11.11.2022  Düsseldorf / Niemcy

Jan-Dirk Auris kończy wieloletnią pracę dla firmy Henkel

Zmiana w składzie globalnego zarządu Henkla

11 listopada Henkel poinformował, że Jan-Dirk Auris, członek globalnego zarządu odpowiedzialny za sektor biznesowy Adhesive Technologies, w efekcie wspólnej decyzji o rezygnacji z przedłużenia kontraktu, z końcem stycznia 2023 zakończy swoją wieloletnią i pełną sukcesów pracę dla firmy. Jan-Dirk Auris będzie wspierał przekazanie odpowiedzialności swojemu następcy.

Na przestrzeni ponad trzydziestu lat pracy w Henklu, Jan-Dirk Auris był oddany firmie i odnotowywał wiele sukcesów. Pod jego kierownictwem, w ciągu ostatniej dekady sektor biznesowy Adhesive Technologies rozwijał się bardzo pomyślnie. Dzięki temu dziś Hankel jest niekwestionowanym światowym liderem w swojej branży. Praca jaką Jan-Dirk Auris włożył w rozwój tego działu i firmy sprawiła, że to odpowiedni moment, by stwierdzić, że wspólnie udało się nam odnieść sukces.  Jesteśmy bardzo wdzięczni Janowi-Dirkowi Aurisowi za jego zaangażowanie i pełną osiągnięć pracę dla naszej firmy. Życzymy mu wszystkiego najlepszego w przyszłości – powiedziała dr Simone Bagel-Trah, przewodnicząca Rady Nadzorczej i Komitetu Akcjonariuszy Henkla.

Jan-Dirk Auris jest przykładem człowieka, który zbudował wyjątkową karierę w Henklu. 35 lat w firmie, z czego połowa w roli członka globalnego zarządu – to naprawdę ogromny sukces. Jego pasja do biznesu, szczegółowa znajomość rynków i klientów, umiejętność rozwijania zespołów i liderów, zawsze stanowiły wielką wartość dla Henkla – dodał Carsten Knobel, prezes zarządu Henkla.

Jan-Dirk Auris ma 54 lata, w Henklu pracuje od blisko 35 lat, a od 2011 r. jest członkiem globalnego zarządu firmy odpowiedzialnym za sektor Adhesive Technologies. Ze sprzedażą przekraczającą 10 mld euro sektor ten jest światowym liderem w dziedzinie klejów, uszczelniaczy i technologii zabezpieczania powierzchni. Swoją karierę w Henklu rozpoczął w 1987 r., odbywając praktyki w zakresie zarządzania w przemyśle. W przebiegu swojej kariery zawodowej pełnił stanowiska menadżera ds. kluczowych klientów i szefa sprzedaży na rynku niemieckim, a następnie zdobywał coraz większe międzynarodowe doświadczenie na rynkach Ameryki Północnej i Azji. Członkiem globalnego zarządu Henkla został z początkiem 2011.