02.11.2022

Pierwsza certyfikowana maska do włosów 4w1 od Nature Box firmy Henkel

Nature Box z nowym wegańskim produktem do pielęgnacji włosów

Od listopada na polskim rynku można kupić pierwszą wegańską maskę do włosów 4w1 marki Nature Box firmy Henkel. Najnowszy produkt do pielęgnacji włosów sprzedawany jest w dwóch wariantach o bogatej formule, w opakowaniach wytworzonych w 100% z tzw. social plastiku. Maski dostępne są w drogeriach sieci Hebe.

Nature Box to ekologiczna marka naturalnych kosmetyków do pielęgnacji włosów i ciała, które posiadają certyfikat Ecocert Cosmos Natural. W ramach poszerzania palety wegańskich  produktów, cieszących się coraz większą popularnością wśród konsumentów, od listopada br. dostępne są już pierwsze na polskim rynku, certyfikowane maski do włosów 4w1.

Bogata formuła

Produkty z tej serii mają w swoim składzie w 100% tłoczone na zimno oleje z orzechów i owoców, które, dzięki zachowaniu naturalnych właściwości, pielęgnują włosy i skórę. Maski są obecnie dostępne w dwóch wariantach: Awokado i Argan.

Nature Box 4w1 Hair Butter to formuła wolna od składników pochodzenia zwierzęcego, która dodatkowo została wzbogacona o „superfoody” dla włosów, czyli olej arganowy, tłoczony na zimno olej z awokado oraz masło shea. Dodatkowo formuły dopasowane są do konkretnych potrzeb włosów, a maski można stosować na cztery różne sposoby – mówi Eliza Bogucka, Brand Manager z Henkel Polska.

Formuła 4w1 – różnorodność zastosowań

Formuła 4w1 umożliwia stosowanie maski do włosów na cztery różne sposoby. Pierwszym z nich jest nałożenie produktu przed myciem włosów na mokre lub suche włosy na 2-3 minuty. Kolejnym wariantem jest zastosowanie maski jako odżywki, którą wystarczy nałożyć na włosy, a następnie spłukać. Ewentualnie, aby jeszcze wzmocnić jej działanie można pozostawić ją na trzy minuty na włosach i potem spłukać. Czwartym zastosowaniem produktu Nature Box 4w1 Hair Butter jest naniesienie jej jedynie na końcówki umytych, osuszonych ręcznikiem włosów i pozostawienie bez spłukiwania.

Dla dobra natury

Maski do włosów Nature Box stworzone zostały w 99% ze składników pochodzenia naturalnego. Pozyskane półprodukty pochodzą od lokalnych rolników należących do Solidaridad. Dzięki współpracy Henkla z tą organizacją i wspieraniu lokalnych gospodarstw dbamy o to, żeby zrównoważony był cały proces produkcji, a więc także pozyskiwanie surowców. Składniki pochodzące ze zrównoważonych upraw, to przede wszystkim wysoka jakość produktu, który oferujemy konsumentom – komentuje Eliza Bogucka, Brand Manager z Henkel Polska.

Marka Nature Box idealnie wpisuje się w realizację celów, których osiągnięcie Henkel założył sobie do 2025 roku. Opakowania maski do włosów 4w1 Hair Butter zostały stworzone w 100% z tzw. social plastiku i mogą zostać poddane zarówno recyklingowi jak i upcyklingowi. Maski do włosów zostały umieszczone w bezbarwnych słoiczkach, które po wykorzystaniu produktu można umyć w zmywarce i ponownie użyć w różnych celach. Nature Box aktywnie angażuje się także w liczne inicjatywy zmierzające do stopniowego usuwania ze środowiska plastikowych odpadów. Firma Henkel, jako jej właściciel, współpracuje w tym celu z przedsiębiorstwem społecznym Plastic Bank, które organizuje zbiórki odpadów zanim trafią one do wód, zwłaszcza w miejscach, gdzie nie ma infrastruktury niezbędnej do ich utylizacji, takich jak Haiti, Filipiny, Indonezja czy Egipt.

Informacje prasowe (196,29 KB)
Dorota Strosznajder Dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej oraz Pełnomocnik ds. odpowiedzialności społecznej Henkel Polska +48-22-56-56-665 dorota.strosznajder@henkel.com Pobierz wizytówkę Dodaj do ulubionych