09.06.2020

Zmiana na szczeblu dyrektorskim

Wiktoria Brauksiepe nową dyrektor finansową w firmie Henkel Polska

Z początkiem maja 2020 r. Wiktoria Brauksiepe objęła stanowisko dyrektor finansowej w firmie Henkel w Polsce i w regionie Europy Północno-Wschodniej. Zastąpiła Janusza Gołębiowskiego, który zajmował je od 1996 r.

Wiktoria Brauksiepe związana jest z firmą Henkel od 11 lat. Przed objęciem funkcji dyrektor finansowej, swoją karierę rozwijała  w centrali firmy w Niemczech na stanowiskach zarówno na poziomie regionalnym, jak i globalnym. Dołączyła do firmy jako Junior Treasury Manager, po czym po trzech latach awansowała na stanowisko Managera Subsidiary Controlling z odpowiedzialnością za spółki zależne w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Kolejnym etapem jej kariery w firmie była funkcja Senior Managera International Business Development w dziale Beauty Care (kosmetyki). Ostatnio piastowała stanowisko Senior Treasury Managera w dziale finansów korporacyjnych, gdzie była odpowiedzialna za zarządzanie ryzykiem finansowym firmy.

Czuję się ogromnie zaszczycona, iż powierzono mi sprawowanie funkcji dyrektor finansowej w polskim oddziale firmy. Polska to nie tylko bardzo ważny region dla Henkla, ale także mój kraj rodzinny. W nowej roli chciałabym przede wszystkim wykorzystać zdobyte przeze mnie międzynarodowe doświadczenie, by wspólnie z moim zespołem realizować w dziale finansowym nową strategię ukierunkowanego wzrostu Henkla, a także kontynuować wzmacnianie współpracy z jednostkami biznesowymi i innymi funkcjami korporacyjnymi – powiedziała Wiktoria Brauksiepe.  

Nowo mianowana dyrektor odpowiada za zarządzanie finansami firmy. Do jej zadań należy między innymi sprawozdawczość finansowa zgodnie z lokalnymi i międzynarodowymi standardami rachunkowości, sprawozdawczość podatkowa, kontroling działalności gospodarczej firmy i wsparcie decyzji biznesowych. Wiktoria Brauksiepe jest odpowiedzialna także za zarządzanie ryzykiem kredytowym.  

Wiktoria Brauksiepe jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej oraz Uniwersytetu w Münster. Jest mężatką i ma dwoje dzieci.