22.04.2020

Nominacja na stanowisko dyrektorskie

Patricjus Ziecik dyrektorem marketingu w Henkel Polska

Patricjus Ziecik został mianowany na stanowisko dyrektora marketingu w dziale Laundry & Home Care (środki do prania i czystości) w polskim oddziale firmy Henkel.

Patricjus Ziecik dołączył do firmy Henkel Polska w 2011 roku jako Brand Manager. Następnie prawie 3 lata spędził w oddziale firmy w Wiedniu, gdzie pełnił funkcję CEE Regional Brand&Digital Managera.
W 2013 r. wrócił do Polski na stanowisko Key Account & E-Commerce Managera, po czym awansował obejmując funkcję Head of Sales Key Account Management Group. Kolejnym etapem jego pracy zawodowej w firmie była rola Global Senior Net Revenue Managera w centrali Henkla w Düsseldorfie. Po dwóch latach wrócił do polskiego oddziału firmy, by objąć stanowisko dyrektora marketingu w dziale Laundry & Home Care. Przed dołączeniem do zespołu Henkla, doświadczenie zdobywał w agencjach St. Stephens i HAVAS w Austrii oraz w firmie MARS w Niemczech.

Jako dyrektor marketingu Laundry & Home Care Ziecik jest odpowiedzialny za tworzenie i realizację strategii marketingowej i trade marketingowej marek środków do prania i czystości firmy Henkel. Do jego obowiązków należy również planowanie i realizacja budżetu marketingowego, a także poszukiwanie nowych kierunków rozwoju biznesu. Patricjus Ziecik zarządza kilkunastoosobowym zespołem.

Po raz trzeci wracam do polskiego oddziału Henkla, tym razem na stanowisko dyrektora marketingu w dziale Laundry & Home Care. Cieszę się z tego nowego wyzwania i wierzę, że dzięki mojej wiedzy, doświadczeniu zdobytemu za granicą i przy wsparciu mojego zespołu wzmocnimy pozycje marek firmy na polskim, mocno konkurencyjnym rynku. Wierzę, że nam się to uda, bo nasze marki mają wiele do zaoferowania, są nie tylko skuteczne w działaniu, ale także pozwalają konsumentom bardziej zatroszczyć się o środowisko – powiedział Patricjus Ziecik, nowo mianowany dyrektor marketingu.

Patricjus Ziecik zdobywał wykształcenie z zakresu zarządzania i biznesu międzynarodowego na zagranicznych uczelniach. Jest absolwentem McGill University w Kanadzie, Lancaster University w Wielkiej Brytanii, ESB Business School w Niemczech i NEOMA Business School Reims we Francji. Jest żonaty i ma troje dzieci.