10.11.2021

Kolejna linia produkcyjna płynnych środków piorących w fabryce w Raciborzu

Henkel ukończył inwestycję wartą blisko cztery miliony euro

Zakończył się ostatni etap kolejnej inwestycji firmy Henkel Polska w zakładzie produkcji detergentów i środków piorących w Raciborzu. Dzięki zainstalowaniu kolejnej linii produkcyjnej w raciborskim zakładzie rozpoczęto wytwarzanie zupełnie nowego asortymentu: płynów do płukania tkanin marek Silan i E oraz płynu do prania specjalistycznego Perwoll. To już druga inwestycja firmy w fabrykę w Raciborzu w ciągu ostatnich trzech lat, a wartość tego przedsięwzięcia wyniosła blisko cztery miliony euro.

Asortyment produktów wytwarzanych na nowej linii przeznaczony jest do sprzedaży na rynkach Polski, Ukrainy i krajów bałtyckich. Oznacza to duże korzyści środowiskowe, gdyż produkcja środków piorących w miejscu położonym bliżej rynków docelowych pozwala redukować obciążenie dla środowiska, jakie generują przewozy logistyczne o kilkaset tysięcy km rocznie, co przekłada się na eliminację ok. 560 ton CO2.

Ukończenie nowej inwestycji daje nie tylko większe wykorzystanie potencjału linii produkcyjnych zakładu w Raciborzu, ale także pozwala bardziej zadbać o środowisko naturalne.  Wszystkie linie w fabryce działają, a my cieszymy się, gdyż jest to kolejna inwestycja wpisująca się w strategię zrównoważonego rozwoju Henkla – powiedział Adrian Wycisk, dyrektor fabryki w Raciborzu.

Dzięki nowej inwestycji do dotychczas wytwarzanych w raciborskim zakładzie proszków i żeli do prania dołączyły nowe formaty żeli Persil (luty 2021), płyny do prania specjalistycznego Perwoll (kwiecień 2021) oraz płyny do płukania tkanin E i Silan (sierpień 2021). Uruchomienie nowej linii produkcyjnej pozwoliło zwiększyć produkcję działu płynów o 200%.

Kolejna linia produkcyjna wzmacnia rangę i strategiczne znaczenie raciborskiego zakładu produkcyjnego dla firmy Henkel w Europie. W 2018 roku, dzięki inwestycji ponad 100 mln złotych, w Raciborzu powstały zupełnie nowa, ultranowoczesna i spełniająca wyśrubowane standardy środowiskowe hala produkcyjna z linią produkcji żeli do prania oraz hala magazynowa. Zostały one zrealizowane zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa i spełniają wymagania ekologicznej certyfikacji LEED (Leadership in Energy and Environmental Design). Podobne wymagania spełniają nowoczesne powierzchnie magazynowe, przylegające do hali produkcyjnej.

Informacje prasowe (195,93 KB)
Dorota Strosznajder Dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej oraz Pełnomocnik ds. odpowiedzialności społecznej Henkel Polska +48-22-56-56-665 dorota.strosznajder@henkel.com Pobierz wizytówkę Dodaj do ulubionych