03.12.2019

Trzecie spotkanie Praktyków Różnorodności w Lepszym Świecie

Polityka różnorodności w praktyce

Odbyło się trzecie już spotkanie z cyklu Praktycy Różnorodności w Lepszym Świecie zatytułowane „Koszty różnorodności – wyzwania i rozwiązania”. Kameralne spotkania, których organizatorami są firmy Henkel Polska i BETTER, to rozwinięcie formuły Kongresu Różnorodności.

Zarządzanie różnorodnością w organizacjach to trend, który w ostatnich latach zyskuje na znaczeniu i popularności. Coraz więcej firm deklaruje prowadzenie takich działań, szczególnie że w 2050 r. na polskim rynku pracy ma zabraknąć 10 milionów pracowników. Oznacza to, że pracodawcy będą musieli otwierać się na bardziej różnorodne zespoły.

Promowanie różnorodności i tworzenie inkluzywnej kultury w organizacjach wiąże się niezaprzeczalnie z szeregiem korzyści i wzrostem poziomu innowacyjności. Nie można jednak zapomnieć o kosztach, jakie firmy ponoszą, by efektywnie wdrożyć odpowiednie rozwiązania.

Podczas trzeciego spotkania Praktyków Różnorodności w Lepszym Świecie uczestnicy debatowali nad zagadnieniem kosztów wdrażania idei różnorodności.
W wystąpieniu otwierającym Jacek Jakubowski, trener, twórca grupy TROP i psycholog biznesu, odniósł się do tego tematu z perspektywy empatii. W panelu dyskusyjnym zasiadły: Aleksandra Gawlas-Wilińska (dyrektor marketingu L&HC w Henklu), Maria Czerwińska (CSR manager, BNP Paribas) oraz Joanna Nagodzka (dyrektor regionu w Pionie Kapitału Ludzkiego, Poczta Polska). Panelistki dzieliły się doświadczeniami z realizacji programów wyrównywania szans w swoich organizacjach i jednogłośnie twierdziły, że pojawiające się wyzwania w żaden sposób nie powinny przysłaniać ostatecznych korzyści dla pracowników i całej organizacji.  

- Podczas spotkań Praktyków chcemy dzielić się najlepszymi praktykami i receptami na sukces, ale nie boimy się także mówić o tematach trudnych czy kontrowersyjnych. Poprzednim razem rozmawialiśmy o dawaniu pracownikom szczęścia, tym razem o kosztach wdrażania kultury różnorodności. Za każdym razem tłem są zawodowe doświadczenia i historie, którymi uczestnicy spotkań chcą się z innymi podzielić – powiedziała Dorota Strosznajder z firmy Henkel, inicjatorka i współorganizatorka Kongresu Różnorodności i spotkań Praktyków Różnorodności w Lepszym Świecie.

Trzecie spotkanie, moderowane przez Pawła Nizińskiego z firmy BETTER, odbyło się w Centrum Sztuki FORT Sokolnickiego.

Informacje prasowe (82,96 KB)

3 spotkanie Praktyków Różnorodności w Lepszym Świecie

Dorota Strosznajder Dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej oraz Pełnomocnik ds. odpowiedzialności społecznej Henkel Polska +48-22-56-56-665 dorota.strosznajder@henkel.com Pobierz wizytówkę Dodaj do ulubionych