07.02.2019  Düsseldorf / Niemcy

Zmiana w zarządzie firmy Henkel

Sylvie Nicol zastąpi Kathrin Menges na stanowisku wiceprezesa ds. zarządzania personelem

Sylvie Nicol, pełniąca obecnie funkcję globalnego wiceprezesa ds. zarządzania personelem, została mianowana członkiem zarządu firmy Henkel. Nominacja ta wejdzie w życie 9 kwietnia 2019 r., po dorocznym Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy. Sylvie Nicol będzie odpowiedzialna za obszar zarządzania personelem (HR) oraz usługi z zakresu infrastruktury.

Na stanowisku zastąpi Kathrin Menges, która z powodów osobistych nie będzie zasiadać w zarządzie w następnej kadencji. Kathrin Menges jest związana z firmą Henkel od 1999 r., a od 2011 r. pełni funkcję członka zarządu.  

„Chcielibyśmy podziękować Kathrin Menges za wiele lat wspaniałej pracy i zaangażowanie. Dokonała ona strategicznej reorganizacji działu HR i wdrożyła z powodzeniem liczne nowe koncepcje i programy kadrowe. Jako przewodnicząca Rady Zrównoważonego Rozwoju wprowadziła w firmie Henkel wiele usprawnień na rzecz zrównoważonego rozwoju. A w osobie Sylvie Nicol, wykształciła wysoce wykwalifikowaną następczynię” — powiedziała dr Simone Bagel-Trah, przewodnicząca Rady Nadzorczej oraz Komitetu Akcjonariuszy Henkla.

Kathrin Menges dołączyła do firmy Henkel w 1999 r., obejmując kolejne stanowiska w obszarze HR. W 2009 r. została mianowana wiceprezesem ds. HR. W 2011 r. weszła w skład zarządu firmy Henkel, gdzie odpowiadała za obszar zarządzania personelem oraz usługi z zakresu infrastruktury. Kathrin Menges jest również przewodniczącą Rady Zrównoważonego Rozwoju w firmie Henkel. W 2013 r. została członkiem niemieckiej Rady Zrównoważonego Rozwoju.

Jej następczyni, Sylvie Nicol, ma ponad 20-letnie doświadczenie na stanowiskach menedżerskich w Henklu. „Bardzo się cieszymy, że Sylvie Nicol, jako osoba z wieloletnim doświadczeniem w Henklu i sukcesorka z wewnątrz organizacji, dołączy do zarządu w roli wiceprezesa ds. zarządzania personelem. Ma za sobą wybitne osiągnięcia zarówno po stronie biznesu, jak i w dziale HR, doskonale zna firmę, rynki, na których działamy oraz pracowników. Zdobyła cenne doświadczenie, pracując za granicą oraz w centrali firmy w Niemczech” — powiedział Hans Van Bylen, prezes zarządu firmy Henkel.

W 1996 r., po ukończeniu prestiżowej szkoły biznesowej ESCP Europe, Sylvie Nicol rozpoczęła pracę w dziale marketingu Beauty Care Henkla we Francji. W 2010 r. objęła stanowisko wiceprezesa i dyrektora generalnego Beauty Care Retail we Francji.
W 2013 r. przeniosła się do centrali firmy w Düsseldorfie, gdzie odpowiadała za obszar HR działu Beauty Care. Po roku objęła stanowisko wiceprezesa oraz dyrektora Beauty Care Retail w Europie, jak również globalnego dyrektora sprzedaży Beauty Care. Od początku 2018 r. zajmuje stanowisko globalnego wiceprezesa ds. zarządzania personelem, odpowiadając za obszary strategiczne oraz zarządzanie personelem w regionach.

Sylvie Nicol urodziła się we Francji. Jest mężatką, ma trzech synów i mieszka z rodziną w Düsseldorfie.