20.12.2019  Düsseldorf / Niemcy

Henkel powołał nowego dyrektora finansowego

Marco Swoboda dyrektorem finansowym w firmie Henkel

Z dniem 1 stycznia 2020 r. Marco Swoboda, starszy wiceprezes ds. finansów, objął stanowisko dyrektora finansowego w firmie Henkel. Zastąpił Carstena Knobla, który od początku bieżącego roku pełni funkcję prezesa zarządu firmy.

„Miło jest nam ogłosić nowego dyrektora finansowego, Marco Swobodę, który rekrutuje się z naszej organizacji. Jego specjalistyczna wiedza i wieloletnie, międzynarodowe doświadczenie z pewnością okażą się bezcenne w pracy na tym odpowiedzialnym stanowisku” – powiedziała dr Simone Bagel-Trah, przewodnicząca komitetu akcjonariuszy i rady nadzorczej firmy Henkel.

Marco Swoboda urodził się w 1971 r. w Velbert, w Niemczech. Pracę w firmie Henkel rozpoczął w roku 1997 w dziale kontrolingu i strategii po ukończeniu studiów z zakresu zarządzania i ekonomii na Uniwersytecie Zagłębia Ruhry w Bochum.

W 2000 r., po wydzieleniu pionu chemicznego Henkla pod nazwą Cognis, dołączył do zespołu rozwoju i przejęć w nowo utworzonej firmie z siedzibą w Holandii. W Cognis zarządzał procesem dezinwestycji oraz przewodził zespołowi kontrolingu. W 2006 r., po powrocie do Henkla, zreorganizował sposób działania kontrolingu w spółkach zależnych, a w 2009 r. dodatkowo przejął odpowiedzialność za planowanie korporacyjne. W latach 2011-2014 zarządzał finansami organizacji w rejonie Azji i Pacyfiku z siedzibą w Szanghaju. Następnie wrócił do centrali firmy do Düsseldorfu, gdzie jako starszy wiceprezes ds. finansów, odpowiadał za organizację finansów globalnych, księgowość korporacyjną, kontroling spółek zależnych oraz działy korporacyjnych finansów i zasobów finansowych.

Dorota Strosznajder Dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej oraz Pełnomocnik ds. odpowiedzialności społecznej Henkel Polska +48-22-56-56-665 dorota.strosznajder@henkel.com Pobierz wizytówkę Dodaj do ulubionych