19.05.2020

Wsparcie święta różnorodności w odsłonie online

Henkel Polska partnerem Miesiąca Różnorodności organizowanego przez FOB

W warunkach zmienionej rzeczywistości Forum Odpowiedzialnego Biznesu przeniosło do sieci coroczne święto różnorodności. W tym roku Dzień Różnorodności organizowany jest we współpracy z partnerem, firmą Henkel Polska, w formie Miesiąca Różnorodności online. Przez cały maj chętni mogą uczestniczyć w cyklu wywiadów, eksperckich wystąpień i debat. Wśród poruszanych tematów znajdą wyzwania związane z przyszłością rynku pracy, pełnieniem ról opiekuńczych czy mierzeniem poziomu zaawansowania firmy w zakresie zarządzania różnorodnością.

Coroczne wydarzenie organizowane przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu gromadzi ekspertów i ekspertki zajmujących się zarządzaniem różnorodnością, działających na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem i dyskryminacją. W tym roku Henkel Polska partneruje FOB w organizacji #MiesiącaRóżnorodności, cyklu eksperckich wystąpień i debat online zdefiniowanych przez motyw przewodni wydarzenia, jakim jest Praca przyszłości – jak DZIŚ definiuje jej największe wyzwania?

W Henklu od bardzo dawna polityka różnorodności jest wpisana w strategię biznesową firmy, a rozwiązania typu WLB obowiązywały u nas na długo przedtem, zanim wprowadzono unijną dyrektywę w tej sprawie w 2019 r. Jednak w obliczu pandemii także nasza firma z dnia na dzień stanęła przed ogromnym wyzwaniem, jakim była konieczność błyskawicznego przeorganizowania pracy biura, działu sprzedaży oraz zakładów produkcyjnych. Zadanie było jedno – zapewnić bezpieczeństwo zarówno ludziom jak i biznesowi firmy. Henkel został partnerem tego wyjątkowego Miesiąca Różnorodności, bo od tego, jak podejdziemy do zmiani wyzwań, które przynosi nam DZIŚ, zależy wiele aspektów naszego jutra – mówi Dorota Strosznajder, dyrektorka działu komunikacji korporacyjnej w Polsce i krajach bałtyckich, pełnomocniczka ds. odpowiedzialności społecznej w Henkel Polska.

Wśród ekspertów i ekspertek, którzy dzielą się swoimi analizami oraz przewidywaniami na temat m.in. kompetencji przyszłości, pracy zdalnej, wyzwań i dobrych praktyk związanych z budowaniem otwartego na różnorodność rynku pracy znaleźli się m.in.:

 • Kamil Fejfer
 • Marcel Andino Velez
 • Natalia de Barbaro
 • dr hab. Katarzyna Śledziewska
 • dr hab. Janina Filek
 • prof. dr hab. Tomasz Szlendak
 • Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna i członkini zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz
 • Dorota Strosznajder, dyrektorka działu komunikacji korporacyjnej w Polsce i krajach bałtyckich, pełnomocniczka ds. odpowiedzialności społecznej w Henkel Polska

Podcasty, wywiady, wystąpienia i artykuły są udostępniane wg przyjętego harmonogramu przez cały maj na stronie KartaRoznorodnosci.pl oraz na Facebooku Karty Różnorodności.

Eksperci Henkla wypowiadają się m.in. na takie tematy jak:

 • Procedura pracy zdalnej – kiedy kontrola, a kiedy zaufanie?
  Urszula Kostro
 • Wyzwania motywacji na odległość – doświadczenia z czasu nagłej pracy zdalnej
  Krystian Sutkowski