19.04.2022  Düsseldorf / Niemcy

Wojna w Ukrainie

Henkel wycofuje się z działań biznesowych w Rosji

W związku z wojną w Ukrainie i aktualnym rozwojem sytuacji firma Henkel podjęła decyzję o wycofaniu się z prowadzenia działalności biznesowej w Rosji. Obecnie przygotowywany jest proces wdrożenia tej decyzji. Henkel będzie ściśle współpracował ze swoimi zespołami w Rosji, aby zapewnić jego sprawną realizację. W tym czasie 2 500 pracowników naszej firmy w Rosji będzie kontynuować pracę i otrzymywać wynagrodzenie. Wpływ tej decyzji na wynik finansowy firmy jest w tej chwili trudny do oszacowania.

"Henkel potępia rosyjską wojnę przeciwko Ukrainie i przemoc wobec niewinnych cywilów. Naszym priorytetem pozostaje zrobienie wszystkiego, co możliwe, aby wesprzeć naszych kolegów na Ukrainie" – powiedział Carsten Knobel, Prezes Zarządu Henkla. "Wspieramy naszych pracowników oraz mieszkańców Ukrainy i krajów sąsiednich, przekazując darowizny finansowe, żywnościowe i produktowe. Wielu pracowników Henkla angażuje się w udzielanie rzeczowej pomocy na granicach lub oferując osobom z Ukrainy zakwaterowanie."

Informacje prasowe (193,03 KB)
Dorota Strosznajder Dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej oraz Pełnomocnik ds. odpowiedzialności społecznej Henkel Polska +48-22-56-56-665 dorota.strosznajder@henkel.com Pobierz wizytówkę Dodaj do ulubionych