-665 dorota.strosznajder@henkel.com Pobierz wizytówkę Dodaj do ulubionych