03.10.2022

Zmiana na stanowisku dyrektora fabryki w Raciborzu

Wojciech Fabiańczyk nowym dyrektorem raciborskiej fabryki Henkla

W maju 2022 roku stanowisko dyrektora fabryki Henkla w Raciborzu objął Wojciech Fabiańczyk. W ramach swoich obowiązków zarządza działalnością jednego z największych w regionie europejskim zakładów produkcji detergentów Henkla. Zakład w Raciborzu produkuje proszki i żele do prania oraz płyny zmiękczające do tkanin na potrzeby polskiego rynku oraz kilkunastu innych krajów w regionie CEE. Przez ostatnie lata fabryka była systematycznie modernizowana, przeprowadzono w niej wiele inwestycji i zwiększono efektywność finansową działań produkcyjnych.

- Mam poczucie dużej odpowiedzialności, obejmując to stanowisko, i dużą motywację do działania. Do moich kluczowych zadań należeć będzie zapewnienie jak najwyższej produktywności i rentowności zakładu. Ważny cel, który chciałbym zrealizować, to przyciągnięcie do nas młodych ludzi, którzy zechcą tutaj pracować. Dlatego będę dokładać starań, aby nasi pracownicy czuli, że pracują w miejscu na miarę XXI wieku, które jest dobrze i nowocześnie zarządzane. Chciałbym także im pomóc w realizacji celów zarówno zawodowych, jak i osobistych, bo tylko wtedy można mieć satysfakcję z pracy i odnosić w niej sukcesy. Mój sukces w dużej mierze definiuje się przez sukces mojego zespołu – mówi Wojciech Fabiańczyk.

Wojciech Fabiańczyk piastuje stanowisko dyrektora fabryki w Raciborzu od połowy maja 2022 roku, a od sierpnia br. jest także członkiem zarządu Henkel Polska Operations. Przed rozpoczęciem pracy w Henklu swoją karierę budował przez ponad 16 lat w polskim oddziale koncernu Procter & Gamble.  

Nowy dyrektor fabryki Henkla w Raciborzu ma 41 lat. Ukończył studia magisterskie na Politechnice Śląskiej i posiada dyplom z obszaru biomedycyny i inżynierii medycznej. W wolnym czasie chętnie organizuje rodzinne aktywności na świeżym powietrzu, takie jak spacery, wyprawy górskie czy wycieczki rowerowe. Wojciech ma dwóch synów. Młodszego zaraził swoją pasją do piłki nożnej, a starszego zamiłowaniem do hokeja i towarzyszy im w rozwijaniu ich zainteresowań.