16.10.2020

Prezes Henkel Polska wyróżniona za propracowniczą politykę personalną

Karolina Szmidt z wyróżnieniem w kategorii CEO Roku w konkursie Diamenty Top Industry

Karolina Szmidt, prezes zarządu Henkel Polska i dyrektor HR w Polsce i w regionie North-East Europe, otrzymała wyróżnienie w konkursie Diamenty Top Industry w kategorii CEO Roku. Jury doceniło jej działania na rzecz budowania inkluzywnej kultury organizacyjnej firmy i prowadzenie spójnej propracowniczej polityki personalnej.

Diamenty Top Industry to prestiżowe statuetki mające na celu uhonorowanie tych spółek i przedsiębiorców, którzy w sposób szczególny wyróżnili się na polskiej scenie przemysłowej i osiągnęli sukces w nowej rzeczywistości gospodarczej. W tegorocznej edycji konkursu Karolina Szmidt otrzymała wyróżnienie w kategorii CEO Roku, w której nagradzane są osoby zarządzające, mogące się poszczycić osiągnięciami w zakresie budowania silnej marki i sukcesu przedsiębiorstwa.

Troska o naszych pracowników to jeden z filarów, na których budujemy pozycję firmy Henkel. Dlatego cieszę się, że to właśnie ten aspekt moich działań został doceniony przez jury konkursu. I nie tylko! Doceniają to także sami pracownicy, z których aż 73% w ankiecie pracowniczej, przeprowadzonej latem tego roku, odpowiedziało „TAK” na pytanie „Czy poleciłbyś przyjacielowi pracę w firmie Henkel?”. Jest to mocne pytanie HR-owe, ponieważ bliskiej osobie polecimy tylko to, z czego naprawdę jesteśmy zadowoleni. To ogromny kapitał, który sobie zbudowaliśmy i który procentuje w codziennej działalności firmy. Dlatego wyróżnienie w kategorii CEO Roku w konkursie Diamenty Top Industry, które potwierdza nasze osiągnięcia w budowaniu inkluzywnej kultury korporacyjnej, ogromnie mnie cieszy. Bardzo dziękuję jury – powiedziała Karolina Szmidt.

Karolina Szmidt ma za sobą dwudziestoletnie doświadczenie pracy w międzynarodowych organizacjach, z czego większość na stanowiskach kierowniczych. Jest pierwszą w historii polskiego oddziału Henkla Polką, która stanęła na czele firmy.

W pracy łączy stanowisko Prezes Zarządu ze swoją dotychczasową funkcją dyrektor działu HR. W tej roli odpowiada za rozwijanie i wdrażanie strategii firmy w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi w Polsce, Estonii, na Litwie i Łotwie. W swoich działaniach szczególny nacisk kładzie na spójną propracowniczą politykę personalną. Potwierdza to między innymi fakt, że firma, na czele której stoi, aż pięć razy z rzędu otrzymała Certyfikat HR Najwyższej Jakości.